سنگ توپاز + ۵ خاصیت فوق العاده

درواقع سیترین نوعی کوارتز و از خانواده آمیتیست است که با حرارت زیاد تبدیل به رنگ زرد در می آید و به غلط توپاز طلایی نامیده می شود. اغلب سیترینی را که رنگ زرد آن به دلیل حرارت زیاد بوده را به غلط توپاز طلایی مینامند به همین دلیل برای تمایز سنگ توپاز گاهی آنرا توپاز گرانبها میخوانند. طبیعت انواع رنگها را به شکل مختلف در اختیار ما قرار داده است که سنگهای توپاز یک شکل از آن میباشند. با توجه به تورق صفحهای آن شکننده میباشد و درجه سختی آن نیز 8 در مقیاس موس است.

یاقوت خام، شکننده است و شفاف نمیباشد و ارزش تجارتی ندارد؛ به همین ترتیب رنگهای دیگر نیز خام و پخته دارد. توپاز سنگی محکم اما شکننده (به دلیل تورق صفحه ای کامل) با سختی 8 در مقیاس موس و رنگ خاکه سفید می باشد. از خواص توپاز سفید از نظر روحانی می توان به یاری دهنده فرد در رویا بافی و تحقق والاترین مسیر زندگی فرد اشاره نمود. همچنین این سنگ دارای تشعشع ماهتابی بوده که در نوع اپال سفید به رنگهای آبی، سفید، سبز و قهوهای و در نوع اپال آتشی با رنگهای سبز تا قهوهای بروز میکند.

سنگ کوارتز نمونه ای از سنگ های نیمه قیمتی و زیبا هست که در طرح های هندسی و رنگ های گوناگون وجود دارد. در جنوب نیوزلند نیز از این کانی وجود دارد که مقدار آن ناچیز و صادر کردن آن هم ممنوع است. برای اطلاع از علت این انتخاب و هر آنچه که باید درباره ان بدانید، ما را تا پایان این متن همراهی کنید. حرز شرف شمس یا spell طلسم شرف شمس اشکالی اند که بر روی سنگ عقیق زرد نگاشته و حکاکی می گردد که در حقیقت پنج نام از اسامی اعظم خداوند می باشد یعنی: « الله؛ جمیل؛ رحمن؛ مومن؛ نور» که حرف اول هر کدام از آن ها در طلسم شرف شمس نوشته می شود.

هر چند پنج سال قبل، جلوگیری از کندن کاری خودسرمعادن یاقوت ولایت بدخشان صورت گرفت؛ اما از اینکه امور استخراج این معدن خیلی مشکل بود؛ از همینرو کدام پیشرفت در بخش اکتشاف و استخراج آن از سوی دولت صورت نگرفت. با اینکه رنگ سنگ توپاز به راحتی پاک یا کمرنگ نمیشود، اما قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا گرمای زیاد برای مدت طولانی و به طور مکرر باعث میشود تا رنگوروی سنگ برود و کمرنگ شود. به این ترتیب که در یک ساعت اول دما باید تدریجا و بسیار آرام بالا برود و طوری زمان بندی شود تا در طول یک ساعت، دمای مرکز کوره به ۴۵۰ تا ۵۰۰ درجه برسد و به مدت یک ساعت این دما بدون کم و زیاد شدن حفظ شود (یک ساعت دوم).

این سنگ با توجه به رنگ خود ذهن فرد را تسکین و ارتقا داده و به وی در حفظ یک منش آرام و منطقی در طول یک موقعیت سرشار از تنش روانی کمک می کند. رنگ این سنگ جواهر به ما کمک میکند تا انرژیهای آرامش بخش را هدایت کرده و با تنازعات درونی و احساسات منفی مبارزه کنیم. توپاز قرمز : توپاز قرمز در بالای ۱۰ قیراط کمیاب می شود و بیشتر رنگ خود را از قرار گرفتن در حرارت بالا به دست میآورد . برای تبدیل توپاز های رنگ زرد ، نارنجی و قهوه ای به توپاز کمیاب صورتی و همچنین برای تبدیل توپاز های بی رنگ به توپاز های آبی ، از روش حرارت دادن استفاده می کنند .

اکسید می شود. شکل اکسیده ی اورانیوم در دامنه ی گسترده ای از شرایط PH حمل می شود در حالیکه شکل احیای این فلز عموما غیر محلول است. سنگ پا نوعی سنگ آذرین است که از سرد شدن گدازههای آتشفشانی شکل میگیرد. این سنگ به شکل سنگ بیرنگ، قرمز (کمیاب)، زردمایل به قهوهای، آبی روشن، آبی سبز، صورتی مایل به قرمز یا صورتی ته رنگی از زرد تا نارنجی و قهوهای گیلاسی، سبز روشن یافت میشود. و در بالای ۱۰ قیراط کمیاب است . از انواع سنگ توپاز می توان به بی رنگ، قرمز(کمیاب)، صورتی ته رنگی از زرد تا نارنجی و قهوه ای شامل قهوه ای گیلاسی، آبی و آبی سبز مشابه آکومارین نام برد.

در بهسازی نوع قرمز جادئیت قرمز آن را حرارت دهی می کنند ولی ریسک آن بالاست و ممکن است حتی شفافیت اولیه آن از بین رفته و به رنگ قهوه ای مرده تبدیل شود. کمی بعد فرمی فرضیه ای را ارائه کرد که شکافت اورانیوم میتواند باعث تولید مقادیر کافی نوترون جهت انجام واکنش شکافت شود. نام این سنگ درواقع برگرفته از جزیره توپازوس (Topazios) که اولین بار در آن یافت شده است. پوکه معدنی وزن پایین و مقاومت و سختی بالایی دارد، به همین دلیل از آن در ساخت و ساز ساختمانی استفاده میشود. اگر هنوز پوست مرده وجود دارد، مالش پوست با سنگ پا را دوباره تکرار کنید.

معادن این سنگ در نورستان و کنر وجود دارد. میتوان رنگ سنگ توپاز را با بخار تیتانیوم دی اکسید روی تغییر داد. همهی رنگهای این سنگ زیبایی خاص خود را دارند اما صورتی را میتوان مرغوبترین و کمیابترین رنگ توپاز نامید. بیشترین رنگ آن زرد و آبی و مرغوبترین رنگ آن صورتی است. با خواندن این مقاله با سنگ توپاز و خواص آن آشنا خواهید شد. 2. سنگ پا را مرطوب کنید. این در حالى بود كه ما (اهل بیت) در میان شما حاضر بودیم ولى اكنون امر مى كنیم انگشترى را به دست چپ كنید به جهت آنكه ما از میان شما غائب مى شویم تا زمانى كه پروردگار امرما و امر شما را ظاهر كند همانا این بهترین دلیل براى شما در ولایت ما اهل بیت است.

بهترین روش برای شستن توپاز چیست ؟ اما زیاد نگران نباشید، چند راه ساده برای تشخیص فرق بین توپاز اصل و تقلبی وجود دارد که در ادامه آنها را به شما توضیح خواهیم داد. به طور کلی گفته میشود که این سنگ قیمتی، سمبل برکت، رشد، وقار و ابهت، و نشانه شادی و موفقیت است. ۲- پرتو افکنی (irradiation) هدف از این روش، تولید سنگ های آبی تیره توپاز است، چون در طبیعت این کانی به رنگ آبی کم رنگ یافت می شود این تغییر رنگ هممانند روش بالا دارای دوام بوده و رنگ آن تغییر نمی کند، معمولا غير قابل تشخیص است.

در جهان ما ارتعاشات نسبت به سیارات دیگر بسیار آرامتر حرکت می کند، به همین دلیل اغلب یک بازه زمانی مابین بصیرت و رویای فرد و به ثمر رسیدن آن وجود دارد. توپاز قرمز طبیعی بیشتر در رنگهای بنفش قرمز، قرمز نارنجی و صورتی تیره وجود دارد. انواع توپاز قرمز و صورتی بیشتر در نتیجه بهبود رنگ با حرارت بدست می آیند. همچنین هنگام خرید توپاز حواستان باشد که انواع طبیعی این سنگ به هیچ عنوان ارزان نیست، پس اگر فروشندهای با ادعای اصل بودن سنگ، قیمت ارزانی را پیشنهاد داد یعنی آن سنگ تقلبی یا مصنوعی است.

توپاز یک سنگ قیمتی زیبا و باارزش است که در طیف وسیعی از رنگها یافت میشود. توپاز زرد فقط به طیف زرد تا نارنجی این گوهر اشاره دارد. شمال غربی پاکستان به تولید توپاز صورتی معروف است. بیشترین و مهم ترین ذخایر آن در چین است همچنین در برزیل، لهستان، آمریکا،ایران، مکزیک، کانادا و برمه نیز استخراج می شود. البته روش هایی مانند تزریق رنگ یا ایجاد لایهی پوششی را میتوان به راحتی تشخیص داد، به خصوص در روش پوشش دهی میتوان با ایجاد یک خراش ساده به تقلبی بودن آن پی برد. تنها با پای پیاده میتوان به معادن نامبرده دسترسی داشت.

برای این کار تنها می توانید قسمت نرم تر سنگ پا را به آرامی برای ۱۵ ثانیه و به صورت دورانی روی پوست بکشید. این کانی به صورت نیمه شفاف تا شفاف میباشد. • در صورت مشاهده قرمزی یا سوزش سریعاً استفاده از آن را متوقف کنید . اگر در جواهرات سنگ قیمتی آبی، خطوط شکست دوگانه مشاهده کردید، این یک توپاز آبی است. به عنوان مثال: اگر شما جزء محدود افرادی هستند که پوست پای زبر و ضخیمی دارید بهتر است دستگاهی با غلتکی زبرتر و قدرتی بالاتر را برای خرید انتخاب نمایید. توپازهایی که از معادن ایرلند استخراج می شوند عمدتا به رنگ آبی روشن می باشد.

در یازده معادن که لیتم و برلیم دارند این دو عنصر به آنها یکجا وجود دارد. این غلتک دارای ناهمواریهایی از جنس ذرات ریز بوده که پس از برخورد با پوست شروع به ساییدن آن میکند. توپاز شامپاینی نیز دارای سایهی رنگهای قهوهای است و برای ساخت آن هیچگونه مواد شیمیایی مورد استفاده قرار نمیگیرد و به عنوان یک توپاز طبیعی شناخته میشود. در این حالت با سرد شدن سریع مواد اتمها قادر به چیدمان خود در یک ساختار نیستند و با محبوس شدن گاز در مواد و سرد شدن آن حفره در سنگ به وجود میآید.

دیدگاهتان را بنویسید