تورمالین صورتی در جاهای زیادی یافت می شود

به همین دلیل، تولید پلوتونیوم به این طریق، برای هر کشوری که بخواهد بطور مخفیانه تسلیحات اتمی تولید کند گزینه جذابی خواهد بود. انرژي حرارتي بدست آمده از اين طريق را مي توان براي بخار كردن آب و به گردش درآوردن توربين هاي بخار ژنراتورهاي الكتريكي مورد استفاده قرار داد. این سنگ زمانی شکل میگیرد که مواد تشکیل دهنده صفرا، یعنی کلسترول، الکترولیتها، آب، و بسیاری مواد دیگر، خیلی بیشتر از مقدار مورد نیاز وجود داشته باشند. یک نوع بریل با رنگ صورتی کم رنگ و یا گل رز پررنگ به نام مورگانیت به مقدار کم در ماوی ولایت نورستان نیز استخراج شده است.

خبرگزاری صدای افغان(آوا): عبدالجبار صافی، رئیس اتحادیه صنعت کاران میگوید که این مقدار سنگ تالک به ارزش میلیونها افغانی از ولایت ننگرهار به این کشورها صادر شده و انتظار دارند میزان صادرات این سنگ افزایش یابد. به طور طبیعی فلزی است سخت، سنگین، نقرهای رنگ و پرتوزا. آبی یک رنگ آرام و بیصدا است. پلاتین یک فلز بسیار گرانبها، چکشخوار، قابل انعطاف و براق است که در هیچ دمایی اکسیده نمیشود و بهراحتی توسط اسیدها خورده و فاسد نمیشود. علاوه بر برلیان، سنگهای قیمتی در انواع گوناگون بر روی زیورآلات از نوع پلاتین نشانده می شوند. این نماد به معنای عدم وجود رنگ در این نوع سنگها است.

در این مقاله به بررسی بیماری سنگ کیسه صفرا پرداختیم. اما قبل از بررسی سنگ آنتیک ، به معنای واژه آن می پردازیم. دو جزئیات مهم برای بررسی وجود دارد. نکته مهم درچنین شرایطی آن است که سنگ صفرا تا زمانیکه مشکلی بهبار نیاورد خطرناک نیست و نباید نگرانش بود زیرا نیاز به درمان ندارد. اما بر اساس تحقیقات انجام شده، اضافه وزن و چاقی میتوانند احتمال ابتلا به بیماری سنگ صفرا را تا حد زیادی افزایش دهند. همچنین افرادی که دارای اضافه وزن و چاقی هستند، بیشتر در معرض ابتلا به سنگ کیسه صفرا هستند. نهاد بینالمللی گلوبل ویتنس در پژوهش جدیدی میگوید که درامد طالبان از معدن لاجورد بدخشان برابر هزینۀ تمام عواید افغانستان از بخش معدن است و مافیای اقتصادی ایتلاف ناهمگونی را به وجود آوردهاند که در مواردی طالبان، فرماندهان محلی، حزب جمعیت اسلامی و برخی از مقامهای ارشد دولتی در یک صف قرار دارند.

بهعلاوه، مصرف قهوه و افزایش مصرف پروتئینهای گیاهی نیز ظاهراً از کیسه صفرا در برابر انواع بیماریها محافظت خواهد کرد. جراحی یک روش مشترک برای درمان سنگ صفرا است، اما شاید بتوان با درمانهای طبیعی نیز آنها را درمان کرد. به محض جابهجا شدن سنگ صفرا و باز شدن مجاری، چنین علائمی مرتفع میشود، اما اگر چنین نشود و مجرا مسدود بماند، اوضاع غیرقابل تحمل خواهد شد. خواص سنگ گارنت : سنگ گارنت ، اعتماد به نفس را در انسان افزایش میدهد .

کاهش مصرف چربی، بهویژه چربیهای ناسالم مانند اسیدهای چرب ترانس و اشباع، کیسه صفرا را از اضافهکاری معاف میکند. به این ترتیب غذاهایی مانند برنج، ماکارونی، سیب زمینی و … لذا به آن ساخت پورفیر مانند یا پورفیروئیدی میگویند. و کارشناسان معتقدند که رژیمهای کم چربی با فیبر بالا میتوانند به جلوگیری از بروز سنگ صفرا کمک کنند. وظیفه اصلی کیسه صفرا ذخیره کردن مایعی بهنام صفرا است؛ مایع چسبناکی که کبد تولیدش میکند تا به شکستن و هضم مولکولهای چربی کمک کند.

و مادهای به نام صفرا را در خود ذخیره میکند. دکتر نایاک توضیح میدهد: «از آنجاکه کبد منبع تولید صفرا است، برداشتن کیسه صفرا که صرفاً بهعنوان مخزنی برای ذخیره و نگهداری صفرا عمل میکند اثر قابل ملاحظهای بر گوارش فرد نخواهد گذاشت. سنگ آنتیک یا گیوتین و یا دکوراتیو سنگی است که در ابعاد کوچک (عرض غالبا ۵ سانت و طول بیشتر بسته به نوع سنگ آنتیک) تولید یا فراوری میشود. به همین دلیل سنگ کلیه در نوزادان نارس که مشکلات کلیوی دارند شایع است. رایجترین درمان مشکلات کیسه صفرا برداشتن این عضو است.؛ اما خوشبختانه، شما میتوانید بدون داشتن این عضو خاص هم به زندگی ادامه دهید.

این مایعات می تواند به شما در هضم موثرتر چربی کمک کند. نکته دوم اینکه مصرف فراوان مایعات بهخصوص برای بیماران سنگساز واجب است. و یا اینکه به رودهها منتقل شود. اندازه سنگ کیسه صفرا از ذرات بسیار ریز در حد دانههای شن تا قطعات بزرگی به اندازه توپ گلف متغیر است. این روش حدود 45 تا 60 دقیقه طول می کشد و می تواند درد متوسطی ایجاد کند ، بنابراین ممکن است تحت بیحسی یا بیهوشی سبک باشید تا راحت باشید.

ج : زیرا میلیون ها سال طول می کشد تا در اعماق زمین تشکیل شوند . این سرطان اگر در مرحله صفر یا مرحله اول شناسایی شود، ۵۰ تا ۸۰ درصد احتمال دارد که فرد مبتلا تا حدود ۵ سال بیشتر زنده بماند. پژوهشها نشان میدهد بدون توجه به جنسیت افراد، جمعیت بالای ۴۰ سال در معرض بیشترین خطر ابتلا به سنگ صفرا قرار دارند، اما اگر جنسیت افراد را هم ملاک قرار دهیم، زنان بیش از مردان در خطر هستند.

در این جراحی با توجه به نوع سنگ، ممکن است صفرا را به طور کامل از بدن خارج کنند. هنگام کشف برشهای چند وجهی بود که ماهیت خیره کننده ی الماس به طور کامل درک شد. مسمومیت پرتوی، بیماری پرتوی، یا دوز پخش شده، شکلی از صدمات است که باعث آسیب رساندن به بافت ارگان بوسیلهٔ قرار گرفتن در معرض اشعه دهی بیش از حد با پرتوهای یونیزهکننده میشود. سنگ کیسه صفرا هنگامی که تعادل شیمیایی مواد موجود در کیسه صفرا به هم بخورد، ایجاد میشود. البته اکثر افراد مبتلا به سنگ صفرا علائم خاصی ندارند.

اگر از متافیزیست ها، شفاگران و افراد معنوی درمورد خواص تورمالین سیاه بپرسید، احتمالا به شما درباره خاصیت دفع انرژی های منفی این سنگ خواهند گفت، اما خواص تورمالین سیاه به این خلاصه نمی شود. سؤالی که در این مقاله قصد داریم به آن پاسخ دهیم، این است که برلیان چیست و چه انواعی دارد. در ادامه قصد داریم به این سوالات نیز پاسخ دهیم. از جمله خواص بارز آن سختی این نانو ساختار است که حتی از الماس نیز بیشتر بوده و بدین جهت توجه بسیاری از پژوهشگران را بخود جلب نموده است. همین موضوع نشان میدهد حتی اگر آب دستتان است، زمین بگذارید و این نوشتار را تا انتها بخوانید.

با مجله پیام دلتا همراه باشید تا درباره صفرا، این کیسه منحصر به فرد بدن بیشتر بدانید. تحقیقات کمی وجود دارد که از استفاده از پاک کننده کیسه صفرا به عنوان جایگزینی برای درمان های پزشکی پشتیبانی می کند. ممکن است در حین کار با سنگ پا برقی به دلیل زبری سری آن یا برداشتن پوسته های مرده پا، کمی احساس درد یا سوزش داشته باشید. وقتی سخن از الماس و بهای گزاف آن به میان می­آید، همیشه این سؤال به ذهن متبادر می­شود که در این صنعت گسترده و تخصصی آیا می­توان الماس اصلی را از بدلی تشخیص داد؟

دیدگاهتان را بنویسید