خواص و مضرات شیر ، 25 خاصیت شیر برای درمان بیماری ها و سلامتی بدن

در کنار آب، شیر بهترین گزینه برای تامین انرژی بدن و مرطوب نگه داشتن بدن در طول روز است. بهتر است مصرف روزانه یک لیوان شیر را در دستور رژیم خود قرار دهید. همچنین میتوانید به بازار آنلاین به روز رسان مراجعه کرده و خرید دوغ گازدار را از این سایت انجام دهید. در زمان مصرف ظرف دوغ را تکان دهید تا ماستهای تهنشین شده با آب مخلوط شود. وون بین بازیگر اهل کره جنوبی میباشد که پس از ایفای نقش در سریال «پاییز در قلب من» در سال ۲۰۰۰، به محبوبیت چشمگیری دست یافت و پس از آن در فیلمهای «تهگوکی»، «مادر» و «مردی از هیچکجا» ایفای نقش کرد. ماست به بهبود بعد از عفونت رودهاي كمك ميكند. اسيد لاكتيك در ماست به هضم كلسيم شير كمك كرده، جذب آن را آسانتر ميكند، بنابراين تخمير شير ممكن است اثراتي روي قابليت دسترسي مواد معدني داشته باشد. این بازار با ارائه این خدمات قصد دارد که با خرید آنلاین مواد غذایی بتوانید در صرف هزینه و زمان صرفه جویی کنید. اين باكتريها رشد باكتريهاي مفيد روده را افزايش داده و موجب كاهش تبديل صفرا به مواد سرطانزا ميشوند.

فوائد ماده اصلی توليد دوغ : ماست شير در اثر تخمير توسط باكتريها، به ماست تبديل ميگردد. اگر طرفدار دوغ هستید، حتما دوغ گازدار را در مارکتها دیدهاید و یا آن را مصرف کرده اید. قندها باعث میشوند که دوغ گازدار شود. بطری مناسبی انتخاب کنید که تمیز باشد. لفظ گرمادیده كه این روزها روی بطری برخی دوغهای صنعتی به چشم میخورد به این معناست كه دوغ حاصله بعد از آمادهشدن دوباره پاستوریزه شده تا میكروارگانیسمهای مایه ماست كاهش و دوغ ترش نشود. با این حال، به دلیل pH پایین دوغ، شرایط برای رشد میکروب مساعد نیست و همین موضوع ممکن است از تشکیل متابولیتهای سمی جلوگیری کند. در نظر داشته باشید مصرف موسیر به صورت خام به دلیل بیشتر بودن خواص آن توصیه می شود. زمانی که دوغ در دمای بالا و محیطی گرم نگهداری میشود طعم ترش به خود می گیرد. این پنیر که طعمی شور دارد و دارای سوراخ است از شیر گوسفند تهیه میشود. مردمان ایران باستان ریشه کلمه دوغ را از واژهی (دوشیدن) گرفته اند.

علاوه بر ایران و کشورهای همسایه، در کشورهای اروپایی و فرهنگ های مختلف نیز مصرف کنندگان خاص خود را دارد. اگر نوع شیر نرمال اپن باشد، پلانجر به سمت پایین حرکت می کند و در نتیجه سیل (F) اوریفیس را می بندد و جریان سیال به شیر را می بندد. در ادامه، جزئیات چند نوع دوغ گازدار را بیان میکنیم. به دلیل گازدار بودن این نوع ماست و اثر پروبیوتیکی موجود در آن، ماست کفیر دارای خاصیت ضد میکروبی، ضد تومور، هضم لاکتوز، درمان نفخ و بیماریهای گوارشی و تقویت سیستم ایمنی بدن انسان است. نکته قابل توجه برای گازدار کردن دوغ این است که، اگر آنزیمهای تجزیه کننده پروتئین فعال شود، دوغ کپک زده و تغییر رنگ و مزه میدهد. توجه داشته باشید که تعداد قندها زیاد نباشد و دو الی سه حبه کافی است. علاوه بر این باید بدانید که موسیر به اندازهی سیر یا پیاز برای معده مشکل ایجاد نمیکند.

جالب است بدانید که ماست می تواند حتی برای سلامت دهان و دندان نیز بسیار موثر باشد ، ماست کم چرب برای جلوگیری از مشکلات لثه بسیار مفید است. یکی دیگر از خواص ماست برای سلامت و زیبایی موها می باشد. نشان داده شده است كه كلسيم و فسفر در ماست، بهتر از شير جذب ميشوند و مصرف طولاني مدت ماست با افزايش كلسيم يونيزه سرم همراه است. همچنین دوغ سرشار از پروتئین، کلسیم، فسفر و ویتامینهای B و D است که نوشیدن آن باعث تامین این ویتامینها در بدن میشود. خیلی اوقات اکثر افراد بعد از نوشیدن دوغ احساس خواب آلودگی به آنها دست می دهد. ایرانیان دوغ را به دلیل مزهی به خصوص و خواص بیشمار آن، بیشتر از محصولات لبنی دیگر مصرف میکنند. زنانی با شخصیتهای استثنایی که در دنیای حیرتانگیز قدرت، میان مخالفان و میزبانان نمایشی، زندگی میکنند. سپس به آن نمک، فلفل سیاه و سبزیجات معطر خشک اضافه میکنند تا طعم آن را بهتر کنند. برای سالم ماندن این نوشیدنی، باید آن را در یخچال نگه داری کرد. به طور کلی به این نوشیدنی، دوغ ترش گفته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید