جذابترین بازیگران مرد کرهای؛ چشمبادامیهای پرطرفدار!

برای رهایی از گرفتگی عضلات بهتر است به مصرف پنیر به میزان لازم در وعده صبحانه اقدام کنید. این دوغ خنک کننده محیط دهان بوده و به گردش هر چه بهتر خون کمک کرده، مجاری گوارشی را ضدعفونی و برای رفع سکسکه و اسهال ناشی از گرمی هوا نافع و به عملکرد مطلوب کبد کمک می کند. مصرف غذاهایی مانند آشهای سنگین، غذاهای پر از کشک، ماکارونی، تنماهی، ماهی و تهدیگ برای وعده سحری اصلا توصیه نمیشود و حتی بهتر است در وعده سحری کمی حجم برنج کم شده و بیشتر از نان استفاده شود.سالاد کاهو، سالاد گوجه و خیار یا سبزی خوردن. میتوانید به ماست و موسیر کمی پونه یا کرفس کوهی اضافه کنید، اما بعضی افراد ترجیح میدهند آن را به صورت ساده و بدون هیچگونه افزودنی مصرف کنند که این مورد بسته به سلیقه شما دارد. برای تهیه ماست در خانه می توانید از شیر و مقدار کمی از ماستی که از بیرون خریده اید، به جای باکتری استفاده کنید.

از هر نوع شیری برای تهیه ماست می توان استفاده نمود؛ اما ماست های امروزی را اغلب از شیر گاو تهیه می کنند. گاهی انواع میوه جات به آن اضافه می کنند که علاوه بر ایجاد طعم های مختلف ماست، طعم ترش آن را کاهش دهند. پنیر هاوارتی را میتوان با گوشت چرخشده و میوه مصرف کرد؛ بسیاری از افراد دوست دارند که آن را سرخ کنند. البته معمولاًً ماست را پس از تهیه پاستوریزه می کنند که باکتری های موجود در آن کشته شود. یکی از ساده ترین دستورالعمل ها استفاده از یک لیتر شیر کم چرب می باشد؛ البته برای تخمیر شیر، دما بسیار با اهمیت می باشد که برای مدت چند ساعت، دمای شیر باید 43 درجه سانتی گراد باقی بماند. بسیار تعجب کردم که ایرانیها توی خانه خودشان مهمانی میدهند. بسیاری از مردم در خانه خود ماست تهیه می کنند. دوغ را از مخلوط کردن ماست با آب و نمک و دیگر مواد افزودنی از جمله اسانس نعنا تهیه می کنند. این دام ها اکثرا به صورت طبیعی نگهداری و تغذیه می شوند و در دوران پرورش هیچ هورمون یا آنتی بیوتیکی به آنها داده نمی شود. Lactobacillus bulgaricus باکتری است که حرکت روده را تسریع می کند و در هیچ غذایی غیر از ماست یافت نمی شود.

با این حال به علت تفاوت نقش آنزیم های لیپولیتیک و پروتئولیتیک توصیه میشودکه ترکیبی از هر دو نوع آنزیم، ضمن در نظر گرفتن حفظ تعادل ترکیبات طعمی تولید شده در پنیر استفاده گردد.همچنین ال-متیونین گاما لیاز نیز در کنار لیپازها از آنزیم های موثر در بهبود و توسعه کیفیت پنیر می باشد. این ماده لبنی خوشمزه در مدیریت وزن بدن موثر است؛ به گونه ای که با دارا بودن پروتئین بالا همراه با کلسیم موجب افزایش سطوح انتشار هورمونهای کنترل کننده اشتها مثل پیتید YY و GLP-1 می شود همچنین بر اساس تحقیقات انجام یافته محققان به این نتیجه رسیده اند که خوردن ماست با وزن بدن، میزان چربی بدن و اندازه دور کمر خیلی کم مرتبط است. پنیر سرشار از کلسیم بوده و برای حفظ و سلامت مو موثر است. دوغ، نوعی نوشیدنی است که از ماست تهیه می شود. این ماده غذایی از بیماریهای آتوپیک مانند درماتیت ، آسم و آلرژی های غذایی جلوگیری می کند.

این باکتری، قند موجود در شیر را تجزیه نموده و اسید لاکتیک تولید می کند. ثابت ماندن شیر در این دما را دستگاه های ماست سازی انجام می دهند. دوغ به دلیل طبیعت سرد، علائم گرمازدگی، خستگی و عطش را التیام بخشیده و مانند ماست، حاوی میكروارگانیسمهای زنده و مفیدی است كه از رشد و تكثیر بسیاری از باكتریهای مضر در دستگاه گوارش جلوگیری میكند. این خوراکی حرکات دستگاه گوارش را سهولت می بخشد. چرا که اسهال به خاطر عفونت باکتریایی در بدن ایجاد می شود. علاوه بر این ، اسید لینولئیک کونژوگه که یکی از مهمترین ترکیبات تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است در صورت مصرف این محصول لبنی نسبت به قرص مفیدتر خواهد بود. در این محصولات لبنی شربت فروکتوز و گلوکز به عنوان شیرین کننده استفاده شده و همچنین مواد ناشناخته و نگهدارنده توسط برخی شرکت های غیر قابل اعتماد به ترکیب این محصول لبنی اضافه می شود. به دلیل وجود اسید لاکتیک، ماست مزه تند و ترشی پیدا می کند. اما اگر هر روز پنیر بخورید، احتمال اینکه این ماده در بدنتان خیلی زیاد شود، افزایش پیدا میکند و این موضوع اصلا خوب نیست. بنابراین افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند با خوردن این نوع ماست متوجه شده اند که پس از مصرف، مشکلاتی که با خوردن لبنیات در آنها بروز پیدا می کند دیگر دیده نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید