خواص ماهی سالمون

سعی کنید در زمان نگهداری از ماهی های اسکار در این مدت زمان که ماهیان با تمیز کردن و ایجاد حفره در کف آکواریوم فرآیندهای خود را آغاز می کنند، از تعویض آب آکواریوم خودداری نمایید تا تخم آنها از بین نرود. به نحوی که یکی از آنها سعی دارد با گاز گرفتن یا ضربه زدن به مناطق میانی بدن یا نزدیک سر ، دیگری را تنبیه نماید. یا رفتارهایی مانند ایجاد لرزش های سرتاسری در بدن با ضربه زدن توسط باله دمی در آنها دیده شد. این رفتارها می تواند شامل قفل کردن آرواره در هم ، زدن ضربه با دم ، تعقیب و عقب نشینی ، گاز گرفتن ، تهدید کردن ، فشار وارد کردن ، غلتیدن و برخی رفتارهای دیگر باشند .

اگر مشاهده شد که دو ماهی آرواره های خود را در حالتی شبیه گاز گرفتن به هم قفل کردند. اگر ماهی ها تخم ریزی کردند ولی تخم های آنها بارور نشدند چه کار باید کرد ؟ اگر چه شما در هر تخم ریزی تعدادی از ماهی های جوان خود را از دست خواهید داد. اگر تخم ها در همان دمایی که تخم ریزی صورت گرفته است نگهداری شوند. از روزی که به لارو تبدیل شدند آب را به اندازه یک نوشابه خانواده یک لیتری سیفون می زنیم و آب را به همان اندازه (بدون کلر) اضافه می کنیم. دوباره به همان روشی که گفته شد آنها را از هم جدا نمایید .

زمانی که مکان تخم ریزی تا حد رضایت تمیز شد . لذا قیمت منصفانه برای آنها بهایی است که یک خریدار معقول حاضر باشد تا با رضایت خاطر برای آنها بپردازد . البته باید بدانید که خواص ماهی سالمون بیش تر است و از قیمت بالایی برخوردار است که در ادامه بیش تر در مورد آن ها صحبت شده است. دما نباید از 28 سانتیگراد فراتر برود چون دمای بیش از 28 ازتخمریزی اسکار جلوگیری میکند.

اگر بیش از دو ماهی در اختیار دارید می توانید این کار را به صورت ترکیبی انجام دهید تا به نتیجه دلخواه دست یابید . آکواریوم داران زیادی نمی توانند از این شگرد استفاده کنند وضعیت سوم بیانگر زمانی است که شما اصلا هیچ اسکاری در اختیار ندارید و باید برای شروع کار یک جفت نر و ماده تهیه نمایید . هیچ بهبودی در رفتار آنها دیده نشد. سایر خصوصیات: این ماهی با رنگهای مختلف دیده میشود که نوع بالغ آن از زیباترین ماهیان آکواریومی میباشد. البته این اتفاق زیاد رخ نمی دهد زیرا تکثیر کننده های زیادی نیستند که مایل باشند ماهی مولد خود را بفروشد.

ماهی آنها را به گوشه ای رانده و برای خود منطقه ای عاری از ماسه تولید خواهد کرد. گوشت ماهی اوزون برون از بهترین گوشت های خاویاری است که در ایران در حال تولید می باشد. اسکارها ، مانند هر چیز دیگر ، هر چقدر که فروشنده آنها پیشنهاد کند می ارزند . فراموش نکنید که این پرسش که ( برای یک جفت چقدر باید بپردازم ) به کلی با این پرسش که ( یک جفت چقدر می ارزد ) تفاوت دارد .

پیش از این که ماهیهای مولد در این استخرها ریخته شوند بایستی ابتدا آن را آماده سازی نمود. اگر قصد دارید آکواریوم خود را از ماهیهای کوچک پر کنید، پیشنهاد میکنیم حتما ماهیهای آکواریومی کوچک را در لیست خرید خود داشته باشید. اگرخواهان رشد آنهاهستیدشرایط آب آکواریم شما بسیار حیاتی است مخصوصاً زمانی که تمایل به تکثیر آنها دارید . هر چه تعداد ماهی های شما بیشتر باشد شانس اینکه بتوانید دست کم یک نر و ماده در بین آنها پیدا کنید بیشتر خواهد بود . چه کار باید کرد ؟ جالب است بدانید این ماهی چه در لیست ما و چه در میان دیگر ماهی های گران قیمت، دارای کوچکترین سایز و ابعاد می باشد که برای خرید و نگهداری از این ماهی بسیار جذاب می بایست 130 میلیون تومان هزینه کنید!

