ادامه سرقت سریالی سنگ قبرهای بهشت زهرا

بعد از اینکه این مواد به مریض خورانده شد، نباید به بیمار از طریق دهانی چیزی خوراند تا از انقباض و تخلیه کیسه صفرا جلوگیری شود. باید آگاه بود که تنها وجود سنگ صفرا داخل کیسه صفرا حتما نیاز به درمان و جراحی ندارد بدین معنا که هنگام مشاهده سنگ داخل کیسه صفرا حتما نباید کیسه صفرا برداشته شود و نیاز به جراحی دارد . اگر کیسه صفرا بهطور طبیعی پر و خالی شود و هیچگونه سنگی دیده نشود فرضیه بیماری کیسه صفرا غیرمحتمل خواهد بود.

منجر به علائم حاد در بیماری شود که به همراه درد شکم ، تهوع و استفراغ ، تب و لزر و زردی در چهره بیمار می شود . در مواردی که فرد مشکوک به بیماری کیسه صفرا باشد از رادیولوژی شکمی برای رد کردن سایر علل بیماری استفاده میشود. به طور مثال زخم شدن کبد، فشار خون بالا داخل کبد، دیابت می تواند از علائم آن باشد. آنها در نهایت باعث ایجاد مشکلاتی از جمله التهاب ، عفونت و درد می شوند. سنگهای صفراوی، خودشان باعث ایجاد درد نمیشوند. در هر حال فقط 15 تا 20درصد سنگهای کیسه صفرا به قدر کافی آهکی میشوند که قابل رویت در اشعه ایکس باشند.

سنگ اسید اوریک : سنگ های اسید اوریک می توانند در افرادی ایجاد شوند که مایعات کافی نداشته باشند یا مایع بسیار زیاد را از دست بدهند، افرادی که رژیم غذایی با پروتئین بالا دارند و کسانی که نقرس دارند. سنگهای اسید اوریک: پزشک ممکن است آلوپورینول (زیلوپریم، آلوپریم) را برای کاهش سطح اسید اوریک در خون و ادرار و دارویی برای قلیایی نگه داشتن ادرار تجویز کند. آزمایش خون. آزمایش خون ممکن است نشان دهد که مقدار بسیار زیادی کلسیم یا اوریک اسید در خون شما وجود دارد.

سونوگرافی در بررسی خود کیسه صفرا ، مجار صفرای داخل و خارج کبد و همچنین سنگ داخل کیسه صفرا نقش بسیار بسزایی دارد . یک لوله باریک به نام مجرای سیستیک، کیسه صفرا را به مجرای اصلی کبد وصل می کند. گاهی این چند کیسه به درون یک مجرا منتهی میشوند و گاهی هریک مجرای مجزایی دارند. این التهاب اغلب به دلیل سنگ صفرای مسدود کننده مجراهای منتهی به روده باریک است و موجب تجمع صفرا می شود. کوله سینتی گرافی اغلب زمانی استفاده می شود که سونوگرافی ماورا صوت، جواب قطعی نداده باشد.

درد، زمانی بهوجود میآید که سنگ کیسه صفرا از حرکت صفرا ممانعت کند. درست است که در ایران معادن سنگ وجود دارد اما وسایل استخراج از خارج وارد میشود. اگر چه سونوگرافی ماورای صوت جایگزین کوله سیستوگرافی شده است اما در مواردی که تجهیزات سونوگرافی ماورایصوت در دسترس نباشد یا نتایج حاصله از سونوگرافی ماورای صوت قطعی نباشد از کوله سیستوگرافی استفاده میشود. بهگفتهی کالج گوارش آمریکا، ۸۰ درصد از مردم، «سنگهای صفراوی خاموش» دارند، یعنی درد یا سایر علائم را تجربه نمیکنند.

اکثر سنگهای صفراوی بهدلیل وجود کلسترول بیشازحد در صفرا، تشکیل میشوند. دقیقا مشخص نیست که چه چیزی باعث تشکیل سنگ کیسه صفرا میشود، اما تئوریهایی وجود دارد که میگوید عوامل زیر میتوانند منجر به تشکیل سنگهای صفراوی شوند. در نتیجه کیسه صفرا ملهب می شود و باعث افزایش ضخامت جداری می شود و همچنین تغییراتی در بیمار ایجاد می شود که در سونوگرافی کیسه صفرا قابل مشاهده می باشد .

سنگ مرمر یکی از ظریف ترین و لوکس ترین گزینه های انواع سنگها برای اجرا در کف ساختمان می باشد. 3- بخشهایی از سنگ را با مته سوراخ میکنند. برداشتن سنگ کیسه صفرا بهتر است با جراحی باز صورت گیرد. مھمترین منبع پریدوت در جزیره سنت جونز است اما جزیره ایست که بزرگ نمی باشد. اُپال پراز یا کریزواپال(Chryso Opal) که انواع مات و بی رنگ نزدیک به قهوه ای با درخشندگی موم مانند است. امروزه در تشخیص سنگ کیسه صفرا سونوگرافی ماورای صوت جایگزین کوله سیستوگرافی (پرتونگاری باز کیسه صفرا) شده است؛ زیرا سونوگرافی ماورای صوت، سریع و دقیق است و از آن میتوان برای بیماران مبتلا به یرقان و کمکاری کبد استفاده کرد، همچنین در سونوگرافی ماورایصوت، بیمار در معرض اشعههای یونیزهکننده قرارنمیگیرد.

سیتی اسکن شکمی: در این روش، از کبد و ناحیهی شکم تصویربرداری میشود. بعضی از این سنگها در کیسهی صفرا جا خوش میکنند و هیچ مشکلی به بار نمی آورند. محققان فرانسوی معتقدند خانمهایی که از سنگ کیسهی صفرا رنج میبرند و روزانه یک تا چهار فنجان قهوه میخورند علائم کمتری نسبت به خانمهایی که قهوه نمینوشند تجربه میکنند. کیسه صفرا، کیسهی کوچکی است که صفرا را نگه میدارد و در زیر کبد و سمت راست بالای شکم قرار دارد.

این مجراها ساختارهایی لوله ای هستند که صفرا را از کبد به صفرا و بعد به دستگاه گوارش هدایت می کنند. سنگهاي تراورتن با ضخامت دو برابر آنچه مورد نياز بازار آمريکاست حمل ميشوند و در آنجا پس از فرآوري، برش و کاهش ضخامت سنگ، اين محصول به خريداران آمريکا فروخته ميشود و البته اين فرآوري بين ۱۵ تا ۲۰ درصد ضايعات را بههمراه دارد. با آب سنگین اشتباه نشود.

۱- در حالیکه پوست خود را خیس می کنید، سنگ خود را هم در آب گرم خیس کنید. رژیم غذایی سالم ، نوشیدن آب زیاد، میوه و سبزی، فرآورده های لبنی باعث کاهش میزان چربی می شود و به درمان کمک می کند. وجود سنگهای صفراوی باعث فشار، سوزش و ایجاد عفونت می شود. این انسداد میتواند به درد شدید، زردی و عفونت مجرای صفراوی منجر شود. زمانی کیسه صفرا توسط جراحی و یا لاپاراسکوپی برداشته می شود که سنگ داخل کیسه وارد مجرای صفراوی ، خارج کبدی و یا همان CBD شود و منجر به انسداد مجرا شود .

وجود سنگ در کیسه صفرا، میتواند به درد در قسمت بالای شکم منجر شود. در صورتی که علائم وجود سنگ را مشاهده کردید به پزشک مراجعه نمایید. اگر این علائم، بیش از ۱ تا ۲ ساعت طول کشیدند، مراجعه به پزشک ضروری است. پزشک فرد را معاینه و به تغییرات مشهود در رنگ چشمها و پوست فرد توجه میکند. تفکرات پایه را تقویت و مخالفان را دور میکند. و علت تشکیل آن کلسترول، بیلی روبین، و نمک های صفراوی می باشد که با پیوستن بهم ذرات سختی را می سازند.

به نقل از دکتر سهراب خوشبین: روش زیر را بارها به بیماران خود پیشنهاد کردهام و به آسانی سنگ کیسه صفرا خارج شده و از شر عمل جراحی خلاص شدهاند حتی بسیاری از بیماران یک هفته قبل از نوبت عمل جراحی به من مراجعه کردهاند که با این روش سلامتی خود را بازیافتهاند. بررسی تاریخچه صنعت سنگ ایران حاکی از آن است که این صنعت سیر تحول بسیار کندی را تجربه کرده، طوری که برش و سایش سنگ و خدمات مربوطه (بارگیری و تخلیه سنگ) تا سال ۱۳۴۵ با استفاده از تکنولوژیهای ساده به حیات خود ادامه داده است. هزینه انجام سونوگرافی کیسه صفرا در مقایسه با سایر روش ها بسیار کم می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید