علائم و انواع سنگ کلیه – سنگ کلیه را جدی بگیریم

کوله سیستیت باعث ایجاد درد شدید و تب میشود و در صورتی که این التهاب تداوم یابد یا مکرراً ایجاد شود، کیسه صفرا باید مورد عمل جراحی قرار گیرد. چون با این مهاجرت و افتادن سنگ به داخل کلدوک، یک عمل (کلهسیستکتومی) ساده به دو عمل تبدیل میشود که یکی همان برداشتن کیسه صفرا و سنگهای آن (کلهسیستکتومی) است و دیگری تمیز کردن سنگهای کلدوک یا لوله صفراوی است که باید از طریق عمل جراحی (باز یا لاپاروسکوپی) و یا به روش آندوسکوپیک (ERCP)صورت گیرد که خود نه تنها از نظر هزینه بیشتر از یک عمل جراحی ساده برداشتن کیسه صفرا است بلکه میتواند برای بیمار خطرات جانی داشته باشد.

از زمان قدیم متداول بوده که به زوجهای جوان توصیه می شده این سنگ را برای وفای بیشتر نسبت به شریک زندگی به گردن بیاویزند. کیسه صفرا اندامی واقع در زیر کبد است، گاهی اوقات، حتی با وجود چند سنگ کوچک کیسه صفرا، می توان به زندگی عادی بدون هیچ عارضه ای ادامه داد اما با ایجاد اختلال این سنگ در عملکرد کیسه صفرا؛ درد، تهوع و عفونت بسیار خطرناکی در بدن ایجاد می شود.در اغلب موارد رژیم غذایی چرب، خطر ایجاد سنگ صفرا را به ویژه در زنان افزایش می دهد.

کیسه صفرا، اندامی است که بدون آن می توانید زندگی کنید؛ اما ممکن است مدتی طول بکشد تا بدن شما با فقدان آن خود را وفق دهد. حتی اگر شما هیچ عوارض کیسه صفرا ندارید، ممکن است چند تایی سنگ داشته باشید، همیشه خوبه که یک کیسه صفرای تمیز و بدون سنگ داشته باشیم و همیشه با این روش چند وقت به چند وقت تمیزش کنیم. در بازار بزرگ فروش دستگاه تراش جواهرات در شهر هایی همچون تهران مدل های متنوع و گوناگون از این وسیله قابل مشاهده است.

ما همه سنگ کیسه صفرا داریم و مهم نیست که کوچک است یا بزرگ یا تعداد ان زیاد است یا کم ولی داریم. این نژاد از مهره مار بدلیل دارا بودن سایز بسیار بزرگ نسبت به سایر نژاد های دیگر از خواص بسیاری برخوردار است و می توان تمامی دعاهای مخصوص مهره مار را روی آن اعمال کرد. اما در صورت بروز این عوارض بهتر است از مصرف بعضی غذاها اجتناب کنید. اما صفرا به جای ذخیره شدن در کیسه صفرا مستقیما از کبد به داخل روده کوچک منتقل می شود. در روند تولید این نوع از براش های مخصوص استفاده می کنند و با ایجاد بافت روی سنگ نمایی روستیک میسازند.

جشن و مهر را نمی شد، یک پیش آمد تاریخی در یک نقطه از زمان و مکان ساخت، چون با این کار، اصالت را از گیتی و تاریخ و اجتماع می گرفتند، و مهر و جشن را در گیتی نابود می ساختند. پزشکتان از این جراحی برای برداشت کل کیسه صفرا استفاده می کند چراکه سنگ کیسه صفرا معمولا بازگشت کننده می باشد. هدف این مطالعه بررسی فراوانی و عوامل خطرزای ابتلا به سنگ کیسه صفرا در بیماران دیابتی میباشد. پیشنهاد میگردد که در مطالعات آتی از حجم نمونه بیشتری جهت تعیین فراوانی و عوامل خطرساز احتمالی استفاده گردد و گروهها از نظر رده سنی همسان شوند.

