سنگ توپاز چیست و در چه رنگهایی موجود است؟

این الماس که که اسم “چشم براما (خدای هندی)” را به یدک میکشد در حقیقت از یک الماس خام 198 قیراطی تراشیده شده است. در صورت تمایل به مصرف چربی ها بهتر است انواعی مانند کره و مارگارین که خام هستند، جایگزین چربی های پخته شوند. ریولیت سنگ آذرینی که رنگ سفید مایل به خاکستری یا صورتی دارد، کانی های تشکیل دهنده ی آن مانند گرانیت می باشد و به صورت درشت بلور در آن هستند. یاقوت های سرخ جگدالک تقریباً از بی رنگ تا قرمز پررنگ و قرمز مایل به ارغوانی متغیر است و در اشعه ماورا بنفش از فلورسانس شدیدی برخوردار است.

ج : فرق مهم آن این است که با مقدار کمی از آن انرژی بسیار زیادی تولید می شود . وی با بیان اینکه تغییرات وزنی بسیار زیاد ودر مدت زمان کوتاه، اعم از کاهش یا افزایش ناگهانی و سریع وزن، یکی از علل تشکیل سنگ کیسه صفرا است گفت: تغییرات وزنی بیش از ۵۰۰ تا ۷۰۰ گرم در هفته توصیه نمیشود و این تغییرات در زنان بیش از مردان اهمیت دارد.

اگر نوع یا جنس سنگ کلیه را بدانیم، علل تشکیل سنگ را بهتر درک میکنیم و پزشک متخصص اورولوژی بهتر میتواند برای پیشگیری از تشکیل دوباره آن ما را راهنمایی کند. آمیترین (AMETRINE): ترکیبی از دو رنگ زرد و بنفش است وتنوع رنگ این نوع سنگ کوارتز از بنفش تا زرد طلایی است. در این نوع بیماری انسداد مجرای خروجی کیسه صفرا سبب ایجاد درد شدید و ناگهانی ناحیه فوقانی و راست شکم در زیر دندههای قفسه سینه میشود. انسداد مجرای خروجی کیسه صفرا سبب ایجاد درد شدید و ناگهانی در سمت راست شکم در زیر دندههای قفسه سینه میشود.

وی ادامه داد: درد کیسه صفرا به شانهی سمت راست و بین دو کتف هم بروز میکند که مدت زمان این درد از چند دقیقه تا چند ساعت است. برای از بین بردن معایب و افزایش کیفیت رنگ، آنها را در روغن ها و ترکیبات شیمیایی مخصوصی قرار میدهند. همچنین باید از قرار دادن سنگ در معرض نور مسقیم طولانی مدت وگرما و نوسانات دما اجتناب کرد. ماهی های کم چرب را نیز باید انتخاب کرد و البته با روش هایی مانند بخارپز یا کبابی کردن در فر که نیاز به روغن ندارد، طبخ شود. دکتر غروبی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه اقداماتی میتواند باعث کاهش ابتلا به بیماری سنگ کیسه صفرا شود گفت: راههای کاملا مطمئنی برای پیشگیری ازایجاد سنگ کیسه صفرا وجود ندارد، ولی توجه به عوامل خطر میتواند موجب کاهش علائم بالینی مربوط به آن شود که از جمله آن میتوان به مصرف میزان متعادلی از چربی، مصرف روزانه روغن زیتون مصرف متعادل مواد غذایی حاوی لستین مانند تخم مرغ، شیر، بادام زمینی، مصرف گوشت سفید، مصرف مایعات و دانههای گیاهی و مواد غذایی حاوی فیبر اشاره کرد.

دکتر غروبی ادامه داد: در صورتی که درد به هیچ عنوان بهبود پیدا نکند و همراه با زردی (پوست و سفیدی چشم) و تب ولرز باشد، باید بلافاصله به پزشک مراجعه شود. دکتر غروبی در مورد عللی که سبب افزایش ریسک ابتلا به سنگ کیسه صفرا میشوند، گفت: سابقه فامیلی به عنوان یک عامل خطر محسوب میشود همچنین علاوه بر این در دوران حاملگی نیز شانس ایجاد سنگ کیسه صفرا بالا میرود. دانشمندان میگویند زنان بیش از مردان و افراد بالای ۴۰ سال بیش از جوانترها در معرض خطر ابتلا به سنگ صفرا قرار دارند! عوامل خطر برای تشکیل سنگ های صفراوی کدامند؟

در صورت افزایش بیش از حد ترشح کلسترول از کبد، کریستالهای جامد کلسترولی در کیسه صفرا رسوب کرده و هستههای اولیهی تولید سنگ را تشکیل میدهند. این به شما الهام می دهد تا خود را به شریک زندگی خود بیان کنید به گونه ای که به شکوفایی و تقویت روابط شما کمک کند.این به شما کمک می کند افکار و احساسات خود را در صورت نیاز به برقراری ارتباط با موضوع مهم بیان کنید.

