مرينيت ماهی سالمون؛ انواع روش های مزه دار کردن ماهی سالمون – چاشلند

گاهی اوقات به جای خال در قسمت سر ماهی ( چسم و بینی ) دارای دو خط عمودی هستند ؛ بدن ماهی دارای زمینه سبز رنگ است که در قسمت بالایی بدن این رنگ پر رنگ تر بوده و در قسمت پایین و شکم ماهی محو شده و به نقره ای می رسد . حتی گاهی خسته میشه از بس که تو زیبایی ! نکته: بجای آکواریوم هچری میتوانند از یک سطل نیز استفاده کنید بهتر است این سطل قرمز نباشد.

ماهی های آزاد از نظر ظاهری ، تقریبا بلند و کشیده هستند ؛ سر آن ها نسبت به ماهی های قزل آلا ، زاویه دار تر و تیز تر است ؛ هم چنین بر روی پوست ماهی های آزاد ، بر خلاف ماهی های قزل آلا ، هیچ لکه ای وجود ندارد ؛ اما دم هر دو آن ها ، شبیه به هم می باشد . همان طور که گفته شد ، ماهی های قزل آلا ، در آب های شیرین و ماهی های آزاد ، در آب های شور دریا یافت می شوند ؛ به همین دلیل نحوه ی صید این دو ماهی کاملا متفاوت است .

ماهی مرکب همچنین دارای چشمان متفاوتی از سایر سرپایان مانند اختاپوسها است که نمیتوانند چشمان خود را به سمت جلو بچرخانند و بنابراین قادر به دید سهبعدی برای درک عمق نیستند. این ویژگی منحصربهفرد، ماهی مرکب را تبدیل به دومین بیمهرهداری کرده است که از دید سهبعدی برای درک عمق استفاده میکند. Corydoras Catfish: گربهماهی کوریدوراس یکی از موارد اصلی در لیست ماهیهای آکواریوم است که میتواند در تمیز کردن زیرلایه آکواریوم (شن یا ماسه در کف مخزن) نیز موثر باشد. ماهی مرکب میتواند از تفاوتهای کوچک موجود بین آنچه که هر کدام از چشمهای او از یک منظره واحد میبینند، برای تشخیص عمق استفاده کند.

ما میتوانیم عمق را در صحنههای ایستا درک کنیم، اما درک عمق آخوندک تنها بر روی چیزهایی که متحرک هستند، فوکوس میکند. ما میدانیم که برخی از سرپایان برآمدگیهایی بر روی شبکیه خود دارند که به آنها اجازه میدهد تا عمق را براساس اینکه اشیا با چه سرعتی به داخل یا بیرون فوکوس میلغزند، تشخیص دهند. در واقع، بسیاری از بینندگان از خود سوال می کنند، وقتی برنده بازی با یک هواپیما از جزیره خارج می شود و پای خود را از هواپیما بیرون می گذرد، برای او چه اتفاقی می افتد؟

دراصطلاح قارچ زده اند آنهارا بلافاصله ازآب خارج کنید. بهتر است برای جدا کردن استخوان ماهی ، از چاقو های مخصوص با تیغه های تیز استفاده کنید . یک وعده ۱۰۰ گرم از این ماهی دارای 2.3 گرم اسیدهای چرب امگا 3 با زنجیره بلند است، در حالی که همان بخش ماهی آزاد وحشی حاوی 2.6 گرم است. در این تحقیق مشخص شد که با وجود اینکه چشمان ماهی مرکب کاملا متفاوت از چشمان انسان است، اما دید سهبعدی آنها تا حدود زیادی شبیه دید سهبعدی ماست.

Paloma Gonzalez-Bellido، عصبشناس از کالج علوم بیولوژیکی میگوید: در حالیکه چشمان ماهی مرکب بسیار شبیه به چشمان انسان است، اما مغز او خیلی متفاوت است. هفتم ثور ۱۳۵۷ را خوب بیاد دارم از ساعت هشت صبح که کودتا شروع شده بود ودر قطعات نظامی شایع شده بود که: کودتا را قادر مشهور به سگ شروع نموده است. جفت یابی اگرچه اکثرا به آسانی انجام می گیرد، باوجود این در پاره ای موارد، به خصوص نرها خشونت نموده و جفت انتخاب شده برای خود را نمی پذیرند.

ماهی قزل آلا جایگزینی عالی برای منابع پروتئینی مانند گوشت قرمز و مرغ است و این ماهی پروتئین فراوانی داشته ولی میزان چربی اشباع شده را کم می کند که منبع فوق العاده ای برای حفظ وزن و یا شاخص توده بدنی می باشد. این ماهی ها از نظر ظاهری تقریبا شبیه به هم هستند و حتی نحوه ی طبخ آن ها نیز ، شبیه می باشد ؛ اما در مقایسه با ماهی قزل آلا ، ماهی های آزاد از استخوان های بزرگ تری برخوردار هستند و جدا کردن آن ها نیز ، کمی سخت تر است . این نوع چربیها نیز برای حفظ تناسب بین چربیها لازم است.

زمانی که تنها یک چشم بتواند میگو را ببیند، به این معنی است که دید سهبعدی امکانپذیر نبوده و حیوانات زمان بیشتری را برای تعیین محل دقیق شکار صرف میکنند. ماهیان مورد تغذیه عبارت بودند از گاوماهیان، شگماهیان و کیلکاها، اما در حال حاضر با توجه به تغییراتی که در مورد غذای در دسترس این گونه بوجود آمده است غذای آن شامل کرم نرئیس و سختپوستان میباشد. لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

خواب توجه کردن یا خوردن چشم ماهی: بیانگر این است که نیاز دارید چشم انداز وسیع تری را در مورد یک موقعیت کسب کنید. ماهی خاویار شیپ معمولاً ماهی مهاجری است که به واسطه تخمریزی به سواحل ایران میآید و در رودخانههای آبریز دریای خزر تخمگذاری میکند. تمیز کردن سنگ تخمریزی نشانه تخمگذاری طی چند روز آینده خواهد بود و معمولاً یک تا دو روز قبل از تخمریزی مولدین اقدام به تمیز کردن سنگ تخمگذاری خواهند کرد. قبل از مصرف چک کنید ، که استخوانی در گوشت ماهی باقی نمانده باشد . گوشت این ماهی ها ، بسیار چرب تر از ماهی های قزل آلا است و طعم قوی تری دارد .

استخوان های درشت و بزرگ ، به راحتی از گوشت جدا می شوند ، اما برای استخوان های ریز تر ، بهتر است از وسیله ای مانند موچین ، استفاده کنید . ماهی سالمون (Salmon) یکی از اعضای خانواده آزادماهیان است. بهتر است برای این نوع ماهیها، از اکواریومهای عمیق و بزرگتر استفاده کنید. اما وقتی که هر دو چشم بتوانند میگو را ببینند به این معنی است که آنها دید سهبعدی را به کار بردهاند و در نتیجه هنگام شکار سریعتر تصمیم خواهند گرفت. با اینکه تازه کار هستی هم صدات عالیه هم سبک خوندنت رو خیلی دوستدارم…

و ازاین رو سطح طبیعی سلولهای خونی و سطح هموگلوبین را حفظ کند. پاکسازی سطح توسط هردوماهی انجام میگیرد اما اسکارماده به نظافت وپاکسازی بیشتری میپردازد. افرادی که پروتئین بیشتری مصرف میکنند کمتر در معرض خطر سکته مغزی قرار میگیرند. باشد چون مصرف زیاد آن باعث افزایش خطر سکتهی مغزی میشود. در ایالت متحده ی آمریکا ، این ماهی از نظر مصرف و محبوبیت ، در رده ی سوم قرار دارد و تنها میگو تن هستند که می توانند این ماهی را شکست دهند و در رتبه ی اول و دوم قرار بگیرند .

از آن جا که این ماهی ها هم در آب های شیرین و هم در آب های شور پیدا می شوند ، ممکن است این باور وجود داشته باشد که صید آن ها بسیار راحت و آسان است ؛ اما در واقع صید ماهی های آزاد ، نیاز به تجهیزات خاص دارد و هر کسی نمی تواند به راحتی ، سالمون ها را صید کند . از اسیدهای چرب اشباع نشده است که برای سلامتی بدن ما لازم و ضروریاند. سالمندان، افراد مبتلا به بیماریهای مزمن کلیوی، کسانی که رژیم گیاهخواری میگیرند یا در مناطقی زندگی میکنند که کمتر در معرض نور خورشید قرار دارند، بهتر است بیش از دیگران از این نوع ماهی استفاده کنند.100 گرم از این ماهی، 136 کیلوکالری انرژی، 24 گــــــرم پروتئین و 5 گــــــرم چربی دارد.

این حیوان، فقط یک نوع دریافتکننده نور دارد که ممکن است باعث شود دید او تنها بهصورت سیاه و سفید باشد. اما این ماهی دارای یک مردمک منحصربهفرد W شکل است که احتمالا به او اجازه میدهد تا رنگها را به یک شیوه کاملا متفاوت از مهرهداران دریافت کند. حتی عده ای از مردم ، ماهی سالمون را با انبه و یا هلو سرو می کنند . تا برای یک روز کامل فعالیت های پیش از تخم ریزی ( pre – spawning ) خود را با انجام تعقیب و گریز و یا لانه سازی به پایان برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید