معرفی تمام خواص و فواید شیر برای بدن + احتیاط

شیر به حفظ پوستی لطیف، نرم و درخشان کمک می کند. شیر همچنین خطر ابتلا به سرطان های روده بزرگ، پستان و روده بزرگ را کاهش می دهد. ماست دارای باکتری لاکتوباسیلوس می باشد که یک باکتری مفید برای روده است و باعث سلامت روده بزرگ می شود. برای درست کردن دوغ گازدار باید حتما از ماست ترش استفاده کنید و اگر ماست ترش در دسترس نداشتید باید آن را 2 روز خارج از یخچال قرار دهید تا ماست ترش شود. حتما برای تهیه ماست موسیر از ماست چکیده استفاده کنید. این نوشیدنی به دلیل آن که در دمای گرم محیط و در برابر فساد مقاوم است نیاز به هیچ نگهدارنده مصنوعی نداشته و مصرف آن برای افرادی که دچار عدم تحمل لاکتوز هستند، مناسب است. برخی از تولیدکنندگان محصولات لبنی برای برای کاهش میزان آلودگی میکروبی دوغ ، از گرمای بیشتری استفاده می کنند در حالی که گرم کردن بیش از اندازه ، منجر به از دست دادن طعم واقعی آن می شود ، در برخی موارد این دوغ ها ، طعم کشک می دهند. بلو چیز ( پنیر آبی ) نامی کلی برای انواعی از پنیر است که از شیر گاو، گوسفند یا بز و به کمک کپک خوراکی آبی رنگی از خانواده پنیسیلین تهیه میشود.

به همین دلیل این نوشیدنی لبنی میتواند باعث تقویت و استحکام استخوانها شود. معمولاً برای طعم دار کردن خامه، هم از مواد طبیعی مانند شیره خرما، عسل و پودر کاکائو استفاده میشود و هم میتوانند از رنگها و طعمهای مجاز کمک بگیرند که با خواندن برچسب مواد تشکیلدهنده روی کالا میتوان به طبیعی یا سنتزی بودن مواد افزوده شده به خامه پی برد، اما لازم است بدانیدخامه طعم دار در مقایسه با خامه ساده صبحانه علاوه بر چربی حاوی شکر زیادی است که مازاد شیرینی آن میتواند در بدن به صورت چربی ذخیره شود و دو تا سه برابر خامههای معمولی چربی خون را بالا ببرد. اما گازی که به شکل صنعتی به دوغ اضافه میشود، میتواند باعث مشکلات گوارشی شود. پس از این مرحله سبزیجات خشک و معطر به دوغ افزوده و آن را داخل بطری میریزند. ارزش تغذیه ای این نوشیدنی به دلیل رقیق بودن کمتر از ماست بوده و نمی توان آن را جایگزین این فرآورده کرد. تحقیقات نشان داده است دوغ به نسبت سایر لبنیات بسیار راحتتر هضم میشود.

این محصول نیز مانند سایر لبنیات باید در دمای یخچال نگهداری شود. بنابراین برای آن که این افراد از مصرف این نوشیدنی مفید بی بهره نمانند، بهتر است در منزل و به صورت خانگی آن را تهیه کنند. برآورد میشود دستکم ۶۵ درصد مردم جهان پس از دوره نوزادی به درجاتی از عدم تحمل لاکتوز دچار میشوند. به همین دلیل دچار فساد میکروبی و بیماری زایی نمی شوند و افراد با مصرف این محصولات تخمیری که خارج از یخچال نگهداری می شود به مسمومیت و بیماری مبتلا نمی شوند.اما در هر صورت تغییراتی در ترکیب مواد این محصولات رخ می دهد. این نوشیدنی سرشار از نمک بوده و برای مبتلایان به فشار خون بالا، بیماران قلبی ـ عروقی و کسانی که دچار نارسایی کلیوی هستند بسیار مضر است. حال که با طرز تهیه دوغ به طور کامل آشنا شدید؛ بهتر است اطلاعات لازم درباره خواص ان را نیز به دست بیاورید. نوشیدن یک لیوان شیر گرم قبل از خوابیدن ممکن است به شما در خواب بهتر کمک کند.

همچنین انواع واکنش ها و تبدیل ترکیب های مغذی به ترکیب های مضر رخ می دهد . وجود فسفر منیزیم و کلسیم در ساختار دوغ و شیر منجر به خنثی سازی انواع مسمومیت ها شده است. دوغ یکی از فرآوردههای حاصل از شیر میباشد که از ترکیب انواع ماست (با درصد چربیهای مختلف و اسیدیته مشخص) و حداکثر 50 درصد آب آشامیدنی حاصل میشود و با افزودن نمک و اسانس سبزیجات معطر نیز میتوان آن را طعمدار کرد. علاوه بر موارد فوق ، وجود باکتری های مفید در دوغ در واقع از رشد باکتری های خطرناک و بیماری های عفونی مختلف جلوگیری می کند. بسیاری از سوپرمارکت ها و فروشگاههای مواد غذایی ، دوغ را در دمای محیط و خارج از یخچال نگهداری می کنند ،به خصوص اگر دوغ در کیسه های پلاستیکی بسته بندی شده باشد ، آنها را در یخچال نگهداری نمی کنند که این مسئله امروزه به مشکلی خطرناک تبدیل شده است . به همین دلیل از خریدن دوغ هایی که خارج از یخچال و در معرض نور خورشید قرار دارند باید اجتناب نمائید. ماست از جمله لبنیاتهای دارای پروتئین، کربوهیدرات، امگا و فیبر بالا است که پروتئین بیشتری نسبت به شیر معمولی در خود جای داده است.

دیدگاهتان را بنویسید