دوغ – پگاه

هنگام آلودگي هوا، ماست، شير و دوغ بنوشيد. نشان داده شده است كه كلسيم و فسفر در ماست، بهتر از شير جذب ميشوند و مصرف طولاني مدت ماست با افزايش كلسيم يونيزه سرم همراه است. براي معطر كردن دوغ ميتوان از كاكوتي و گلبرگهاي خشكيده و خرد شده گل محمدي نيز استفاده كرد. در دهههاي اخير نيز نوشابههاي گازدار و ماءالشعير به جمع آنها افزوده شده است، البته خيليها بدون توجه به ارزش غذايي و صرفا به دليل علاقهاي که به برخي نوشيدنيها دارند، از آنها استفاده ميکنند؛ در حالي که با دانستن ويژگيهاي تغذيهاي اين نوشيدنيها ميتوانند انتخاب بهتري داشته باشند. قندها باعث میشوند که دوغ گازدار شود. این سه نوع آبکاری، بهترین آبکاری های شیرآلات محسوب میشوند و متقاضیان شیرآلات بهتر است شیرآلاتی را خریداری نمایند که به یکی از سه روش فوق، آبکاری شده اند. اگرچه بیشتر کلسیم موجود در شیر را با تقویت استخوان ارتباط می دهیم، اما می تواند به کاهش بیماری های قلبی عروقی و کاهش احتمال ابتلا به سکته مغزی کمک کند. ترکیب ماست با آب گازدار و نعنا، آن را به نوشیدنی مناسبی در کنار غذاهای سنگین تبدیل می کند.

شیر یک منبع کامل از کلسیم می باشد که نیاز بدن را به ماده معدنی تامین می کند. از آنجا که چربی سبک بوده و به مرور بر روی شیر جمع میشود، معمولا سرشیر مقدار فراوانی از چربی شیر را در خود جای میدهد. به علاوه اين اسانس به خوشطعمتر شدن دوغ نيز کمک ميکند، اگرچه بهتر است به جاي اسانس، از عصاره خود نعناع استفاده شود. برای گازدار شدن دوغ، به آن آب گازدار یا گاز CO2 اضافه میکنند، یا دوغ را به شکل طبیعی، تخمیر میکنند. گاز CO2 که در دوغ استفاده میشود، عوارضی مانند نوشابه دارد. آلودگي هوا بر روي بافتهاي بدن، دستگاه تنفسي و قلب و عروق تاثير فراواني دارد. تحقيقات زيادي در مورد اثرات درماني و پيشگيرانه ماست و باكتري هايي كه در توليد آن به كار رفتهاند، بر بيماري هايي مانند سرطان، عفونتها، اختلالات دستگاه گوارش و آسم انجام شده است. فوائد ماده اصلی توليد دوغ : ماست شير در اثر تخمير توسط باكتريها، به ماست تبديل ميگردد. نوشابه و چاقي: تحقيقات اخير حاكي از اثر مستقيم نوشابه بر افزايش درصد چاقي در كودكان و نوجوانان است.

يك بررسي دو ساله نشان داد كودكان 12 ساله اي كه بطور مرتب نوشابه مصرف ميكنند، 6/1 برابر بيشتر در معرض ابتلا به چاقي هستند و چاقي در اين سن به احتمال زياد به چاقي در بزرگسالي ميانجامد. آمار نشان ميدهد با افزايش مصرف نوشابه، مصرف شير و لبنيات كاهش مييابد و اين هم يكي از دلايل اصلي تأثير مصرف نوشابه بر كاهش سلامت استخوانها ميباشد. مصرف اين ميزان قند و كالري موجود در آن و مصرف كافئين، بدون وجود هيچ گونه مواد مغذي در نوشابه چه اثري بر بدن شما دارد؟ بلکه شما باید گرمی ملایمی رو حس کنین. همیشه تهیه ماست بصورت طبیعی میتونه بهترین کیفیت رو داشته باشه و نه تنها از روغن پالم و شیر خشک خبری نیست بلکه کلی هم خاصیت داره و صد البته میتونه لذیذتر هم باشه. اگه ماستتون شل شد میتونین یه ظرف آب جوش بگیرین و برای 10 تا 15 دقیقه ظرف ماست رو داخلش بذارین و سپس در یخچال قرار بدین. درنتیجه، بهترین شرایط برای نگهداری دوغ در دمای یخچال است.

بنابراین، تاریخ انقضای دوغ تمام شده و نوشیدنی غیر قابل استفاده است. در ایران و ترکیه از این نوشیدنی استفاده میشود. از نظر میکروبیولوژیک میتوان گفت که دوغ حاوی همان میکروارگانیسمهایی است که در ماست وجود دارد ولی باید به این نکته توجه داشت که میزان این میکروارگانیسمها در دوغ کمتر از ماست است. توجه داشته باشید که تعداد قندها زیاد نباشد و دو الی سه حبه کافی است. تعداد قسمتهای این سریال، بیست قسمت پیشبینی شده است. ماست میوهای یا ماست طعم دار از انواع ماستهایی است که باید با دقت مصرف شود. به همین منطور، دوغ به معنای (دوشیده شده و تهیه شده از شیر) است. ماست یکی از انواع لبنیات است که معمولا با شیر گاو یا گوسفند تهیه می شود. حیواناتی که زمان حاملگی اشان به مدت زمان حاملگی انسان نزدیک تر است شیر مناسب تری تولید می کنند؛ بنابراین شیر گاو و گاومیش برای نوشیدن مناسب هستند و طبع معتدل دارند و نوشیدن آن به افراد سوداوی و بلغمی پیشنهاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید