دنیای خواص ماست اینجاست

به علاوه ، میزان بالای کلسیم موجود در ماست ، اسید های صفراوی را که باعث بروز سرطان میشوند ، کاهش میدهد و آنها را از دیوار رودهی بزرگ دور نگه میدارد . باکتری لاکتوباسیلوس یک نوع باکتری مفید برای روده است که در ماست وجود دارد و رشد باکتری سالم را در روده ی بزرگ بهبود میدهد و در نتیجه خطر ابتلا به بیماریهای رودهی بزرگ را کاهش میدهد . همچنین ماست به روده ها کمک می کند تا به حال عادی خود برگردند؛ باکتریهای مضر را از روده ها خارج می کند و در نتیجه هضم و جذب غذا آسان می شود. ماست به ویژه میتواند احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی را در میان افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کاهش دهد . به علاوه ، میزان بالای کلسیم موجود در ماست به سلول های چربی تان سیگنال میدهد که کورتیزول کمتری آزاد کنند و به این ترتیب روند کاهش وزن شما آسان تر میشود . ماست و خیار هم نوعی ماست است که پس از آنکه ماست چکیده با کمی آب زده شد، خیار و نعنا و سیر در ماست ریخته میشود و نمک و فلفل بدان میپاشند و هم میزنند.

این در حالی است که بررسی ها نشان داده پنیر، منبع خوبی از کلسیم و پروتئین است، اما از طرفی هم احتمال دارد سرشار از چربی های اشباع شده و سدیم نیز باشد. زیر شعله را خاموش و قابلمه را در جایی بگذارید تا خنک شود. ارگانیسمهای فعال و زنده سنتز کلسترول را در کبد کاهش میدهد . علاوه بر این ، باکتری های خوب یا پروبیوتیک های موجود در برخی از انواع ماست به هضم غذاهای دیگر نیز کمک میکند و نظم را بهبود میدهد . امروزه با تغییر در روند تولید کره به لحاظ تکنولوژی، روش تولید دوغ نیز بهعنوان نوشیدنی تخمیری شیری تغییر یافتهاست. باکتریهای خوب در ماست روده را تقویت میکند ، به بدن کمک میکند که مواد مغذی را به درستی جذب کند و دستگاه گوارش را قوی میکند . ماست اثرات بد آنتی بیوتیکی را بر باکتریهای مفید روده ، به حداقل میرساند . از تمام انواع ماستهایی که امروزه در فروشگاهها موجود است ، سالمترین گزینه ، ماستی است که دارای ارگانیسمهای زنده و فعال است ( باکتریهای خوب ) است . گلستان. بایگانیشده از اصلی در ۲ ژانویه ۲۰۱۰. البته خامه و سر شیر نیز خود منبع اصلی چربی هستند که مصرف آنها باید به طور جد در بیماران دارای کبد چرب محدود شود.

شبیه چیزی که فکر میکردم نبود؛ اما در پارکهای تهران، شمال ایران و شهرهای دیگر از طبیعت لذت بردم! شمیم: ۱۹ سالگی برای تحصیل در دانشگاه توی اینترنت چند تا زبان را پیدا کردم؛ چون من به یادگیری زبانها علاقه داشتم و قبل از اینکه زبانها را پیدا کنم، اصلاً راجع به ایران نمیدانستم. او نیز از همان زمان فعالیت خود را در تلویزیون به عنوان یک کودک مدل آغاز کرد و تا سالیان سال ادامه داد. پیش از سفر به ایران چه ذهنیت و تصوری نسبت به ایران داشتید؟ قبل از وارد شدن به دانشگاه، راجع به ایران اطلاعات اصلاً نداشتم. دیگر جا نداشتم ولی آن فقط پیشغذا بود! فقط می توان گفت که این دسته پنیرها، پوشش خارجی سفتی ندارند. با توجه به مطالعهی ارائه شده در جلسات علمی پژوهش فشار خون بالا در سال ۲۰۱۲ از انجمن قلب امریکا ، احتمال ابتلا به فشار خون بالا در افرادی که ماست بدون چربی به صورت روزانه خوردند ، در مقایسه با سایرین ۳۱ درصد کمتر بود . انواع دیگر ماست ، تاثیر کمتری در کاهش سطح کلسترول دارند . به علاوه ، پروبیوتیکها همچنین اسیدهای صفراوی را کاهش میدهند ، که همین به نوبهی خود به کاهش کلسترول کمک میکند .

مطالعهای که در سال ۲۰۱۱ در مجلهی علوم لبنیات ( Journal of Dairy Science ) منتشر شد ، نشان داد که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ که هر روز حدود ۳۰۰ گرم ماست حاوی ارگانیسم های زنده و فعال خوردند در مقایسه با کسانی که انواع دیگر ماستها را خوردند ، کاهش بیشتری را در کل سطح کلسترول و لیپوپروتئین کمچگالی تجربه کردند . پنیر موزارلا، پنیر لیقوان، پنیر دانمارکی، پنیر فتا، پنیر خامهای، پنیر ماسکارپونه، پنیر لاکتیکی و پنیرهای طعم دار از انواع پنیرهایی هستند که در وعده غذایی صبحانه مورد استفاده قرار میگیرند. از نظر تغذیهای، ماست ماده غذایی مفیدی میباشد که سرشار از پروتئین و برخی انواع ویتامین ب است. برای تخمیر شیر، دما بسیار با اهمیت میباشد که برای مدت چند ساعت، دمای شیر باید ۴۳ درجه سانتی گراد باقی بماند. این شیر پاستوریزه شده را داخل ظرف بلند و کاملاً استریل شدهای بریزید و اجازه دهید تا خنک شود و دمایش به ۴۳ درجه سانتی گراد برسد. شیر پاستوریزه را روی حرارت بگذارید تا دمایش به ۸۵ درجه سانتی گراد برسد. وقتی به این دما رسید، به مدت دو دقیقه بگذارید روی حرارت بماند تا میکروبهای آن نابود شوند. پس از اینکه شیر جوشید حرارت گاز را خاموش کنید و شیر در ظرفی که می خواهید در آن ماست تهیه کنید بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید