سنگ کیسه صفرا و گیاهان شفابخش 1

حدود چهار سال قبل که من انجا بودم زیر نظر نیرو های خارجی بود. من خودم معدن زرکشان ولایت غزنی را از نزدیک مشاهده کرده ام که در ولسوالی قره باغ( کوه چهار نوع) موقعیت دارد! این مسجد به سبک مساجد چهار ایوانی است و حیاطی مستطیل شکل در وسط دارد. در پیرامون دو معدن عمدهی الماس در «لیختن بورگ» (Lichtenburg) در ۱۲۰ میلی شرق شهر ژوهانسبورگ قریب ۵۰۷ هزار نفر سفید پوست و ۱۰۰ هزار نفر سیاه پوست گرد آمدند و در مدت دو سال (۱۹۲۶-۲۸) سه میلیون قیراط الماس از این معادن استخراج کردند. نوع دیگری هم به صورت سیلندر مانند ساخته شده و قابلیت نصب بر سطوح مختلف مانند روی میز را دارد که به سبب سه نظامی که در آن استفاده شده میتوان مداد را قرار داده و با پیچاندن دسته نصب شده بر آن مداد را تراشید که مدادتراش رومیزی نامیده میشوند.

بعضی از مدادها مثل مداد های نجاری اکنون هم با چاقو تیز میشوند زیرا به خاطر سطح مسطحشان قابل پیچاندن نیستند. سر مدادها بعد از استفاده کند میشود و مداد تراش، نوک و پوسته مداد را تراشیده و شکل میدهد که میتواند به صورت دستی یا با یک موتور الکتریکی انجام شود. این اختراع فقط یک نقص داشت که حتما یا باید مداد ثابت بود یا مداد تراش که در غیر این صورت بسیاری از افراد موفق نمیشدند و نوک مداد میشکست. پاکسازی کبد از انرژی های مسموم و هر نوع بیماری که مرتبط با خون و خونسازی در مغز استخوان باشد بکار می آید.

خوردن غذاهای چرب و نداشتن تحرک باعث ابتلا به بیماری های مختلفی می شود که می توان به کبد چرب، دیابت نوع ۲، بالا رفتن چربی خون و… میدانیم که اگر بدن بیشازحد سدیم جذب کند، باعث بروز بیماری فشار خون بالا میشود. کیسه صفرا یکی از اعضای مهم بدن میباشد که تا هنگامی که کار این عضو به درستی صورت گیرد کسی متوجه حضور آن نمیگردد. در 1973 ارزیابی جدیدی در مورد معدن بزرگ “ارگونیت” در حاشیه جنوب غربی کشور و معادن مهم باریت در شمال هرات مورد اکتشاف قرار گرفت. مهم : باتوجه به ناموجود بودن این محصول ، شما با خرید آن ،سفارش ساخت مجدد آن را می دهید.

ست انآر خآنم را می توانید برای مهمانی شب یلدا استفاده کنید یا به دلبر خود هدیه دهید. اگر این سنگ را برروی چاکرای چشم سوم (منطقه وسط پیشانی) قرار دهید ، سطح ادراک و هوش و قدرت تمرکزبالا می رود و احساسات مثبت مانند محبت، عشق و علاقه به علم و هنر در فرد ایجاد می گردد. که در زمان های قدیم هم از قدرت و خواص های آن استفاده می کردند. حداکثر زمان ساخت و ارسال یک هفته می باشد. در آن زمان مردم معدن طلا، آهن،مرمر، لاجورد،یاقوت وفیروزه را میشناختند واز آن زیورالات میساختند.

تنها در 1995 گری باورساکس(جواهر شناس آمریکایی) با همکاری بونیتا چمبرلن کتاب جالب “سنگهای قیمتی افغانستان” را منتشر نمودند که در واقع جدید ترین اثر قابل توجه در زمینه زمین شناسی و مواد معدنی این کشور میباشد. فیروزه سنگی زنده است و در اثر تماس با چربی، الکل، گرما و نور زیاد تغییر رنگ می دهد. الماس کوه نور در تاج جدید ملکه الیزابت در سال 1937 مورد استفاده قرار گرفت. تیغه مورد استفاده همانند چاقو عمل میکند که در بعضی موارد در صورت نیاز میتوان تیغه ها را تعویض کرد.

سنگ های ماه تولد مهر شامل مواردی همچون مرجان، یشم، کوارتز و الماس می باشد که در قسمت های قبلی به طور جداگانه در مورد بعضی از این سنگ ها بحث شده است. در سال ۱۸۲۸ میلادی، ریاضیدان فرانسوی به نام برنارد لاسیمون اولین مداد تراش را طراحی کرد (اختراع شماره ۲۴۴۴ فرانسه) که از یک تیغه فلزی که در یک مکعب چوبی به صورت ۹۰ درجه قرار داشت، برای تراشیدن مداد استفاده میشد. درخواست کنید که موزانایتی که شما به خرید آن می اندیشید را مشاهده کنید، که دقیقا با الماس در یک محدوده رنگ باشد.

در 1958 زمین شناسان افغانی با همکاری کارشناسان روسی جستجوبرای کشف نفت و گاز طبیعی را با موفقیت به پایان رساندند. برای اولین بار زمین شناسان انگلیسی(گریس باخ و هایدن) در افغانستان مرکزی وشمالی مشاهداتی انجام دادند وبعدها زمین شناسان فرانسوی، (فیورون و همکاران) در سالهای 1926-1951 مناطقی در اطراف کابل را نقشه برداری زمین شناسی نمودند. چطور می توان به طور طبیعی و بدون جراحی سنگ کیسه صفرا را از بین برد؟ از آن به بعد به خاطر افزایش ذخائر و رشد تکنولوژیکی برش الماس محبوبیت این سنگ به شکل وحشتناکی افزایش یافت.

احتمال دارد رگه هایی شبیه درخت یا حیوانات روی این نوع عقیق سلیمانی دیده شوند. در ساخت این آویز علاوه بر شبکه بری یا مشبک فلز از رشته های قلمزنی، تراش سنگ و مخراج کاری بهره گیری شده است. این روش ساده تر و آسان تر از استفاده از چاقو نبود، بنابراین مورد اقبال مردم قرار نگرفت. وزن کل این ست 57 گرم است، که از این میزان تقریبا 20 گرم خالص نقره و مابقی وزن سنگ های به کار رفته برای نگین ها، آویز گردنبند و بدنه دستبند است.

حالب در چه ناحیه ای از سیستم ادراری قرار دارد؟ سنگ در حالب کلیه ممکن است هیچ علامت یا نشانه ای نداشته باشد. بااینحال، اگر جراحی انجام نشود ممکن است حتی با دریافت درمان بیشتر، مشکل عود کند. جراحی: سنگ های بزرگی که با سنگ شکن خورد نشوند، از طریق جراحی از طریق ایجاد سوراخی بر روی پوست خارج می شوند. افرادی که علائم سنگ کیسه صفرا را تجربه می کنند، معمولاً نیاز به عمل جراحی کیسه صفرا دارند. اسهال مکرر و طولانی مدت در میان افرادی که مشکلات کیسه صفرا دارند، شایع است. هر چند آپاندیس سالم و خوراکی های طبیعی ظرف چند روز باکتری های مفید را به دستکاه گوارش برمی گردانند امّا توصیه می شود که دست کم به مدت 30 روز از قرص های پروبیوتیک که حاوی میلیونها باکتری مفید هستند و همچنین خوراکیها و نوشیدنی های تخمیری مانند ماست طبیعی، کفیر، پنیر و انواع ترشیجات به طور مرتب مصرف کنید.

در دهه 80 با تشدید جنگها در افغانستان مطالعات زمین شناسی عمده و سراسری متوقف شد و لی کارهای پراکنده و موردی مخصوصا روی معادن کشف شده و بزرگ نزدیک به مرکز کشور توسط متخصصین روسی دنبال گردید اما نتایج این مطالعات در دست نیست و احتمالا درروسیه حفظ شدهاست. در دهه 90 کارهای زمین شناسی بکلی تعطیل شد و ساز مان زمین شناسی و معدن افغانستان در اثر جنگ آسیب جدی یافت. از 1976 تا اوایل دهه 80 گزارشات و مطالعات قبلی بصورت کتابها و مقالات متعددی منتشر شده، از جمله ” تکتونیک افغانستان” اثر و.

ا. سلاوین(1976)، جیولوجی افغانستان اثر ولفارت و ویتکینت(1980) و “جیولوجی و مواد معدنی افغانستان” که توسط یک تیم روسی و افغانی بدنبال تهیه نقشه سراسری زمین شناسی افغانستان تدوین و به زبان روسی و انگلیسی در مسکو به چاپ رسید(1980). اثرات پومینگ مشابه اثر اصلاح است. سفایر Sapphire دومین سنگ سخت بعد از الماس است که در طبیعت یافت میشود. انواع امروزی این مداد تراش ها از پلاستیک یا آلومینیوم سخت ساخته میشود اما در انواع قدیمی تر از چوب جهت ساخت مداد تراش استفاده میشد. ویژگی غیر عادی کلسدونی حجم عظیم رنگ ها و ساختارها است و از آنجایی که به راحتی رنگ می شود، تقریباً همه رنگ های رنگین کمان را دارد.

حفرههای اسکوریا بزرگتر و دیوارههای آن ضخیمتر از پومیس هستند. بعد از آن تاریخ، تغییر چندانی در مداد تراش ها ایجاد نشد مگر مواردی که مربوط به تولید مداد تراش بوده است. امروزه ما انواع مختلف مداد تراش ها را داریم که مداد تراش های رنگی، دستی و جیبی ساده ترین و قدیمی ترین مدادتراش ها میباشد که دارای یک محفظه مخروطی شکل با یک تیغه در لبه آن میباشد که مداد ها داخل آن چرخانده میشود و قسمت اضافی از شیار کنار تیغه بیرون ریخته میشود. همچنین بررسی او لتراسونوگرافیک نشان داده است که انقباض کیسه ی صفرا در پاسخ به یک وعده غذا، بسیار بطئی شده و این مسئله منجر به اختلال در تخلیه ی کیسه ی صفرا می شود.

همچنین بررسی ها نشان داده است که در زمان۰ بارداری، انقباض کیسه ی صفرا در پاسخ به یک وعده غذا، بسیار کند شده، این مساله منجر به اختلال در تخلیه کیسه ی صفرا می شود. با پیشرفت سیستم سنگ حول مداد، در سال ۱۹۰۴ میلادی، اولکات کلیمکس مداد تراشی را طراحی کرد که به جای سنگ متحرک، در آن از یک سیلندر استفاده شده بود که حول مداد میپرخید. براي كشور يا گروه تروريستي كه بخواهد بمب اتمي بسازد، توليد پلوتونيوم با كمك راكتورهاي هسته اي غير نظامي از تهيه اورانيوم غني شده آسان تر خواهد بود. گردنبند نقره پیچک را می توانید در فروشگاه اینترنتی شیک آرت با ضمانت کیفیت و قیمت به صورت آنلاین خریداری نمایید.

در ۲ دسامبر ۱۹۴۲، به عنوان بخشی از پروژه منهتن، تیم دیگری به رهبری انریکو فرمی، موفق شد که اولین واکنش زنجیرهای هستهای مصنوعی را تحت عنوان شیکاگو پایل-۱ آغاز کند. در سالهای 1958 تا 1961 زمین شناسان فرانسوی(منزیه و لاپاران) حوالی کابل را نقشه برداری نمودند و از 1959 زمین شناسان آلمان غربی به کمک عکسهای هوایی کار تهیه نقشه زمین شناسی تمام نیمه جنوبی کشور را (با مقیاس 1000000:1)آغاز نمودند. در سال 2002، با آغاز دوران جدید در افغانستان به نظر میرسد که دوران مهمی برای مطالعات زمین شناسی افغانستان در راه باشد.. در دهه 1950 با تاسیس ریاست تفحص نفت و گاز مرحله مهمی از مطالعات زمین شناسی افغانستان آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید