دوغ – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

اغلب برای طعم دارکردن دوغ از نعنا، پونه، کاکوتی یا گلبرگ های خردشده گل محمدی و برخی عرقیات استفاده می شود که علاوه بر ایجاد طعم خوشایند، بر خواص درمانی دوغ می افزاید. مصرف شیر باعث می شود تا اسیدیته بدن کم شود و این امر باعث می شود تا سلامتی بدن تضمین شود. افرادی که به مزه شیر علاقهای ندارند میتوانند با مصرف پنیر در وعده صبحانه، میزان لازمی از کلسیم مورد نیاز بدن خود را دریافت کنند. گیاه خواران میتوانند با مصرف پنیر به جای گوشت، پروتئین لازم بدن خود را دریافت کنند. همچنین لازم است افراد دارای فشار خون از مصرف پنیرهای شور مانند لیقوان و فتا به میزان مطلوبی استفاده کنند. حال که با طرز تهیه دوغ به طور کامل آشنا شدید؛ بهتر است اطلاعات لازم درباره خواص ان را نیز به دست بیاورید. پنیر سفید یکی از انواع فراورده های لبنی بین المللی است که به طور معمول از شیر گاو یا گوسفند درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پنیر خانگی در ادامه با سایت آموزشی نکته چی همراه باشید. سر شیر نوعی خامه است که از سطح شیر گرفته شده است در واقع سرشیر نوعی خامه گیری خود به خودی است که با حرارت دادن یا جوشاندن ملایم شیر شروع می شود سپس شیر گرم به تدریج خنک می شود که طی این زمان گویچه های چربی همراه مقدار زیادی از پروتئین ها روی سطح شیر بسته می شوند و سرشیر بوجود می آید سرشیر بافتی منسجم و غیر هموژنیزه و طعمی قویتر از خامه دارد و اغلب به طور سنتی تهیه می شود.

کلسیم در تمامی سنین در حجم و استحکام استخوان نقش اساسی دارد و ویتامین D جذب کلسیم را بالا میبرد. پنیر از خانواده لبنیات است، از شیر حیوانات تهیه میشود و سرشار از کلسیم است. افرادی که در حال کاهش وزن هستند بهتر است از پنیرهای خامهای و ماسکارپونه استفاده نکنند. طی چند دهه گذشته، محققان دریافته اند که شیر به جلوگیری از بسیاری از بیماری های مختلف کمک می کند. بعد کل سرشیر را توی پارچه نازک می ریزم و داحل یک آبکش یا الک میگذارم. به طور معمول، پنیرهایی که با استفاده از آرد درست میشوند متناسب با میزان آرد و دستورالعمل به کار گرفته شده هر کدام به یک میزان رقیق و یا غلیط میشوند. اونو توی یخچال نگهداری کنین تا کاملا سفت بشه و مطمئن باشین که حتی توی اولین تجربتون به نتیجه ی دلخواهتون میرسین چون کار خیلی خیلی آسونیه. فقط حتما باید داخل فریزر نگه داری بشه و موقع مصرف بیرون بیارین و از اون استفاده کنید. دربندی دوغ تا پیش از مصرف باید غیرقابل تصرف (پلمب شده باشد.

شیر نارگیل به لحاظ چربی بالایی که دارد محصولی شبیه به پنیر است اما به خاطر تراکم بافت آن عموما میزانی آگار آگار یا کاراگینان و یا نشاسته سیبزمینی به آن اضافه میشود تا بافت پنیری واقعیتری ایجاد کند. یکی از محصولات لبنیاتی بسیار خوشمزه و پرطرفدار است که خواهان زیادی در سراسر جهان دارد و با توجه به ارزش غذایی بالایی که دارد معمولا قیمت آن نیز بالاست. حفظ سطح انسولین بدن انسان در پیشگیری افراد به دیابت بسیار مفید است. برای حمل راحت دوغ این مایع را داخل کیسههای بزرگ ۸۰ لیتری میریزند و آب آن را میکشند و ماده جامد باقیمانده که همانند ماست چکیدهاست دوغ میباشد که عرضه آن بسیار راحت است و در مناطق شمالی مخصوصاً غرب مازندران بسیار پرطرفدار است. برخی از پنیرهای پیتزایی که برای تولید انبوه پیتزا استفاده میشوند، پس از تولید منجمد میشوند و بههمان صورت نیز حمل و نقل میشوند. متداولترین نوع پنیر مورد استفاده برای پیتزا عبارتاند از پنیرهای موزارلا (حدود ۳۰ درصد)، پروولون، چدار و پارمیزان است. اصطلاح پنیر پیتزا، میتواند به هر نوع پنیر مناسب برای تهیه پیتزا اشاره داشته باشد. پنیر میتواند برخی از افرادی که واکنش آلرژیک به شیر دارند را به اسهال، استفراغ و نفخ شکم دچار کند.

پنیر استراحت و آرامشی که نیاز دارید تا احساس استرس را کاهش دهید را به شما اهدا می کند. پنیر با بوتیرات فراوانی که در خود دارد به بدن اجازه میدهد تا سطح انسولین را در سطح مطلوبی حفظ کند و این تعادل فرد را از بیماری دیابت نجات میدهد. از آنجا که سرشیر نوعی چربی سبک بوده و به تدریج روی شیر جمع میشود میتواند مقدار بیشتری از چربی شیر را در خود جای دهد و مصرف آن در درازمدت به رسوب چربی در اطراف رگها منجر خواهد شد و چون مقدار زیادی کلسترول دارد به تدریج به دیواره عروق لطمه می زند.این موضوع درباره چربی جمع شده روی ماستهای محلی که روستاییان به آن «سرماست» میگویند هم صدق میکند.خامه ترش چیست؟ پنیر گیاهی بدون کلسترول است و میتواند منبع خوبی از پروتئین سویا باشد، از برندهای مشهور این فراورده میتوان به (بیوچیز Biocheese)، (چیزلی Cheezly) و دائییا اشاره داشت. در نوشتار جدید فیگار، قرار است به مطالعه فهرستی از بهترین سریال های کره ای 2022 بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید