آب سنگین چیست؟

سایر بیماریها: برخی بیماریها خطر ابتلا به این بیماری را افزایش میدهند که عبارتند از اسیدوز توبولار کلیوی، سیستینوری، هایپر پاراتیروئیدیسم، داروهای خاص، برخی عفونتهای دستگاه ادراری، سبک زندگی بدون تحرک و بیماریهای مزمن مانند دیابت و فشارخون بالا. رژیمهای غذایی: نمک زیاد در رژیم غذایی میزان کلسیمی که در کلیهها فیلتر و دفع میشود را کاهش میدهد و خطر این بیماری را به میزان قابل توجهی افزایش میدهد. گاهی داروهای ضد درد و نوشیدن آب زیاد برای دفع سنگ کافی است اما در موارد دیگری که سنگ در مجاری ادراری گیر کرده باشد، با عفونت ادراری همراه شود یا عوارض جانبی ایجاد کند، ممکن است نیاز به عمل جراحی باشد.

طی چند دههی گذشته، درصد مبتلایان به سنگهای کلیه در ایالات متحدهی آمریکا رو به افزایش بوده است که به احتمال زیاد به مشکل همه گیر چاقی مربوط میشود. آلفرد لوتاروگز ( 1915 ) از کتابش تحت عنوان « منشا قارهها و اقیانوسها » ، اصل و ریشه سوالات پزولوژیستها را به مفهوم تغییر ناپذیری قاره مربوط دانست. دو شخصیت دیگر همراه او، همزاد و آسید ملوچ هستند که هم لحن یکدیگر سخن میگویند و همچنین حرفهایشان با فونتی مشابه نوشته می شود، درواقع هردو سرزنشگر احمدآقا در برابر خودش هستند و این تغییر فونت آنها، به نوعی شمایلگونگی است برای نشان دادن یک صدای متفاوت از فونت قبلی.

گابرو که رنگ سبز، سیاه یا خاکستری مایل به سبز است، چون در برابر هوازدگی مقاوم است و استحکام بالایی دارد، در مواردی چون سنگ نما، تونل و پل استفاده می شود. تراش Round Brilliant-Cut در سال ۱۹۱۹ توسط Marcel Tolkowsky توسعه یافت و درواقع نوعی راهنمای عمومی بود که شامل جنبه های مختلف برش الماس می شد، اما آنچه که امروزه استفاده می شود مدل ایده آل مارسل است.

اگرچه دلیلی قطعی برای ایجاد سنگ وجود ندارد، اما چندین عامل خطر ایجاد این سنگها را افزایش میدهد. اگر قبلا یک یا چند سنگ داشتهاید، در معرض خطر ابتلا به انواع دیگر سنگهای کلیوی هم هستید. هیپرکلسیوری (کلسیم بالا در ادرار): یکی دیگر از اختلالات ارثی است، که طی آن کلسیم بیش از حد از مواد غذایی جذب شده و در ادرار دفع میشود. آبلیمو را نیز می توان به عنوان یکی دیگر از داروهای خانگی مناسب برای دفع سنگ کلیه در نظر گرفت ، یک قاشق غذاخوری از روغن زیتون را به آب لیمو ،اضافه کنیداین مخلوط را ،دو تا سه بار در روز بنوشید.همچنین می توانید، یک قاشق غذاخوری آبلیمو را به 8اوز آب گرم اضافه کنید و هر روز صبح ،ناشتا بنوشید و در طول روز، 20 تا 30 دقیقه قبل از هر وعده غذایی نیز، استفاده شود.

این کار به سرعت انجام میشود و به رد علل دیگر بروز درد پهلو یا شکم کمک میکند. آزمایش ادرار، وجود خون در ادرار و عفونتهای دستگاه ادراری را نیز مشخص میکند. نقرس سبب تجمع اوریک اسید در خون و تشکیل بلورهایی در مفاصل و کلیه ها می گردد. یک نمونه از این بیماری ها اتساع لوله های کلیوی است که عارضه ای مادرزادی بوده و سبب ایجاد کیست در کلیه ها می شود.

اگر نوشابهها یا نوشیدنیهای شیرین حاوی شربت ذرت با فروکتوز بالا باشند، خطر این عارضه را بیشتر میکنند. سنگ کلیه بیشتر در افرادی مشاهده میشود که کمتر از هشت تا ده لیوان آب در روز مصرف میکنند. نوشیدن روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب به طوری که ادرار شفاف و روشن باشد، توصیه میشود. اغلب سنگهای شفاف رنگ میشوند و به عنوان یشم سبز به فروش میرسند. بیوتیت، یکی از کانیهای گروه میکا است و گرچه معمولاً سیاه رنگ است، گاهی نیز به رنگهای قهوهای تیره، قهوهای مایل به سبز، زرد و سفید دیده میشود. سنگ کلیه یکی از شایع ترین بیماری های کلیه است.

پوشاک یکی از صنایع بسیار بزرگ در زندگی انسانها میباشد. اما اگر سنگ بزرگ باشد، ممکن است پزشک جراحی را توصیه کند. سنگهای استروویت: این سنگها در پاسخ به عفونتهای ادراری تشکیل میشوند و میتوانند به سرعت رشد کرده و کاملا بزرگ شوند، اما علائم کمی ایجاد میکند. سپس عکس اشعهی X یا سی تی اسکن، محل سنگ در مجاری ادراری را مشخص میکند. لذا میشود حدس زد سارقان از قبل از بستهشدن درهای بهشت زهرا کار خود را انجام داده و با خیال راحت از این که بازرسی نمیشوند از محل گریختهاند.

بیشتر سنگهای کوچک کلیوی به درمان تهاجمی نیاز ندارند و سرانجام در طی ۴۸ ساعت و با مصرف مایعات فراوان از مجاری ادراری به صورت خود به خود دفع میشوند. اِمولایت تا سال ۱۹۸۱ به طور رسمی به عنوان سنگ قیمتی شناخته نمی شد. طبق برخی تخمین ها ، ذخایر سنگ قیمتی دست نخورده در این کشور 300 میلیارد دلار دلار تخمین زده می شود. اخبار غير موثق و شايعات زيادي در خصوص يافت شدن بلورهاي شفاف آكوامارين در ميان بريلهاي به دست آمده از معدن ابراهیم عطار وجود دارد.

یشم سیاه یک محافظ شخصی ارتعاشی است و انرژی قدرتمندی را جاری می سازد که سطح هاله فرد را از هر نوع اتصال با نیروهای منفی باز می دارد. غده های پارا تیروئید فرد می توانند بیش از حد هورمون تولید کنند که این سبب افزایش سطوح کلسیم در خون می شود. این سنگ به عنوان یک تصفیه کننده خارق العاده محسوب می شود و خون ، قلب و ریه را به صورت کامل تصفیه می کند .

دليل اين موضوع كه چرا تقريباً بيشتر كانسارهاي تالك هم از نظر موقعيت و هم از نظر زماني به پركامبرين وابسته اند، هنوز به طور كامل مشخص نشده است. اگر به طور تصادفی فراموش کردید انگشتر رکاب نقره خود را قبل از رفتن به استخر خارج کنید، حتماً سریعاً آن را بشویید و تمیز کنید. در بیش از نیمی از افراد مبتلا به هیپرکلسیوری، سنگ کلیوی کلسیم فسفات یا کلسیم اگزالات ایجاد میشود. این نوع سنگ ترکیبی از کلسیم و اگزالات بوده، اما گاهی از کلسیم و فسفات هم ساخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید