آموزش طرز تهیه ژله تزریقی و تزیین آن (مبتدی تا پیشرفته)

ظرفها را در یخچال قرا دهید تا ژله ها ببندد. تا سال ۱۸۸۹ که ژلاتین به صورت عمده تولید شد، مردمی که این ماده را در دسترس نداشتند ولی در مورد آن شنیده بودند فکر میکردند که وجود این ماده یک شایعه یا دروغ است. در یک بررسی، به ۷۴ نفر هر روز بهمدت ۳ ماه ۵ گرم ژلاتین یا دارونما داده شد. موفقیت این روشها سبب شد تا با انجام تغییراتی در این روشها کاربردهای تازهای برای آنها در علوم شیمی و زیستشناسی ایجاد شود. علاوه بر آن، در بررسی خرگوشهای مبتلا به صدمات کبدی، ژلاتین عملکرد کبد و جریان خون آنها را بهبود بخشید. در یک بررسی روی سلولهای سرطانی انسان در لولههای آزمایش، مشخص شد ژلاتین میتواند موجب کاهش سرعت رشد سلولهای سرطان معده، سرطان روده بزرگ و سرطان خون شود. در یک بررسی دیگر، ژلاتین طول عمر موشهای مبتلا به تومورهای سرطانی را افزایش داد. گلایسین موجود در ژلاتین می تواند با افزایش اسید هیدروکلریک در معده به هضم و جذب مواد مغذی مورد احتیاج یاری کند. گفته می شود ژلاتین موجود در ژله ها، دردهای مفصلی را کاهش می دهد و می تواند در پیشگیری از پوکی استخوان یاری کند. آیا ژلاتین موجود در پاستیل دلیلی برای سالم بودن این خوراکی است؟

این فرایند در حالت معمولی و در افراد سالم رخ نمیدهد. ژلاتین پاستیل هم از پوست و استخوان حیوانات مختلف مانند گاو و حتی ماهی تهیه می شود اما اگر بخواهیم تفاوت آن را با ژلاتین ژله بدانیم، باید گفت پاستیل از ژلاتین های با قدرت بیشتر تهیه می شود و به همین دلیل حالت جویدنی و سفت دارد اما ژلاتین ژله درجه متوسط دارد و برای همین شل تر است. اگر به دنبال ژل رویال اصل و طبیعی هستید که توسط زنبورداران معتمد تولید شده باشد، میتوانید از طریق لینک زیر ژل رویال طبیعی را مشاهده و در صورت علاقمندی خرید کنید. اگر برای مصرف شخصی می خواهید ژل رویال بخرید، با کمک روش های زیر می توانید ژل رویال را تست کنید و بعد از مطمئن شدن، آن را خریداری نمایید. حواس تان باشد ژله برای بچه ها زیر سه سال ممنوع است ضمن آنکه افراد با سیستم ایمنی ضعیف یا مسائل گوارشی حاد هم بهتر است در خصوص خوردن ژله احتیاط نمایند .

در ضمن، میتوانید ژلاتین را به غذاهای سرد یا نوشیدنیهایی مانند اسموتی و همچنین ماست بیفزایید و آنها را غنی کنید. درست است که ژلاتین می تواند در تحکیم استخوان، غضروف سازی و تامین ویتامین های مورد احتیاج بدن موثر باشد اما این دلیل نمی شود که اگر کودک تان بدغذاست و میلی به خوردن غذاهای مقوی ندارد، ژله یا پاستیل میوه ای را جایگزین مواد مورد احتیاج بدن او کنید. اگر خواستید ژله ویترینی باشد باید با توجه به مقدار ژله رولی و اندازه قالب یک یا دو بسته ژله آلوورا هم تهیه کنید و نصف ژله را داخل قالب بریزید و درون یخچال بگذارید تا خود را بگیرد و ژله رولی روی ژله آلوئه ورا چیده و بقیه ژله را روی آن بریزید و درون یخچال بگذارید تا سفت شود. آلوئه ورا همچنین برای بسته شدن زخمهای روی پوست نیزی بسیار مفید است.آلوئه ورا حاوی لیستی از مواد معدنی است که هر یک برای بدن و پوست بسیار مفید هستند.

یکی از اسیدآمینههای موجود در ژلاتین، بهنام اسید گلوتامیک، در بدن به گلوتامین تبدیل میشود و میتواند از دیواره روده در برابر آسیب محافظت کند و جلوی نشت روده را بگیرد. متاسفانه مشکلات جنسی یکی از بزرگترین مواردی است که باعث سردی روابط زوجین میشود. کلاژن موجود در کلاژل بافتهای ریز با وزن مولکولی پایین است به طوری که به راحتی قابل جذب در بدن انسان است. در خصوص جایگزینی این دو اول باید توجه داشت که ورق های ژلاتین در دو سایز عظیم (4 گرمی) و کوچک (2 گرمی) موجود است. ترکیب این دو آمینو اسید توسط پژوهشگران بسیاری مورد مطالعه قرار گرفته است و دریافته اند که موش های آسیب دیده وقتی مقادیری از این آمینو اسیدها را به صورت مکمل در رژيم غذایی شان مصرف میکنند بسیار سریعتر التیام مییابند. ژلاتین با تحریک اسید معده به هضم غذا کمک و با چسبیدن به آب، عبور مواد غذایی را از دستگاه هاضمه آسانتر میکند. تخم مرغ و گوشت حاوی اسید آمینه ای به نام متیونین هستند که باعث افزایش هموسیستئین در خون می شود و احتیاج ما به مواد مغذی خنثی نماینده هموسیستئین مانند فولات، ویتامین12 B و6 B را افزایش می دهد. استفاده از روانکننده حین آمیزش، علاوه بر افزایش لذت دوطرفه، باعث افزایش یکپارچگی و پایداری کاندوم نیز میشود.

دیدگاهتان را بنویسید