معادن سنگهای قیمتی افغانستان – Pajhwok Afghan News

هنگامی که سنگ کلیه افزایش پیدا میکند، مصرف آب انار را نیز دوبرابر کنید.مطالعات نشان داده است که، آب انار کمک می کند تا از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری شود و باعث از بین بردن کلسیم، سدیم و اسید اوریک در ادرار می شود. مصرف سدیم ( نمک ) به ۳ گرم یا کمتر در روز کاهش داده و در مصرف پروتئین میانهروی کنید . وعدههای غذایی غنی از کلسیم و اگزالات سه بار در روز از عناصر مهم رژیم سنگ کلیه هستند.

چهار نوع اصلی وجود دارد، اما حدود 80% سنگ کلیه از سنگهای اگزالات کلسیم هستند. براساس تحقیقات، مصرف روزانه ۳ تا ۴ گرم ویتامین C (این مقدار بسیار زیاد است و معمولا با مصرف مکملهای ویتامین بهدست میآید) با تولید اگزالات میتواند به ایجاد سنگ کلیه منجر شود. گفته می شود که سنگ پا موجب تحریک غده هیپوفیز مغز و تولید هورمون رشد می شود. بهترین شرط شما برای پیشگیری از سنگ کلیه، هیدراته ماندن، استفاده از برنامه غذایی مناسب و فعالیت بدنی است.

اگر سونوگرافی قطعی نیست – یا اگر پزشک فرزند شما در مورد آن سؤال دارد – ممکن است ما از عکس ساده شکم ودر موارد نادری از سی تی اسکن کمک بگیریم. حالا تصور کنید اگر بخواهیم با روشهای قدیمی پنج شش بار شکم بیمار را با برشهای وسیع یک وجبی باز کنیم که دیگر تاب و توانی برای بیمار باقی نمیماند و دائماً باید بستری باشد. مهم نیست که شما به سنگ کلیه دچار شدید یا نشدید، باید روشهای جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه و یا پیشگیری از تشکیل دوباره سنگ کلیه را بدانید، پس این مقاله از زوم لایف را تا پایان بخوانید.

سنگ کلیه یک بیماری شایع است که بار زیادی را بر دوش بیماران و ارائهدهندگان خدمات بهداشتی تحمیل میکند. این کار به شما کمک میکند که سنگها را راحتتر عبور دهید و از تشکیل سنگهای جدید جلوگیری میکند. شما هم اگر سنک کلیه (kidney stone) داشته باشید ممکن است از شدت درد زیاد گریه کنید! اگر آنتی اسید مصرفی شما دارای کلسیم است از آنتی اسید دیگری استفاده نمایید. سنگ کلیه به خودی خود از بین نمیرود، اگر سنگها هیچ مزاحمتی برای شما ایجاد نکنند، لزوماً نیازی به درمان ندارند.

چهار نوع دلیل اصلی سنگ کلیه در زیر بیان شده است. درمان جراحی سنگ ها در سال های اخیر متحول شده است و می توان گفت با اختراع سنگ شکن برون اندامی (ESWL) در سال 1980 توسط chaussy، انقلابی در درمان سنگ های ادراری ایجاد شد و اغلب سنگ ها توسط این روش کم تهاجمی مورد درمان قرار می گیرند. این سنگ شفابخش ، تقویت کننده حافظه ، فزاینده برکت و استحکام بخش عشق می باشد . تب و لرز نشانهی آن است که شما در کلیه یا بخش دیگری از دستگاه ادراریتان، عفونت دارید.

الماس و یاقوت سفید هر دو در برابر خراش های ناشی از خطرات روزمره مثل ناخن ها، سکه ای که در کیف یا جیب شما ست، میزهای پیشخوان، و حتی گرد و غبارهای خانه مقاوم هستند. اگر به سنگهای اسید اوریک مبتلا باشید، آلوپورینول (زیلوپریم) میتواند به کاهش اسید اوریک در خون یا ادرار شما کمک کند. برنامههای رژیم غذایی فردی و درمان دارویی به نوع سنگ شما بستگی دارد. پزشک شما میتواند به شما بگوید که کدام یک از موارد زیر ممکن است عوارضی برای شما یا کودکتان ایجاد کنند. حدوداً هشتاد درصد موارد سنگهای کلیه از گونه کلسیمی هستند.

سنگهای سیستین: شیوع این نوع سنگ کلیه از همه موارد دیگر کمتر است؛ با ایجاد یک سنگ سیستین، احتمال تشکیل مجدد آن وجود دارد. مصرف مقدار زیاد این ویتامین “بیش از 4-3 گرم در روز” منجر به افزایش تولید اكزالات و در نتیجه افزایش احتمال تشکیل سنگ میشود. ادرار معمولاً صبح به رنگ زرد تیره است، زیرا حاوی موادی است که بدن در طول شب تولید میکند. یکی از اقسام لینیت زغالی هست سخت و براق و به خوبی جلا و صیقل پیدا میکند و در جواهر سازی بکار میرود. ممکن است آنها را با اشعه ایکس مهار کرده و اگر بعد از مدتی تغییری در آنها ایجاد نشد کاملا به حال خود رها کنند.

تا حال تحقیقات در مورد این سنگ نشده، ولی امکان زیاد میرود که در معادن حاجی گک وجود داشته باشد. احتمال تشكيل دوباره سنگ در افرادی که یکبار دچار سنگ کلیه شده اند بیشتر است و اگر برای برای دومین بار تشکیل شود احتمال تشكيل آن برای بار سوم بسیار بیشتر خواهد بود. سنگهای کلیه (لیتیاز کلیوی ، نفرولیتیتازیس) رسوباتی سخت از مواد معدنی و نمکی هستند که در کلیه ها تشکیل می شود. سنگ کلیه همچنین نفرولیتیازیس نامیده میشوند، از مواد جامد و رسوب شده تشکیل شده در کلیهها تشکیل شده است. قبل از اعمال هرگونه تغییر در سبک زندگی خود، لازم است بدانید که سنگ کلیه انواع مختلفی دارد که تشخیص آن تنها به عهده پزشک است.

ویژگی های فیزیکی خوب این محصول در کنار سایر مزایا آن را به یکی از بهترین انواع سنگ های مرمریت پر مصرف ساختمانی تبدیل کرده است. اختلالاتی که موجب دفع بیش از حد سیستئین (یک اسید آمینه در کلیهها) و تشکیل سنگ میشوند. كلسيم فراوانی در جریان خون افراد کم تحرک تجمع میکند. پزشک از این طریق به کلیه دسترسی پیدا میکند و از یک ابزار مداد مانند برای شکستن سنگ کلیه توسط لیزر استفاده خواهد کرد. فسفات نوع دیگری از مواد شیمیایی است که می تواند باعث ایجاد سنگ کلیه شود. عصاره قرهقاط خاصیت اسیدی دارد و نوشیدن آن باعث اسیدی شدن ادرار و در نتيجه مانع از تشکیل سنگ در کلیه میشود.

یکی از اشتباهات رایجی که بسیاری از افراد به آن دچار میشوند این است که گمان میکنند که سنگهای مرمریت همان سنگ مرمر است. افسون کردن مهره مار با بنام زدن مهره مار یکی می باشد. الو بیزینس در این زمینه یکی از بهترینهای ایران میباشد. اگر به سنگهای استروویت مبتلا شوید، ممکن است از آنتی بیوتیکهای طولانی مدت برای کاهش میزان باکتریهای موجود در ادرار استفاده شود. با در نظر گرفتن كلیه عوامل موجود، محصولات سنگی مرمریت معمولا”برای احتیاجات متداول ساختمانی مورد استفاده قرار نمی گیرد و ترجیحا با توجه به كیفیت هر كدام، كاربردهای مختلفی برای آنها در نظر می گیرند.

، که تمام این محصولات از سنگهای کم یاب مثل فیروزه ، عقیق ، آمیتیست ، کیانیت ، لابرادوریت ، انیکس ، کوارتز ، سیترین ، لاجورد ، زمرد ، الماس ، یاقوت ، یشم ، جاسپر ، سرپانیت ، ابسیدیان ، اوناکیت ، گارنت ، سلستین ، مونزانایت ، رودونیت ، و .. ازنقاط مختلف جهان گرفته شده است. الماس در دماهای بسیار بالا تشکیل می شود و نمی توان آن را سوزاند ، مگر با استفاده از اکسیژن خالص . از سنگ های ماه تولد خرداد ماهی ها می توان به مروارید، کهربا، سنگ ماه، در کوهی و آکوا آمارین اشاره کرد.

با این حال، اقدامات خاصی وجود دارد که میتوانید به صورت فردی انجام دهید تا خطر ایجاد سنگ کلیه را به حداقل برسانید. امروزه به علت دستمزد بالای کارگران در استرالیا، سنگهای اُپال را برای تراش و فروش به هنگ کنگ می برند و گاهی عملیات تراش اوپال سفید در چین انجام می گیرد. انگشتر اوپال مردانه و زنانه را در سه نوع اوپال معمولی که اکثر اوقات مات یا نیمه شفاف و بدون بازی نور میباشد، اوپال آتشین یا آتشی به علت رنگ شفاف بدنه آن و اوپال قیمتی به علت دارا بودن رنگ رنگین کمانی (اوپال هفت رنگ) آن دسته بندی کردهاند.

اوپال واقعیت را آشکار میکند. پزشک به کمک اشعه X بزرگی سنگ دفع شده را تعیین میکند. بیشتر سنین 50-30 سال و مردان (3 برابر بیش از زنان) را درگیر میکند. در سال ۱۳۹۲ یاقوتی به وزن ۲۰۰ قیراط به دست آمد. اگر یک بار به یک سنگ کلیه مبتلا شوید اما از تشکیل دوباره سنگ کلیه پیشگیری نکنید، مطالعات نشان میدهد احتمالاً تا 5-10 سال دیگر دچار سنگ کلیه شوید. پژوهشگران سوئدی به این نتیجه دست یافتهاند که مصرف منیزیم به عنوان مکمل غذایی، احتمال ایجاد سنگ کلیه را تا 90 ٪ کاهش میدهد.

نمک مصرفی خود را تاجایممکن کاهش دهید: داشتن رژیم غذایی پرنمک علاوهبر اینکه سبب افزایش فشار خون میشود میزان کلسیم موجود در ادرار را نیز افزایش میدهد و از عوامل خطر بروز سنگ کلیه است. 17- سنگ کوارتز سنگ قدرت است و در سراسر جهان با نام “کریستال جهانی” نامیده می شود و شناخته شده ترین نوع کریستال ها است. واژه خاکستر در واقع توصیف کننده اندازه ذرات است. اگرچه سنگ کلیه ناراحت کننده و دردناک است اما میتوان آن را با موفقیت درمان کرد. در مواردی که سنگ حدود یک و نیم سانتی متر باشد پزشک بدون ایجاد سوراخ درون کمر و دسترسی به کلیه، به تخلیه سنگ میپردازد.

البته گنجاندن این مقدار ویتامین C در برنامه غذایی تقریبأ غير ممکن است. اینکه جدیدا در فضای مجازی اعلام میکنند که بیشترین مقدار انسولین در پاشنه پاست، هیچ سندیت علمی ندارد اما کسانی که دچار دیابت نوع 2 هستند، اگر روزانه به مدت 10 دقیقه سنگ پا بزنند، باعث تنظیم انسولین خونشان خواهد شد. سنگ کلیه در برخی افراد پس از ماهها صبر و انتظار (و تحمل درد) دفع میشود. هگزافلوئورید اورانیوم که در صنعت با نام ساده هگز شناخته میشود ماده شیمیائی خورنده ایست که باید آنرا با احتیاط نگهداری و جابجا کرد.

0 دیدگاه دربارهٔ «معادن سنگهای قیمتی افغانستان – Pajhwok Afghan News;

دیدگاهتان را بنویسید