این متخصص جراحی عمومی با بیان اینکه علت دقیق و واضحی برای تولید سنگ کیسه صفرا مشخص نشده است خاطر نشان کرد: علی رغم اینکه هنوز علت دقیقی برای تولید سنگ کسیه صفرا مشخص نشده است، ولی موارد فوق به عنوان علت تشکیل سنگ ذکر میشود. تلاشهای خبرنگار پیک برای دریافت نظر افراد و فرماندهان گروه طالبان در این ولسوالی، به دلیل تهدیدهای احتمالی امنیتی بینتیجه ماند و مشخص نشد که رقم یادشده از درآمد معدن و تشکیلات و فعالیت گروه طالبان در ولسوالی ارغستان چهقدر دقیق است. به گزارش خبرنگار ایمنا، سنگهای کیسه صفرا (Gallstones) ته مانده سخت شده مایعات دستگاه گوارش بوده که در کیسه صفرا شکل میگیرند، کیسه صفرا اندامی کوچک و گلابی شکل در سمت راست شکم و زیر کبد میباشد.

گلابی را میتوانید همینطوری که هست بخورید اما برای اینکه بیشترین بهره را از آن ببرید میتوانید نصف لیوان آب گرم را با نصف لیوان آب گلابی مخلوط کرده و روزی سه بار بنوشید تا در عرض دو هفته وضعیت صفرایتان بهتر شود. گلابی میوهای خوشمزه و سرشار از مواد مغذی است. آب سبزیجات تازه بسیار لذیذ بوده و سرشار از مواد مغذی است. استفاده از برخی مواد غذایی می تواند باعث به وجود آوردن سنگ کلیه شود. رنگ اغلب گونه های صورتی توسط فرآوری حرارتی از سنگهای قوه ای “گیلاسی” رنگ به وجود آمده چنین سنگهایی را Pinked یا Fired می نامند.

عموماً شامل رنگهایی مثل آبیسبز، بیرنگ، سفید یا شیری است. در گذشته مرسوم بوده که از اشخاص مبتلا به افسردگی ، در خواست می کردند به اوپال سیاه نگاه کنند چون اعتقاد داشتند این کار افسردگی آنها را از بین می برده است. وی افزود: به همین دلیل، فشار داخل کیسه صفرا بالا رفته و باعث اختلال در ترشح مخاطی صفرا و بسته شدن رگ ها و نرسیدن خون به جدار آن شده و می تواند باعث سیاه شدن (نکروز) کیسه صفرا و در نهایت باعث سوراخ شدن آن و ترشح صفرا به داخل شکم و ایجاد التهاب در پرده های صفاقی و پریتونیت شود.

روشن نگه داشتن رنگ ادرار به جلوگیری از غلیظ شدن بیش از حد مواد زائد موجود در آن کمک میکند و مانع از تشکیل سنگ میشود. در واقع کیسه صفرا، محل ذخیره مایعی به نام صفرا است که توسط کبد ساخته میشود، مجاری صفراوی، صفرا را به روده کوچک (محلی که صفرا به هضم چربیها کمک میکند) منتقل میکند، اگر مواد شیمیایی سازنده صفرا نا متعادل شوند، سنگهای صفراوی شکل میگیرند. ۱- اگر صفرای مترشحه از کبد و ذخیره شده در کیسه صفرا، حاوی کلسترول زیاد باشد.

برای استفاده از سرکه سیب بهعنوان درمانی برای سنگ صفرا، یک لیوان آب سیب تازه تهیه کرده و یک قاشق مرباخوری سرکه سیب تصفیه نشده به آن اضافه کنید. برای استفاده از خارمریم بهعنوان درمانی برای سنگ صفرا، سه دانه از این گیاه را خرد کرده و آن را به سه فنجان آب اضافه کنید و سپس بجوشانید. تخمین زده می شود که از هر سه نفر فرد ۷۵ ساله یک نفر سنگ کیسه صفرا خواهد داشت. اجازه دهید خنک شود و سپس روزی دو تا سه بار بنوشید. هر وقت سنگ صفرایتان باعث دردتان شد این محلول را بنوشید تا دردتان کمتر شود.

نام بلقیس نیز مانند نام دیگر شخصیتهای داستان با نقش او در ناشمایلگونگی است، چراکه بلقیس نام ملکهی سبا، زنی زیبارو بود که همسر سلیمان شد. در لندن ، الماس کولینان با قیمت 500 هزار پوند برای فروش عرضه شد. سنگی قیمتی با ویژگی های منحصر به فرد که همین ویژگی های الماس آن را تبدیل به یکی از پرطرفدارترین و زیباترین سنگ های قیمتی کرده است. نعنا فلفلی کاربردهای زیادی در طب سنتی دارد و همچنین یک خوشبوکنندهٔ فوقالعاده است اما بیشترین کاربرد آن برای درمان عوارض گوارشی است. قاصدک سالهاست که در طب سنتی نیز کاربرد دارد و کاربرد آن شامل کمک به مشکلات گوارشی ازجمله سنگ صفرا میشود.

دیدگاهتان را بنویسید