سنگ های قیمتی و سنگ های تزیینی – Tjoor

کیسه صفرا عضوی گلابی شکل است که تقریبی بین 5 تا 7 سانتیمتر طول دارد و حجمش بهطور متوسط بین 30 تا 50 سیسی است. وی در پاسخ به این سووال که عمل کیسه صفرا در چه زمانی لازم است، گفت: در مواردی که سنگ های ریز متعدد و یا سنگ های درشت بزرگ تر از دو سانتیمتر باشد، کیسه صفرا برداشته می شود، اما در خیلی از موارد می توان با درمان های دارویی، سنگ کیسه صفرا را درمان کرد.

دکتر علی طارمی ها معتقد است که کیسه صفرا با استفاده از مکانیسم جذب ، ترشح و فعالیت حرکتی خود ، اعمال ذخیره، تغلیظ و دفع صفرا را صورت می دهد و نیم ساعت پس از خوردن غذای چرب، کیسه صفرا تخلیه خواهد شد.♥ وی اضافه کرد: درد شکم در قسمت بالا و راست شکم (زیر لبه دنده های راست) از جمله علایم بروز مشکلات کیسه صفرا است که معمولا بعد از صرف غذای به نسبت سنگین یا چرب ایجاد شده و به سمت کتف تیر می کشد و همچنین گاه با تهوع، استفراغ، زردی و تب نیز همراه است.

البته اما آب از همه مهمتر و بهتر است؛ و توصیهی آخر این است که در بیماران مبتلا به سنگ کلیه و بعد از بهبودی و خارج کردن سنگ، جهت نشان دادن آن به دکتر و شناسایی عامل ایجاد سنگ و نشان دادن آن به دکتر برای بعدا، آن را نگه دارید. شیوع سنگ کیسه صفرا در افراد چاق نسبت به مردم عادی بیشتر است، سنگصفرا در افراد چاق و کسانی که رژیمهای شدید لاغری گرفتهاند از شیوع بیشتری برخوردار است و این عارضه میان بیماران خونی شایع است.

در این صورت پس از گذشت مدتی مجرای صفرا گشاد میشود و کار کیسه صفرا را انجام میدهد. آنچه که پس از جدا سازی اورانیوم ۲۳۵ باقی میماند به نام اورانیوم خالی یا فقیر شده شناخته میشود که اساساً از اورانیوم ۲۳۸ تشکیل یافته است. نام دیگر تراورتن Lapis Tiburtinus است و نام آن از شهر باستانی تیبور که اکنون با نام تیولی معروف است، گرفته شده است و ریشه آن به قبل از زمان امپراتوری روم بر می گردد. عتیق رحیمی، نویسنده و کارگردان افغانستانی-فرانسویِ این فیلم است که آن را بر اساس رمانی با همین نام که به قلم خودش تالیف نموده، ساخته است.

با توجه به اندازه و وزن این سنگها به نظر میرسد این کار توسط چند نفر یا یک تیم حرفهای انجام شده و قاعدتاً برای حمل چندین سنگ به خارج از این آرامستان لازم است که از خودرو استفاده شود. با توجه به این که چه میزان از دستگاه صفراوی توسط یک سنگ مسدود شده است، نشانه ها می توانند وخیمتر شوند. عوامل متعددی وجود دارند که می توانند منجر به ایجاد این مشکلات کیسه صفرا شوند. این شرایط می تواند به یک نسخه مزمن منجر شود که از دست رفتن عملکرد کیسه صفرا را به همراه خواهد داشت.

در شرایطی که زردی می تواند ناشی از مشکلات مختلف باشد، مسائل کیسه صفرا می تواند یکی از آنها باشد. هنگامی که یک سنگ کیسه صفرا در ناحیه گردن این اندام گرفتار شود می تواند موجب التهاب کیسه صفرا شده و به بیماری کوله سیستیت منجر شود. به طور معمول، کبد شما صفرا تولید می کند که توسط روده کوچک شما برای هضم غذاهای چرب و جذب ویتامین های مهم مورد استفاده قرار می گیرد. باعث تقویت اراده شده، انرژی های بد و منفی را خنثی کرده و به انرژی مثبت تبدیل می کند.

وی افزود: به همین دلیل، فشار داخل کیسه صفرا بالا رفته و باعث اختلال در ترشح مخاطی صفرا و بسته شدن رگ ها و نرسیدن خون به جدار آن شده و می تواند باعث سیاه شدن (نکروز) کیسه صفرا و در نهایت باعث سوراخ شدن آن و ترشح صفرا به داخل شکم و ایجاد التهاب در پرده های صفاقی و پریتونیت شود. کیسه صفرا به چه دردی میخورد؟ اما تنها بیماری کیسه صفرای مزمن ممکن است موجب مشکلات گوارشی مانند رفلاکس اسید معده، گاز، حالت تهوع، و استفراغ شود.

کیسه صفرا، کیسه ای کوچک است که صفرای تولیدشده در کبد در آن نگهداری می شود. وظیفه این کیسه نگهداری مایع زرد رنگ صفرا (BILE) است. کیسه صفرا شما این صفرا را ذخیره می کند. فرد ممکن است احساس ناخوشی مداوم در زمانی که کیسه صفرا بیمار است را تجربه کند. این مایع به هنگام ورود مواد غذایی به معده از کبد ترشح میشود و سپس از طریق مجرایی به کیسه صفرا انتقال مییابد. نقش اصلی کیسه صفرا هضم و جذب چربیهای موجود در کبد است که به وسیله مجاری کبد ترشح میشود و این عضو از ناف تا دوازدهه کشیده شده است.در هنگام غذا خوردن هورمونی در معده ترشح میشود که باعث انقباض صفرا میشود، وقتی نسبت به مواد داخل کیسه صفرا به هم بخورد؛ سنگ کیسه صفرا به وجود میآید که یکی از علتهای اصلی شیوع این بیماری سابقه خانوادگی و ارثی است.

احساس ناراحتی در معده نشانه ای شایع از تمام بیماری های مرتبط با کیسه صفرا است. و در بالای ۱۰ قیراط کمیاب است . منازل ماه یا خانههای ماه تقسیم بندی ۲۸گانه نسبتاً هر شبانهروز مسیر گردش کره ماه بر دائرةالبروج است. علاوه بر این، توپاز اصل به راحتی برق میگیرد. علاوه بر آن، رنگی که از برلیان پرنسس ساطع میشود هم بسیار جذاب است؛ چون رنگ الماسهای دیگر معمولاً در مرکز نمایش داده میشود اما الماسهای پرنسس در هر گوشه، رنگ مشخصی دارند. صفرا از طریق مجرای صفراوی مشترک به روده باریک ریخته میشود.

اختلالات سیستم صفراوی هر ساله میلیونها نفر را مبتلا میکند؛ کیسه صفرا، ذخیره کننده مایع صفراست و مجاری صفراوی، حامل صفرا به روده کوچک (جایی که صفرا کمک به هضم چربیها کمک میکند) هستند؛ با نامتعادل شدن مواد شیمیایی تشکیل دهنده صفرا، سنگهای صفراوی شکل میگیرند؛ بیشتر سنگها از کلسترول، بیلی روبین و نمکهای صفراوی تشکیل شده اند. چهار توصیه در مورد رژیم غذایی از سوی بنیاد ملی کلیه آمریکا میتواند به شما در پیشگیری از سنگ کلیه دردناک کمک کند. باتوجه به اینکه در این روش از دوربین های خاص استفاده می شودو امکان بزرگنمایی تا 18برابر وجوددارد، دید جراح بسیار بهتراز جراحی باز می باشد واحتمال چسبندگی بعداز عمل بسیارکمتراست وبیمار پس از عمل زودتر می تواند شروع به خوردن کند .

برای درمان سنگ کلیه به روش طب سنتی مصرف سیاه دانه به همراه عسل نیز توصیه می شود ، افراد مبتلابه سنگ کلیه بهتر است یک واحد سیاه دانه را با 2 واحد عسل مخلوط کرده و روزی 3 قاشق چای خوری به مدت 2 تا 3 ماه مصرف کنند. این متخصص طب سنتی درباره درمان سنگ کیسه صفرا به کمک طب سنتی گفت: از مواردی که برای درمان سنگ کیسه صفرا در طب سنتی تجویز میشود سکنجبین است؛ افرادی که دچار سنگ کیسه صفرا هستند میتوانند هر چهار ساعت یکبار روزانه ۴ لیوان آب سیب به مدت پنج روز مصرف کنند.: سپس در روز ششم در ساعت ۶ یک لیوان آب جوشیده که سرد شده به همراه نمک دریا بخورند، همین آب را در ساعت هشت تکرار کنند و در ساعت ۱۰ شب نصف استکان روغن زیتون به همراه نصف لیوان آب لیمو ترش مصرف کنند و شام نباید بخورند.در روز هفتم باید سونوگرافی انجام دهند که معمولا سنگ کیسه صفرا در این حالت دفع میشود و اگر سنگ همچنان باقی مانده و کوچکتر شده است دستور فوق ار مجددا باید تکرار کنند، روشهای تخصصی دیگری نیز وجود دارد که نیاز به مراجعه حضوری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید