سنگ کلیه – مرکز آموزشی و درمانی حضرت ولیعصر(عج)

البته قسمت قابل توجهی از نگین های شناخته شده در آن دوران به علت اثرات جسمانیشان، استفاده از آن به علت خصوصیات و قدرت ماورایی و در آخر به کاربردهای زینتی می پرداخته اند و این مسئله بیانگر این است که این گوهر های ارزشمند در فرهنگ علمی و عامه مردم ایران از امکانات و وسایل زمین برای بهزیستی بشر بوده اند و مثل گیاهان در دسترس اطبا و پزشکان برای درمان قرا داشته اند. و بعضی مواقع هم در فصول پر باران و مرطوب مثل غارها ایجاد شود. کشف کانی های متنوع و تشابه ظاهری بعضی از سنگ ها بعد از تراش، مشکلات متنوع را در زمینه ارزیابی سنگ های قیمت بوجود می آورد، پیشرفت علم و فناوری در زمینه رشد کریستال های کاملا مشابه به کانی طبیعی و ابداع روش های مختلف بهسازی گوهرهای طبیعی، به این مشکلات دامن زده است کلیاتی در مورد سنگ شناسی و سنگهای قیمتی واژه Petrology به معنای سنگ شناسی در سال ۱۸۱۱ توسط پینکر تون ابداع و به کار برده شد.

الماس کولینان با وزن 3106 قیراطکه در سال 1905 میلادی کشف شد. با توجه به مشابهت لایه های زمین در شرق ایران و افغانستان، امکان کشف ذخایر الماس در ایران نیز وجود دارد. ۶- رنگ هر سنگ، از اولین نشانه های تشخیص چشمی هر سنگ به حساب می آید اما باید توجه داشته باشیم که رنگ نمی تواند معیاری قابل اعتماد برای تشخیص باشد. ۵- شکل کریستالی سنگ ها نیز می تواند نشانه ی چشمی مناسبی برای تشخیص سنگ به شمار آید. از آنجایی که موزانایت در واقع بی عیب و نقض تر از الماس و حتی ممکن است از نظر زیبایی شناختی جذاب باشد حتی برای کسانی که می خواهند در هزینه صرفه جویی کند می تواند انتخاب عالی به شمار آید.

حتی تنه ی درخت فسیل شده هم نمی تواند با وجود درخشش، رنگ و خطوط زیبایی که روی سطح آن وجود دارد در شمار سنگ های قیمتی قرار بگیرد. خریدن موزانایت سطح بالایی از آگاهی را می طلبد. اگر شما مایل هستید که برای حلقه نامزدی پول صرفه جویی کنید و اینکه واقعا الماس می خواهید نه موزانایت ، یک الماس ساخته شده در آزمایشگاه ها سومین انتخاب مناسب برای شما می تواند باشد. اگر شما در مورد سنگ موزانایت کنجکاو هستند شانس خوبی برای شما است که برای خریدن حلقه نامزدی اقدام کنید یا همچنین علاقه به الماس ها داشته باشید.

همچنین در صنعت مد و فشن بسیار زیاد مورد توجه قرار گرفت و یکباره قیمت و ارزشش اوج گرفت و بالا رفت. حتی مروارید که در صنعت جواهر سازی کاربرد بسیاری دارد، سنگ قیمتی به حساب نمی آید. در آخر هم یادآوری میکنیم که در زمان خرید انواع طلا و جواهر با سنگ یشم، برای تشخیص اصل یا فیک بودن سنگ فقط کافی است چند دقیقه آن را در دست نگه دارید. حتی پادشاهان و اشراف نیز گاه با این مشکلات دست و پنجه نرم می کردند تا حدی که عده ای برای اثبات دقت و صداقت خود در تشخیص یک سنگ جان خود را بخطر می انداختند.

افراد دارای پوست نازک با کشیدن سنگ پا ممکن است دچار بریدگی پوست شوند که باید در این زمینه احتیاط کنند. حتی سنگ های کریستالی بی رنگی نیز موجودند که شباهت زیادی به الماس دارند و ممکن است ما را در تشخیص دچار اشتباه نمایند. شباهت موزانایت نسبت به الماس فراتر از ظاهر جواهرسنگ ها است. برای تخمین صحیح سختی سنگ ها باید از وسایل مخصوصی استفاده شود که از الماس بهره می برند. اما از طرف دیگر باید این آرامش خاطر را داشته باشیم که تکنولوژی ساخت سنگ های مصنوعی هرگز نمی توانند نتایج آزمایشات دقیق را تحت تاثیر خود قرار دهند.

شکل اتم ها و مولکول های هر سنگ سبب شده تا سنگ ها اشکالی منحصر به فرد و مخصوص به خود داشته باشند و همین اشکال آن ها را از دیگر سنگ ها متفاوت می سازد. مورد دوم: نوع دعاهایی که روی هرکدام از مهره ها خوانده می شود. شاید تشخیص میزان سختی یک سنگ به تشخیص دقیق نوع آن سنگ منجر نشود اما در هر صورت کمک بسیار زیادی می کند تا بتوان سنگ مورد نظر را در لیست سنگ های احتمالی قرار داد. ۴- یکی دیگر از روش های جالب تشخیص سنگ های قیمتی، ایجاد خراشی رنگی روی یک سطح سرامیکی است که رنگ حاصل از این خراش نمایانگر نوع سنگ ما خواهد بود.

تجارت جهانی الماس به لحاظ ارزش اقتصادی بسیار ارزشمندتر از دیگر سنگ ها و فلزات گرانبها است. ساب پذیری و انعکاس نور در این سنگ زیبایی ساختمان ها را چندین برابر می کند. تا اینکه در این سال توسط فدراسیون جهانی جواهرات عنوان رسمی پیدا کرد. نام موزانایت از شیمیدان فرانسوی Henri Moissan که این سنگ را در سال ۱۸۹۳ پیدا کرد گرفته شده است. این نوع توپاز سفید به دلیل خلوص و شفافیت به بهسازی نیازی ندارد.

واقعیت اینجاست که کشور ایران از مناطق مستعد اکتشاف الماس است و امکان کشف معادن الماس در ایران به دلیل کمربندهاى افیولیتى دور از ذهن نیست. سازمان زمین شناسی کشور در این مورد نظر مثبتی ندارد ولی منکر وجود الماس در مناطق شرقی کشور نیز نشده است. این سنگ قیمتی نایاب به طور عمده می تواند در مناطق شرقی کوه های راکی آمریکای شمالی یافت شود. در فرهنگ چینی این سنگ را Yu می نامند به معنای «سنگ سلطنتی». چینی ها به شدت در حال کریستال سازی و شبیه سازی هستند و مهمترین بخش تشخیص یعنی تشخیص چشمی را کاملا مورد حمله قرار دادند.

یاقوت سیاه از سنگ های گران بهایی است که همواره جواهرشناسان و کلکسیونرها برای تشخیص آن با مشکلات زیادی رو به رو می شدند. در کتاب «اکمال الدین و اتمام النعمة» جلد 1 صفحه 298 حدیث 5 روایت معروفی نقل شده است که میفرماید: این سنگ موقعی که از بهشت بر زمین نازل شد، سفیدتر از برف بود تا اینکه به مرور زمان بر اثر گناهانی که از بنی آدم سر زد، این سنگ رنگ سیاهی به خود گرفت، مشابه این روایت در «علل الشرایع» جلد 2 صفحه 426 حدیث 7 آمده است: این سنگ سفیدتر از شیر بود که بر اثر لمس کردن گناهکاران و منافقان سیاه شده و در برخی از روایات، درباره اهل شرک آورده شده است.

روش کار این است که معمولآ سوخت مصرف شده را در حوضچه هایی برای سرد شدن اولیه نگهداری می کنند، به این ترتیب علاوه بر سرد شدن تا حدی از شدت تشعشع آنها کاسته می شود. ۱- از سالیان دور، روش هایی برای تشخیص چشمی سنگ ها ارائه می شده اما نکته ی قابل توجه این است که ابتدا باید مطمئن شویم سنگی که در دست داریم یک تکه سنگ قیمتی است و با سنگ های معدنی و شیشه ها تفاوت دارد. ۷- امروزه از اساسی ترین روش های تشخیص سنگ، استفاده از وسایل حرفه ای تست سنگ می باشد.

در هر صورت ، این یک روش عالی برای تشخیص موزانایت از الماس است. هنوز به صورت رسمی و گسترده در زمینه اکتشاف معادن الماس در ایران کار نشده است. هارمونی داشته باشد. در انتخاب سنگ به کار رفته در فضای داخلی مانند پله های خانه های دوبلکس این انتخاب باید با حساسیت بیشتری صورت گیرد. در اکثر کشورهای مطرح دنیا که سهمی در تجارت این نوع از مواد معدنی دارند، فعالیت­های اکتشافی و معدنکاری این گروه از سنگ­ها نیز رونق دارد؛ مگر الماس که به­لحاظ بیشترین ارزش افزوده پس از تراش و فرآوری، بدون توجه به معدنکاری نیز توجیه اقتصادی خوبی دارد، مانند اسرائیل و بلژیک که در بالاترین سطح تجارت الماس مطرح بوده و اولین کشورهای وارد کننده سنگ خام و اولین صادر کننده­های الماس کار شده یا برلیان می­باشند.

رنگ : در حالی که هم سنگ الماس و هم موزانایت در یک مقیاس رنگی مشابه قرار دارند هیچ چیزی مانند موزانایت بی رنگ نیست. به عبارت دیگر یک الماسی که به عنوان موزانایت به نظر می رسد در واقع بی رنگ است. از جمله كاربردهای دیگر راكتورهای هسته ای، تولید نیروی محركه لازم برای جابجایی ناوها و زیردریایی های اتمی است. در حال حاضر بیش از 200 محدوده دارای پتانسیل بالا و با ارزش از سنگ های قیمتی در شهرهای مختلف شناسایی شده است. به عنوان مثال در مورد كانسارهای نیكل موجود در كمربند نیكلمنیتوبا(كانادا)پیشنهاد شده است كه گوگرد دارای یك منشأ خارجی است و فلزات (Fe, Ni) از ماگما سرچشمه گرفته اند.

این کمربند کمیاب و بی نظیر دارای یک زمرد 176 قیراطی بزرگ بوده و اطراف آن با 60 قطعه برلیان و 145 قطعه الماس تزئین شده است. نور از شکل یک الماس به طور کلی بی رنگ خواهد بود. توجه به خطرات کلی سرطان و بررسی دقیق پولیپ های کیسه صفرا می تاوند راهکاری موثر برای حفظ سلامتی بیمار باشد. به طور کلی کانی های ارزشمند به دو گروه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی تقسیم می شوند. شما عمدا می توانید موزانایت بخرید، اما می توانید آنرا با قیمت بالاتر به یکی بفروشید اگر به اشتباه فکر می کردید که آن الماس است و سنگ های موزانایت به طور مشابهی در یک رنج قیمت هستند.

کاوشگرانی که در این جزیره در حال تحقیق بودند، پریدوت را با توپاز اشتباه میگرفتند و به همین دلیل نام توپاز را برای آن انتخاب کردند. مبتلایان سنگ کلیه همواره به دنبال راهی هستند که بتوانند از این مشکل خلاص شوند یا دستکم روشهایی غیردارویی را جستجو میکنند که بتواند درد آن را تسکین دهد. در گذشته به همه سنگهای زرد، قهوه ای و یا سبز رنگ با ارزش توپاز Topaz می گفتند. این سنگ باعث رهایی فرد از گذشته و لذت بردن او از تجربیات احساسی و هیجانی می شود. لازم به ذکر است که این روزها الماس ها نیز می توانند در آزمایشگاه ها ساخته شوند.

برآمدگی ها با سایز های از یک شکستگی 1 اینچی تا محیطی از چندین یارد تغییر می کنند. از حرکت دایرهای استفاده کنید تا پوست مرده را با سنگ پا تکه تکه کنید. اغلب انسانها از سنگ پا برای زدودن بافت مرده پوست استفاده میکنند. مالاکیت یا مرمر سبز یک سنگ معدنی است که اغلب به رنگ سبز می باشد و به عنوان یکی از سنگ های ماه تولد اردیبهشت شناخته می شود. این الماس نایاب هم اکنون در موزه جواهرات ملی ایران و به عنوان پشتوانه اقتصادی ایران شناخته می شود. زمانی که شما برای خرید می روید این بحث به شما کمک خواهد کرد تا هم بتوانید تصمیم بگیرید که کدام نوع از سنگ های قیمتی را خریداری کنید و به درستی مشخص کنید که چه چیزی خریده اید.

دیدگاهتان را بنویسید