مراقبتهای بعد از پیرسینگ گوش

تحقيقات اخير پزشكان آمريكايي حاكي از آن است كه پیرسینگ بيني و زبان، دقت حس بويايي و چشایی را در افراد كاهش ميدهد. به همين دليل، پزشكان و دندانپزشكان این افراد، معمولاً قبل از جرمگيري دندان و جراحيهاي ديگر، براي آنها آنتيبيوتيك تجويز ميكنند. بینی، مظلومالجوارح بيني، یکی از اعضايي است كه همه نوع بلايي بر سر آن ميآورند. دیگر مواردی که در گذشته بر مد شدن تاثیر زیادی داشته، انتخاب همسر بوده است. بزرگترین سرمایهگذاری این است که جنس خوب و مطمئن خریداری کنید تا هیج مشکلی برای سلامتیتان پیش نیاید.

این عمل جراحي لااقل يك ربع طول ميکشد. قسمتهاي پشتي زيورآلات بيني نيز ممكن است به داخل نسج نرم فرو رود كه براي خارج ساختن آنها نياز به جراحي است. حلقههايي كه در بيني كار گذاشته ميشوند، ممكن است تغيير مكان دهند يا حتي خارج شوند، مانند گوشواره. سوراخ كردن بيني هم از قرن شانزدهم در هند مرسوم بوده و بومیان آمريكاي لاتين، لب پايين بچهها را سوراخ و با تعبيه اجسام خارجي، به بزرگ شدن آن كمك ميكردند. را افزايش دهد. چشمپزشكان توصیه میکنند حتيالامكان از کار گذاشتن وسايل تزئيني در فضای داخل چشم خودداری شود زيرا در اين صورت نه تنها احتمال آسیبهای جزئی چشم وجود دارد، بلكه احتمال کاهش حدت بینایی هم وجود دارد و هزينههاي هنگفتي را بايد براي اصلاح مشكلات بهوجودآمده صرف کرد.

برخي از اشيای تزئيني هم از جنس طلاي سفيد و به شكل ستاره در بازار موجود هستند که آسيبي به دندان نميرسانند. براي كاهش حساسيت بايد از طلاي زرد يا سفيد ۱۴ تا 18 عيار، تيتانيوم، پلاتين يا از استيل مقاوم در مقابل زنگزدگي (گريد 300) استفاده کرد. با این کار می توانید از میزان رضایت آنها نسبت به خدمات دکتر مطلع شوید. اين نگينها معمولاً به راحتي از دندان جدا نميشوند اما برخي نگينها كه از جنس نامرغوب هستند به صورت موقتي كاربرد دارند و دوامشان كم است و حداكثر به مدت دو هفته روي دندان باقي ميمانند. اين آلياژ در كساني كه به نيكل حساسيت دارند ايجاد عارضه ميكند.

البته این را هم فراموش نکنیم كه هيچيك از عملهاي جراحي بدون عارضه نيست و از آنجا كه چشم يك عضو حساس و ظريف است، ورود هرگونه جسم خارجي در چشم ميتواند احتمال ايجاد عفونت و عوارضي نظير تاري ديد، نابينايي، ريزش اشك از چشم و . حفرهای در زبان از آنجا كه بيشتر عروق خوني زبان در حوالي خط وسط و در امتداد لجام (فرنولوم) زبان قرار دارند، سوراخ كردن زبان معمولاً در خط وسط انجام نميشود.

عمل سوراخ كردن زبان بايد طبق روند جراحيهاي دهان و دندان انجام شود و متقاضیان این عمل بايد قبل از انجام این کار، با پزشك يا دندانپزشك درباره مصرف آنتيبيوتيك مشورت كنند. با این وجود، درصد موفقیت کاشت مو با تکنیکهای مختلف ممکن است کمی متغیر باشد؛ اما در حالت کلی و با روش­های جدید، بسیاری از افراد راضیاند. کاشت مو به روش سوپر ترکیبی امکان برداشت مو به صورت همزمان با استفاده از دو تکنیک FUT و BHT را برای آن دسته از افرادی که ریزش موی وسیعی دارند، فراهم کرده است. اگر بیماری زمینهای مانند بیماری تیروئیدی دارید که موجب ریزش مو میشود.

ايجاد حفره روي سطح دندان و كاشتن نگينهاي تزئيني داخل حفره ايجادشده، موجب صدمه به ساختمان دندان و از بين رفتن آن ميشود. «پرساژ» که به زبان انگليسي «پيرسينگ» (piercing) گفته میشود، به معنی سوراخ كردن پوست و نصب اشيای تزئيني در اين سوراخ است. قیمت کاشت مو همانطور که بارها گفته ایم ثابت نیست و بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله تجربه و تخصص پزشک کاشت مو و همکاران وی، هزینه های خود کلینیک، روش ها و تکنیک های مورد استفاده جهت کاشت مو، تجهیزات و امکانات مورد استفاده، تعداد گرفت های استخراج شده جهت اهدا و میزان بزرگ و کوچک بودن ناحیه کم پشت و یا طاسی که عمل کاشت موی طبیعی بر روی آن صورت می گیرد.

همچنین برای طول درمان و یا هر گونه مورد دیگر میتوانید بعد از یکفته به پزشک خود مراجعه کنید. این روش مدت زمان بیشتری طول میکشد و هر جلسه آن بین 4 تا 8 ساعت ممکن است، زمان نیاز داشته باشد. طول درمان سوراخکاری ناف هم زیاد است و بین 6 ماه تا یک سال طول میکشد. و دردیده شدن کبره و پوسته روی پوست سر طبیعی میباشد و به مرور زمان از بین خواهد رفت. در برخي موارد نيز سودجويان براي پايين آوردن هزينه و كسب سود بيشتر از فلزات ديگر يا همراه با ناخالصي استفاده ميكنند كه در اين صورت، عوارض شديدتري به وجود ميآيد.

البته اين زمان، مشروط به این است كه محل جراحت عفوني نشود و فرد دچار یک بيماري زمينهاي مانند ديابت نباشد چرا که در اين صورت، ترميم به مراتب بيشتر طول خواهد كشيد. همچنین باید زیر شی خارجی که در محل سوراخ قرار گرفته­است را نظافت کنید. پیرسینگ نوك سينه معمولاً شامل قرار دادن يك ميله افقي يا يك حلقه در محل اتصال نوك سينه و هاله پستان است. قبل از هر چیز باید به این سوال پاسخ دهیم که فرق پیرسینگ با گوشواره گوش چیست؟ سوراخ كردن ناحيه تناسلي و نوك سينه نيز در قرن بيستم ابداع شده و در هر دو جنس انجام ميشود.

این رسم تا اواخر قرن ۱۹ میلادی همچنان رایج بود. حوالی قرن شانزدهم، مغولها پیرسینگ بینی را به هند آوردند. این متخصص پوست و مو با اشاره به عوارض سوراخ کردن انواع قسمت های بدن، بیان کرد: پیرسینگ به نوع خود میتواند آسیبهای جدی به فرد ایجاد کند، زیرا پایه و اساس این وسیله فلز است. به همین دلیل بسیاری از افراد پس از استفاده از داروهای مختلف شاهد شدیدتر شدن ریزش موهای خود هستند. به هر حال این نوع از پیرسینگ های دست ساز کاملا سلیقه ای هستند و با به کار بردن خلاقیت می توان شکل های متفاوتی از آنها را ساخت.

معمولاً قطر اين نگينها 5/3 ميليمتر (بسيار نازك) است، روي كره چشم قرار ميگيرند و هر زمان كه افراد تمايل داشته باشند، ميتوانند با یک عمل جراحي كه البته قدري سادهتر از عمل اول است نگين را از داخل چشمشان درآورند. در روش صحيح، نگينهاي تزئيني با استفاده از مواد چسبندهاي كه در پر كردن دندان نيز به كار ميرود، روي سطح آن چسبانده ميشود. نصب قطعات يا حلقههاي تزئيني از طريق سوراخ كردن بدن، يكي از اقدامات شايع در غرب، به ويژه نزد جوانان است كه با سوراخ كردن گوش و قرار دادن حلقه در آن آغاز و کمکم دامنهاش وسیع و وسيعتر شد تا اینکه کار به سوراخ كردن زبان و بيني، ناف و .

جديترين خطر سوراخ كردن لب، گذشته از خونريزي، بلع تصادفي حلقه يا نگين بر اثر حادثه است كه ميتواند حتي منجر به انسداد تنفس و خفگي شود. برخی بر این باورند که با استفاده از روش کاشت موی BHT میتوان از این ناحیه هم به عنوان یک بانک مو بهره برد. یادگیری کاشت طبیعی مو از افرادی که در تمام کشور شناخته شده هستند و به واسطه تجربههای بسیار موفق در زمینه پیاده کردن این فعالیت، دستاوردهای قابل توجهی داشتهاند، یک فرصت ایدهآل برای شما خواهد بود.

انتقال اين عفونت معمولاً توسط لوازم غير استريل از فرد بيمار به سالم رخ ميدهد. همچنين در افرادي كه چاق يا لاغر ميشوند و همچنين در هنگام بارداري، ناف تغيير مكان ميدهد و بدشكل ميشود. نگينهاي با جنس كريستال به نسبت نوع برليان از دوام بيشتري برخوردارند، در صورتي كه نوع دوم باعث درخشش بيشتر دندانها ميشود. جواهراتی که در ناحیه سوراخ شده متصل شده اند، ممکن است کاندوم را سوراخ کرده و یا باعث بیرون آمدن دیافراگم شوند.

عفونت ناحیه سوراخ شده، از مشکلات دیگری است که افراد را نگران میکند. ايجاد جوشگاه و از شكل افتادن گوش هم از عوارض سوراخ كردن گوش در محلهای غير متعارف است. علاوه بر آن، کاشت مو به روش Bht معایبی هم دارد. هدف افراد از نصب پیرسینگ بر روی بدن میتواند زینت بخشیدن به بدن یا ارسال پیامهای فردی خاص باشد. پیرسینگ ناف اگرچه کار جذابی است؛ اما حتماً باید زیر نظر پزشک شود و مراقبتهای بعد از آن نیز با دقت پیگیری شوند. اگرچه به نظر میرسد پيرسينگ طی چند دهه اخیر رواج پیدا کرده، اما شواهد و مدارک متعدد نشان میدهند که اين كار، ريشه باستانی دارد.

کاشت موی طبيعی دارای يکسری محدوديت های بالقوه می باشد که يکی از مهمترين آنها محدود بودن تعدادجلسه های قابل انجام کاشت مو در هر فرد است. روشهای مختلفی برای پیوند موی طبیعی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب مربوط به خود را دارند. کشید. امروزه دیگر، «پیرسینگ» در هر بخشي از بدن که فکرش را بکنید، انجام ميشود. گاهي نيز براي كاهش قيمت، اجسام توپر از نيكل ساخته ميشوند و روكشي از طلا روي آن كشيده ميشود که از بين رفتن اين روكش موجب ايجاد حساسيت ميشود.

گاهي هم اين سوراخها در غضروف مياني ايجاد ميشود. کشیده شدو کم کم طرفداران خود را هم پیدا کرد. این افراد غافل از عوارض خطرناک و گاه غیرقابل جبران آن با مراجعه به مراکز غیر بهداشتی و در آرایشگاه ها خود را به دست افراد غیر متخصص می سپارند. حداقل تا یک ماه از فعالیتهای ورزشی و سنگین اجتناب کنید. اولین قدم این است که آیا شما یک کاندید کاشت هستید یا نه؟ البته بعضی از کلینیکها امکان کاشت مو اقساطی را در اختیار شما قرار میدهند که ویژگی مناسبی است.

دیدگاهتان را بنویسید