(صادق چوبک) – نوشته: لیلا صادقی

از آنجایی که معنا از تفاوت میان این حضور و غیاب شکل میگیرد و «متن از زنجیره یا الگوهای دال و مدلولی تبعیت میکند که به صورت درونی با غیاب شکسته میشوند» (Wolf, 2005: 113)، گوهر با غیاب خود به غیاب جوهرهی اصلی جامعه، غیاب چیزی ارزشمند که به دلیل شرایط جامعه ارزش خودش را از دست داده و رو به انهدام رفته و یا چیزی ارزشمند که جامعه آن را ارزشمند تلقی نکرده، اشاره میکند. در زون فيليش ايران شامل جنوب خراسان و استان سيستان و بلوچستان انواع سنگهاي شيست گزارش شده است در پارهاي از زون گسله امكان دستيابي به تالك شيست با ذخاير بزرگ وجود دارد با توجه به اينكه اينگونه ذخاير در كشور ما گزارش نشده است بررسي و مطالعه روي آنها ميتواند با ارزش باشد.

اما در نظر داشته باشید از مصرف نوشیدنیهای شیرین و سوداها به علت وجود کالری زیاد دوری کنید و به جای آنها آب را با مقداری لیمو میل کنید. اورانيوم غني شده ، معمولا به صورت قرصهائي كه سطح مقطعشان به اندازه يك سكه معمولي و ضخامتشان در حدود دو و نيم سانتيمتر است در راكتورها به مصرف ميرسند. سنگها معمولا نشانهای ندارند و و مدت ها بدون آن که علامت مهمی از خود نشان دهد یا مزاحمتی فراهم آورد، باقی می ماند با این حال، اگر سنگ کیسه صفرا دارید و به مسدود شدن لوله خروجی منجر شده است، نشانه هایی نظیر درد ناگهانی در قسمت مرکز و بالا سمت راست شکم بروز میکنند.رژیمهای غذایی با چربی زیاد و کم فیبر خطر ابتلا به سنگهای صفراوی را افزایش میدهد .

سنگ های کیسه ی صفرا معمولا در کیسه ی صفرا تشکیل می شوند ولی ممکن است تعدادی از مجاری صفراوی را نیز اشغال کنند. مقاله ششم (همین صفحه) جوابِ آقای آندرِیاس موریتس به کسی هست که دکترها بهش گفتند که سریعا باید کیسه صفراش رو عمل کنه و برای کسانی که در شرف عمل یا دارای التهاب شدیدِ کیسه صفرا هستند، ترجمه و قرار گرفته. پاشنه پا باید خشک و کمی مرطوب با سنگ پا ساییده شوند، گر پاشنه ها خیلی نرم و سنگسار شوند ، بافت زنده سالم همراه با بافت های مرده در پوست پاشنه سنگسار می شود ، بنابراین پوست آسیب می بیند و برای ترمیم خود بیشتر کار می کند و باعث ضخیم تر شدن پاشنه پا می شود.

سولفات منیزیم باید قطعا استفاده شه (دلایل در مقاله تخلیه سنگ های کبد و کیسه صفرا ذکر شده) و همچنین اینکه باعث میشه که التهاب داخل کیسه صفرا رو کمتر کنه و اجازه میده که بعدا، یک سری از تخلیههایی برای خروج سنگهای صفراوی کبد و کیسه صفرا رو ادامه بدین یا شروع کنید. حقیقت اینه که با اینکه تکنیک، ساده و مواد لازمش در دسترس همه هست، بهتره که درست انجام بشه و گرنه ممکنه آسیبزا باشه و اگر شخص، تکنیک رو خوب درک نکنه، احتمالِ درست عمل کردنش هم پایین میاد، پس قدم اول در جهت رفع مشکلتون، خوندنِ کاملِ مقالههای واجب و درکِ این تکنیک هست و اگر حوصلهی خوندنِ حتی این مقالههای واجب رو هم ندارید، میتونید به عمل جراحی و مشکلات بعدش فکر کنید که حتی دکترها بهتون نمیگن (که بعد خوندن مقالات میفهمید) و یا به خوبیِ بزرگی که در جهت سلامتیتون میکنید و ارزشی که این کار داره.

امیدوارم که این به شما کمک کنه و شما اینکه چنین ارگان مهمی رو از بین ببرید رو فراموش کنید در غیر این صورت … پزشکان از این وضعیت وخیم به عنوان بیماری پیچیده سنگ کیسه صفرا یاد میکنند. سنگ های کیسه صفرا ممکن است هیچ نشانه ای از خود نشان ندهند. یکی از بارزترین نشانه های سنگ کیسه صفرا درد در ناحیه شکم است که به ویژه پس از وعده های غذایی چرب شکل گرفته و از بین می رود. 3- آیا بعد از خارج کردن کیسه صفرا از بدن امکان بارداری وجود دارد؟ من از التهاب شدید کیسه صفرا رنج میبردم و میتونم اینجا فقط بجای خودم و کسانی که تخلیه کبد و کیسه صفرا رو انجام دادن تا کبد و کیسه صفرا شون رو نجات بدن حرف بزنم، و کار کرد.

کیسه صفرام کاملا پر بود، دیوارههاش بزرگ شده بود، یعنی ملتهب بود. من برای کبد و کیسه صفرا خیلی ترجمه و مقاله تعبیه کردم تا مطلب خیلی کامل باشه چرا که تخلیه سنگهای صفراوی از کبد، کیسه صفرا و کل بدن، میتونه، برای افرادی که انجام میدن بسیار حساس و مهم باشه؛ چون در صورت ناقص، اشتباه یا غیر اصولی انجام دادن و شبیه به اینها، ممکنه که، شخص نتیجه لازم رو نگیره هیچ، بلکه آسیب هم ببینه (بعد خوندن کامل مقاله اصلی خواهید فهمید چرا)، در نتیجه اگر میخواین مطلب رو به کسی بگید یا برای سایت خودتون Copy paste کنید، لطفا درست انتقال بدید یعنی کل مطلب رو انتقال بدید، pdf اول برای این کار در سایت قرار گرفته تا با اشتراک گذاشتنش، مطالب واجب رو، کامل به هر کسی که میخواین انتقال بدید.

6. که برای آن دسته از افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند،روش مناسب برای افزایش جریان خون می باشد. زمانی که سطح کلسترول در خون شما افزایش یابد در وافع می تواند برای تمام اعضای بدن تان با منفی داشته باشد .اگر مهم ترین تاثیرات منفی کلسترول بالا بیماری های قلبی و عروقی ، بیماری های کبدی و مهم ترین آن سنگ کیسه صفرا می باشد . شرایط سلامتی خاصی وجود دارد که موجب میشود بیلی روبین بسیار زیادی در بدن تولید شود، مانند عفونت مجرای صفراوی، سیروز کبدی و اختلالات خونی.

انجام عمل جراحی برای درمان سنگ صفرا در بارداری نباید منجر به مواردی مانند مرگ جنین، به دنیا آمدن جنین مرده و زایمان زودهنگام شود. داشتن کلسترول بالا در صفرا شما می تواند به سنگ های کلسترول زرد منجر شود .کلسترول سطح بالا یکی از مشکلاتی است که تعداد بالایی از افراد به این بیماری دچار هستند . بعضی از افراد فقط یک سنگ کیسه صفرا در کیسه صفرایشان داشته درحالیکه بعضی ها ممکن است چند سنگ داشته باشند.وجود سنگ های درشت بالای 20 الی 40 میلی متر احتمال ابتلا به سرطان کیسه صفرا را افزایش می دهد. برخی بيمارى ها، از جمله بیماری کلیوی و بیماری کرون، می توانند موجب ایجاد سنگ کلیه شوند یا احتمال ابتلا به سنگ كليه را افزایش دهند.

بیروج، از جمله سنگهای قیمتی به شمار آمده زیاده در صفحات شرقی و شمال شرقی مرکزی افغانستان مانند ارتفاعات کوه های بلند نورستان، بدخشان، هزاره جات، مناطقی که دریای هلمند از آن سرچشمه می گیرد، جلال آباد، لغمان و بعضی قسمت های پنجشیر و سالنگ پروان، به گونۀ گسترده یافت میشود.این سنگ به رنگهای سفید، سبز، زرد، گلابی، آبی و رنگ های مختلف دیگر در طبيعت پیدا میشود. با این حال، شما پرسیدین که آیا سولفات منیزیم میتونه اینجا ارزشی داشته باشه یا نه، و دوباره من خیلی از افراد رو دیدم که از حملات سنگ صفرا رنج میبردند، و با خوردن یک لیوان سولفات منیزیم که یک قاشق سولفات منیزیم در یک لیوان آب در معده خالی هست، بسیار دردشون سبکتر شد و مطالعهای نشون داده که، در دوسال اخیر(۱) درواقع، سولفات منیزیم ثابت شده که این کار رو میکنه و کسانی که از انسداد مجرای عمومی صفراشون یا کیسه صفراشون رنج میبرند، اون انسداد بدون درد، تسلی داده شده و تونستن ازون به طوری بسیار بسیار موثر ریکاوری پیدا کنند (بهبود پیدا کنند).

مقاله سوم ادامه مقاله دوم هست، شامل: رابطه سنگهای صفراوی و کبد با بیماریهای استخوانی، مفصلی، آمیزشی/جنسی/تولید مثل، پوستی. مقاله پنجم (واجب) اهمیت، دلیل و روشهای پاکسازی روده بعد از تخلیه سنگهای صفراوی هست که به صورت متن و ویدئو میتونید مطلب رو دنبال کنید. استوارتايت گونه ای دیگر از بورت است که به دلیل وجود عنصر مگنتیت در ساختار شیمیایی آن، خاصیت مغناطیسی دارد. به اندازه کافی کلسیم بنوشید و بخورید: این مرحله پیشگیرانه ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد، زیرا پزشکان به شما خواهند گفت که سطوح بالای کلسیم (به دلیل سدیم بیش از حد) در ادرار شما می تواند باعث ایجاد سنگ شود.

صفرای دامهای مبتلا و غیر مبتلا به سنگ نیز از نظر کلسترول ‘ کلسیم‘ بیلیروبین تام وبیلیروبین غیر مستقیم آزمایش گردید. با ورزش، نگرانی در مورد چاقی، یک سیستم ایمنی ضعیف، یک قلب ضعیف، بیشتر از میزان پایین کلسترول بدن شما نیست. صفرای شما بیلی روبین زیادی دارد: بیلی روبین یک ماده شیمیایی است که در زمان شکست گلبولهای قرمز خون در بدن آزاد میشود. مقاله چهارم (واجب) که در واقع مهمترین مقاله هست، که کل پروسه تخلیه سنگهای صفراوی از کبد و کیسه صفرا و کل بدن شرح داده میشه و در واقع تکنیکِ اصلی “تخلیه سنگهای صفراوی کبد و کیسه صفرا” آندریاس موریتس در اینجا گفته میشه.

بدلیل زیاد نشدن یک صفحه، در چندین پستِ جداگانه همه توضیحات اومده، اگر میخواین همهی مقالات رو برای کسی بفرستید یا برای خودتون نگه دارید، میتونید توی فایل pdf دوم، کاملا همه رو داشته باشید که شامل مقالات زیر هست که همش ترجمه خودم از آثار Andreas Moritz (آندرِیاس موریتس) هست، در انتها هم منبع اصلی ذکر شده😉. در هر حال، چیزهایی هست که برای من و خیلیهای دیگه کار کرده. قطعا برای من کار کرد، من از بیش از ۴۰ حمله سنگ صفراوی رنج بردم قبل از اولین تخلیه کبدم و بعد از اون هیچ وقت این اتفاق نیافتاد.

پیروی میکنید بنابراین نباید دچار حمله سنگ صفراوی دیگه ای بشید. مقاله اول به وظایف کبد، توضیحات کلی درباره کبد، تاثیر سنگهای صفراوی بر کبد و مشکلاتی که ایجاد میکنه و به اندکی توضیح، درباره نارسایی کبد می پردازه. شایع ترین بیماری کیسه صفرا سنگ صفراوی است. دکتر مهندس در این مطلب ابتدا در زمینه این که کیسه صفرا چیست وعلت تشکیل آن اطلاعاتی به شما خواهد داد و پس از آن به بررسی علائم سنگ کیسه صفرا و نحوه ی تشخیص آن می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید