راه های درمان سنگ کیسه صفرا + نکات مهم

ابتدا شکم با هوا یا دی اکسیدکربن متورم میشود تا جزئیات کیسه صفرا را قابل مشاهده باشد. درین صورت در دستگاه دولت آن کشور کسان را در کرسیهای کلیدی مینشانند تا گوش بفرمان خریداران باشد. به گفته وزارت معادن و پطرولیم، در معدن سیاه دره یکاولنگ عناصر کیمیاویی وجود دارند که در ساخت فولاد با کیفیت از آن استفاده شده میتواند. معادن آهن افغانستان به طور عموم دارای معیار بلند یعنی ۴۷-۶۲٪ میباشد که در جمله معادن کم مصرف و هم پر کیفیت در آسیا به حساب میآید. قطعات ذغال سنگ با کیفیت در ولسوالی سیغان و ولسوالی کهمرد، از مربوطات ولایت بامیان در ساحهای به حدود ۸۰ تا ۱۰۰ کیلومتر موجود میباشد.

براساس تخمین ها، استخراج تمامی آهن موجود در این معدن، یکصدو هشتاد سال را در بر خواهد گرفت تا به صورت کلی استخراح گردد. در ترکیب سنگ آهن معدن سیاه دره ۶۲ در صد آهن وجود دارد، و تخمین زده میشود که ساحه اصلی این معدن ۳۰ کیلومتر را در بر میگیرد. تحقیقات صورت گرفته در این معدن نشان میدهد که ظرفیت این معدن بیش از ۳ میلیون تُن آهن تخمین شده است. ارزیابیهای صورت گرفته در این معدن نشان میدهد که میلیاردها تُن آهن و زغال سنگ در این معدن وجود دارد و احتمال میرود که ذخایر آن بیشتر از معدن حاجیگک باشد.

ذخایر پیش بینی شده معدن ۱۱۷ میلیون تُن میباشد. ذخایر آهن در این معدن بین ۴۰ تا ۴۵ میلیون تُن پیش بینی شده است. ۸٫ سنگهاي طبيعي بهعلت وجود رگه و برش در حمل و نقل حدود ۱۵ درصد پرت دارند ولي سنگهاي آنتيک طوري به هم فيکسميشوند که تا هنگام نصب هيچگونه آسيبي نميبينند. برش براق گرد که به آن تک تخمک نیز می گویند محبوب ترین شکل الماس است. است و برشی می باشد، این شواھد تکتونیکی در خیلی از بلورھای فلوریت نیز مشاھده می شود. در ادبیات ایرانی نیز از خواص سنگ زمرد گفته شده هرگاه این گوهر را در جلو چشم مار افعی بگذاریم پرتو آن چشم مار را کور می کند!

روسها در دههٔ ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰، مراحل اکتشافی را تکمیل نموده وپلانهای استخراجی را نیز طراحی نمودند ولی متأسفانه به دلایل نا آرامیهای سیاسی و نبود زیرساختها این معدن به مرحله استخراج نرسید. بيرايت مادي ايست که در تفحصات استخراج نفت گاز بکار ميرود. درین کشور معادن که بمقادیر وافر وجود دارندعبارتند از معدن آهن طلا، کرومیت، ذغال سنگ، لاجورد، مس نفت وگاز طبیعی مرمر سفید و رنگه میباشد. سال 1935 به اينطرف از طرف جيولوجست های افغانی و خارجی برای تفحص نفت در نقاط مختلف کشور شروع شده بود، معلوم گرديده بود که نفت در بسياری از نقاط کشور مانند ساحات شمالی غربی و جنوبی موجود بوده اما نظر به عدم موجوديت سرمايهء کافی و پرسونل فنی و مجرب تا کنون استخراج آن امکان پذير نيست.

تا فعلاً ۱۴۰۰ معادن ۲۸۶ معدن فلزات ۵ میدان گازی در شمال، تیل مایع وسایر معدنیات کشف شده است. توپاز (topaz) یک کانی سیلیکاته است، به همین دلیل میتوان آن را نسبت به سایر سنگهای قیمتی به صورت فراوان در طبیعت پیدا کرد. برای ساخت ذوب آهن از چند معدن ذغال سنگ در شمال بامیان مثل معدن ذغال سنگ دره صوف و یکاولنگ میتوان نام برد. کلمه دیگری که به عنوان نام قدیم افغانستان استفاده میشود «خراسان» است که نام بخشی از «ایران تاریخی» است. استرابون (Strobo – ۴۰ ق م – ۴۰ م) ، جغرافیدان معروف عهد قدیم یونان ، که اندکی بعد از سقوط دولت یونانی باختر میزیست ، از محدودهٔ جغرافیایی افغانستان امروزی با نام آریانا یاد کرده ، باختر و بلخ و سند را هم جزئی از آریانا بشمار آوردهاست.

معدن آهن سیاه دره بعد از معدن آهن حاجیگک دومین معدن بزرگ آهن در کشور به حساب میآید. سنگ مهره هایی که از دو مار نر و ماده به وجود می آید به هیچ عنوان نمی تواند حکم شرعی داشته باشد که نجس باشد یا نباشد. هیچ گونه انقباض عضلانی و دردی در ناحیه کبد احساس نخواهید کرد زیرا منیزیم موجود در سولفات منیزیم دریچه های مجاری صفراوی کبد را کاملاً باز و منعطف نگه می دارد و خود صفرایی که همراه سنگها روان می شود مجاری کبد را به خوبی روغن کاری می کند.

روغن کرچک یک درمان بسیار محبوب در طب طبیعی به شمار می رود و علاقه مندان به طب سنتی برای طیف گسترده ای از مشکلات خود از آن استفاده می کنند. برگ ریحان یکی از متداولترین گیاهان در طب سنتی است. این نمونه نیز همانطور که از نامش پیداست در سلسله جبال اورال روسیه یافت می شود و در رنگ هایی چون بنفش روشن تا بنفش مایل به آبی وجود دارد. سنگ فیروزه در رنگهای آبی (آبی کمرنگ، آبی پررنگ و آبی فیروزهای) و سبز یافت میشود. این قسمت مایع زرد و سبز رنگی را در خود نگه می دارد که به هضم غذا کمک می کند .

هورن استون ( چرت): دانه بندی بسیار مناسب، خاکستری، قرمز قهوه ای و کمتر سبز یا سیاه. در حال حاضر این الماس با نام پرنده ای روی سنگ (Bird on a Rock) نماد جواهر فروشی مشهور “تیفانی” در نیویورک می باشد. برای تولید انرژی گرمائی از طریق فرایند شكافت هسته ای ، اورانیومی كه در هسته راكتور قرار داده میشود باید از جرم بحرانی بیشتر (فوق بحرانی) باشد. ما امنیت میخواهم پس از امنیت ما قدرت این داریم که اقتصاد خودرا اداره کنیم. درقانون اساسی به صراحت توضیح داده شده است که دولتها حق فروش خصوصیسازی داراییهای عامه راندارند ازیکسو، فروش وصدور مواد خام منرالی ازکشور، جامعه امروز وفردای مارا به فقر و گدایی مواجه میسازد، ازجانب دیگر ملت ودانشمندان افغانستان مصلحت نمیدهند تا معادن صدها نسل ما توسط یک نسل دراختیار متشبثین خصوصی قرار گیرد.

محتويات بيرات در اين رگها 85 تا 95 فيصد تثبيت شده است. موجوديت آن در بعضی از نقاط افغانستان تثبيت گرديده است. بعضی از آنها به داخل رگهای لنفاوی داخل کبدی و برخی دیگر به گره کیستیک واقع در مثلث کالوت خالی میشوند. سنگ پا به رنگ های سفید، قهوه ای، قرمز و مشکی موجود است و معمولاً در داروخانه ها و مراکز فروش لوازم حمام به فروش می رسد اگر هم احتمالاً سری به سواحل یونان زدید می توانید در ساحل، از این نوع سنگ ها بیابید. از مطالعات و تفحصات جيو لوجست ها چنين استنباط ميگردد که در حدود دوازده توده ذخاير مس در نقاط مختلف افغانستان موجود است.

سنگ معدن حاجیگک بصورت لایه و لنز مانند در درون سنگهایی به سن نیو پروتروزوئیک قرار دارد وعمدتاً از هماتیت( 3 (ّFe2Oو مگنتیت ((Fe3O4تشکیل شدهاست. افغان اگرچه در لغت به معنای ناله و فغان است اما در حقیقت مستعرب واژهٔ اوغان است که به اقوام پشتون گفته میشود اما قانون اساسی افغانستان هر تبعهٔ کشور افغانستان را صرفنظر از قومی که بدان تعلق دارد «افغان» اطلاق میکند. تست آزمایشگاهی مواد تشکیل دهنده سنگهای کلیوی را مشخص میکند.

دیدگاهتان را بنویسید