در بیشتر موارد ماهیانی که این نوع رفتار را از خود نشان می دهند نر و ماده نمی باشند ولی حتی اگر جفت هم باشند این رفتار آنها نشان می دهد که آمادگی تخم ریزی را ندارند . باید بتوانند به راحتی از آن عبور نمایند اگر متوجه بیرون زدگی لوله تخم ریزی در ماهی ها شدید. بگذارید برای پیش دستی کردن به پرسش خوانندگانی که متوجه ارزش ذاتی جفت نر و ماده اسکارها شده اند بگویم که چیزی به عنوان قیمت منصفانه برای آنها وجود ندارد . اگر می خواهید به قیمت یک جفت اسکار که قبلا تولید مثل نموده اند پی ببرید .

شیوه تولید مثلی ماهی اسکار بدین صورت است که ماهی ماده تخم ریزی کرده. با اقدام یک یا هر دو ماهی به تمیز نمودن منطقه ای که احتمالا مکان تخم ریزی خواهد بود . غلظت کلسترول و گلوکز در سرم فیل ماهی به ­ترتیب 6/77±12/98، 2/47±30/67 میلی ­گرم در دسی ­لیتر و در اوزون برون به ­ترتیب 5/78±45/68، 1/66±30/43 میلی ­گرم در دسی ­لیتر بود. البته ترتیب و چیدمان کاملا منظمی در تخم ریزی وجود ندارد ولی آنچه می توان از آن مطمئن بود این است که هیچ تخمی روی تخم دیگر گذاشته نخواهد شد . زیرا ممکن است در این معامله پول قابل توجهی خرج کنید ولی هیچ تضمینی برای موفقیت وجود نداشته باشد .

با این حال ، اگر می خواهید چند مورد را در یک مجموعه زیبا نگه دارید ، من یک آکواریوم را که ۵۵ گالن یا بزرگ تر است توصیه می کنم. اگر قصد دارید که ماهی اسکار را با موفقیت تکثیر نمایید. ماهی اسکار بومی آمازون , پاراگوئه و مناطقی از شرق ونزوئلا است. علاوه بر این، ماهی سالمون خوشمزه و مورد علاقه اکثریت است. در وضعیت دوم : گمان بر این است که شما دست کم دارای دو عدد ماهی در اندازه مناسب تکثیر هستید. با این حال، یکی از ویژگیهای آن این است که در همه گونههای مختلفی وجود دارند.

در ضمن باید دقت نمود که گونههای هم جنس، که تحمل یکدیگر را ندارند و به شدت میتوانند با هم بجنگند در یک آکواریوم قرار نگیرند. صنعت آکواریوم از زمان پیدایش آن در دهه 1930، به ویژه از دهه 1990، محبوبیت زیادی به دست آورده است. باز هم تلاش کنید زیرا احتمال زیادی وجود دارد که سرانجام یک تخم ریزی موفق داشته باشید پس عجله نکنید. اگر پس از اینکه برای بار دوم ماهی ها را از هم جدا کرده اید. پس از اینکه ماهی های جدا شده دوباره پیش هم گذاشته شدند. یافت و ماهی ها پس از گذشت چند روز احتمالا تخم ریزی خواهند کرد.

ماهی ماده اقدام به تخم ریزی می نماید . این عمل را گشن گیری یا تخمگیری به روش مصنوعی هم می گویند. ممکن است این تصمیم گیری به نظرتان عجولانه بیاید. و یا این که اگر یکی از ماهی ها با رفتار خود باعث شده تا ماهی دیگر در گوشه آکواریوم منزوی گردد. به هرحال برای تکثیر موفق این ماهی بهتر است ماهیها در گله جفت بخورند یعنی همسر گزینی در گله باشد و ماهیها به انتخاب خود جفت انتخاب کنند. بهتر است که روش جداسازی را دوباره در مورد آنها بکار ببرید .

در مورد تهیه یک جفت جدید عجله به خرج ندهید. اگر فکر می کنید که هیچ کدام از این حرف ها نمی تواند به اندازه یک جفت نر و ماده ضمانت شده میل شما را برآورده سازد. تفاوت ماهی سالمون و قزل آلا، کدام را انتخاب کنیم؟ سالمون پرورشی نروژ تحت نظارت تولید شده و شما میتوانید تفاوت را احساس کنید. در سالهای اخیر رنگها و فرمهای زیبایی از ماهی آنجل را تولید کرده اند که آنجل سیاه از طرفداران بیشتری برخوردار بوده ولی گفته میشود حساستر است.

دیدگاهتان را بنویسید