نمونه های زرد و کرم رنگ این گونه سنگ ها نیز به واسطه وجود لیمونیت می باشد. تجار و ماهیگیرانی که با قایق خود روی این دریاچه به صید ماهی میپردازند، کالای خود را به نقاط گوناگون و به ویژه به رومیه (ارومیه)، دُمدُمی و دُمبلی (۲۱) برده و میفروشند. ۲-۱ تراش ساده: به هر نوع تراشی اطلاق میشود که در آن زاویه تراشی نشده باشد.این تراش شامل انواع تراشهای منحنی ، گرد ( تراش دامله) ، تراش گود ،تراش خط ،تراش خط برجسته ،تراش شکلهای فانتزی و در نهایت تراش منظره وچهره روی سنگهای جواهر ومجسمه سازی وتراش حجم است.

التهاب مزمن مخاط کیسه صفرا به علت سنگ یا عوامل دیگر بروز میکند و ضمن تغییرات مخاطی، افزایش ضخامت جدار کیسه صفرا نیز عارض میشود.علل غیر سنگ شامل آدنومیوماتوز، پولیپ، کلسترولوزیس کیسه صفرا و عملکرد نادرست(دیس فانکشن) کیسه صفرا میباشند. از درمانهای جدید سنگ کیسه صفرا در موارد غیر حاد تزریق مواد حلال از طریق پوست به کیسه صفرا و نیز شکستن سنگها به کمک شوک امواج ارسالی از خارج از بدن (E.S.W)است. کوله سینتی گرافی( در این آزمایش هستهای، رنگ رادیواکتیو در ورید تزریق میشود و به داخل صفرا ترشح میشود. عملکرد اصلی این اندام ذخیره، تغلیظ و ترشح صفرا است.

بیشتر مواقع علت سرطان کیسه صفرا همین سنگ کیسه صفرا است. سنگ کیسه صفرا ممکن است به خودی خود هیچ علامت و نشانه ای نداشته باشد. اما بسته به اندازه و محل تراش ممکن است برش، به تقارن سنگ قیمتی صدمه بزند بنابراین همواره باید به زاویه تراش توجه شود.تراش جواهرات به شیوه اصلی نیازمند بهره مندی از دانش ،مهارت و ابزار دقیق است. تیم پزشکان پس از چهار ساعت 12 هزار سنگ به اندازه 25 میلی متر را از صفرای این زن خارج کردند. این سنگ ها در دسته بندی های مختلفی بر اساس اختلاف در ترکیبات مواد شیمیایی قرار می گیرند.

این دومرکز حماسی در کشور که مرکز و محور مقاومت گران در طول تاریخ بوده است و هر آنگاهی که مقاومت گران ملی در برابر در شمال هندوکش سنگر ها را از دست می دادند، با سنگر گرفتن در جنوب هندوکش در کاپیسای کهن برضد مهاجمان صف آرایی کرده اند و پوزۀ دشمنان وطن را به زانو درآورده اند. آنان اطلاعاتی را در مورد میزان مصرف قهوه شرکتکنندگان در این مطالعه در نظر گرفتند. روشها: این مطالعه به صورت مقطعی و توصیفی بوده که بر روی 300 نفر از بیماران دیابتی مراجعه کننده به درمانگاه دیابت بیمارستان شریعتی تهران در بین سالهای 1384 الی 1386 انجام گرفته است.

Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 مقدمه: سنگ کیسه صفرا، یکی از شایعترین بیماریهای گوارشی در دنیاست که علل زیادی از جمله دیابت زمینهساز آن است. کیسه صفرا، یک اندام کوچک و گلابی شکل است که زیر کبد قرار دارد. سنگ صفرا این زن به شکل یک توپ ساخته شده که از کلسترول و نمک بود. اگر معمولاً آب کافی نمی نوشید یا اگر زیاد عرق می کنید و مایعات از دست رفته را جایگزین نمی کنید، می توانید به این نوع مبتلا شوید. به رسوبات سختی که در کیسه صفرا ایجاد شده و از ورود صفرا به داخل روده جلوگیری می کنند، سنگ کیسه صفرا گفته می شود.

سنگ کیسه صفرا(کوله لیتیاز) یعنی تشکیل سنگ در داخل کیسه صفرا. از سوی دیگر، کوچک کردن قطر سنگ کیسه صفرا به حدی که بتواند به داخل لوله صفرا(کلدوک) مهاجرت نماید، از نظر علمی توصیه نشده است. وعده های غذایی را رد نکنید – رد کردن وعده های غذایی و اجتناب از غذا خوردن خطر ایجاد سنگ کیسه صفرا را افزایش می دهد. الماس با توجه به رنگ وجه آن در برابر یک پشت زمینه سفید رنگ گرید بندی یا درجه بندی می شوند. ایران دارای معادن فراوانی از سنگ های قابل حجاری مانند مرمر سفید ، مرمر سبزفام با دانه های ریز که به آن سنگ گندمی میگویند ، مرمر خاکستری تخت جمشید ، سنگ سیاه و مرمر سبز نرم یزد که به آن سنگ یشم و سنگ سماق می گویند می باشد.

صفرا، مایعی است که توسط کبد ساخته شده و در روده به هضم مواد غذایی پرچرب کمک می کند. تنها در ایالات متحده آمریکا سالانه ۶ بیلیون دلار صرف درمان سنگهای صفراوی میشود.بیماریهای شایع مجاری صفراوی عبارتند از سنگ کیسه صفرا، سنگ مجرای اصلی صفراوی یا کلدوک، التهاب کیسه صفرا (کلهسیستیت) و سایر بیماریها. آنها نوع اصلی و شایع سنگهای صفراوی در ایالات متحده هستند. وقتی سخن از الماس و بهای گزاف آن به میان می­آید، همیشه این سؤال به ذهن متبادر می­شود که در این صنعت گسترده و تخصصی آیا می­توان الماس اصلی را از بدلی تشخیص داد؟

دکتر ماخان لالا ساها، جراح گوارش این بیمار گفت: من در طول عمل جراحی بسیار شگفت زده شدم، هرگز فکر نمی کردم که کیسه صفرا می تواند این تعداد سنگ را در خود جای دهد. میزان ذخایر این معدن ۱۳۰ میلیون قیراط تخمین زده میشود. این روش در مورد افراد بسیاری موثر واقع شده است. هیچ هزینهای را به دکتر نمیپردازید و فقط سود ان نصیب استفاده کننده میشود و شما که معرف این روش بودهاید اجر میبرید. مدت زمانی که لازم است رژیم غذایی خود را تغییر دهید به توانایی بدن شما برای سازگار شدن بستگی دارد.

برای پیشگیری از این بیماری لازم است رژیم غذایی مناسبی را رعایت کنید و درصورتیکه سابقه یا زمینههای مستعد کننده این بیماری در شما وجود دارد، با پزشک خود برای پیشگیری از بیماری مشورت کنید. این سنگ در ساخت اشیاء تزئینی و تراش حجمی مانند مجسمههای مذهبی بسیار کاربرد دارد. همچنین مشخص شد در این بازه زمانی ۲۲۳۳ نفر به سنگ کیسه صفرا دچار بودهاند. مدتی طول می کشد که بدن با این تغییر سازگار شود. گوهرشناسان این ناخالصی ها را “Jardin” یا باغچه می نامند.

نتیجهگیری: شیوع سنگ کیسه صفرا در این بیماران تقریبا مشابه شیوع سنگ کیسه صفرا در جمعیت ایرانی است. بیماران پس از انجام سونوگرافی، براساس وجود و یا عدم وجود سنگ کیسه صفرا به ترتیب به دو گروه مورد و شاهد تقسیم شدند و عوامل خطرزا از طریق تحلیلهای آماری مورد بررسی قرار گرفتند. به وجود می آید که به آن آب نیمه سنگین HDO بنشیند. گرما باعث می شود کریستال شکننده تر شود . بعضی از مشکلات و بیماری ها باعث ترشح میزان زیاد بیلی روبین شده و درنتیجه بیلی روبین زیادی تشکیل سنگ کیسه صفرا می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید