نامهای کره – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

در کره شمالی اردوگاههایی مانند اردوگاه شماره ۱۴ برای زندانیان درجه یک یا اردوگاه یودوک برای زندانیان درجه دو و مطرودین طبقهها که مورد تأیید رهبر یا دستگاه امنیتی نباشند وجود دارد: صحبت در مورد زندانها و بازداشتگاهها و اردوگاه برای مردم و مخصوصاً زندانیان آزاد شده که شهروندی درجه دو محسوب شده کاملاً ممنوع است. تقریباً ۶ ساعت بعد، مخلوط ما تبدیل به یک ماست شل و قابل خوردن شدهاست؛ به شرطی که دمای مخلوط در تمام این مدت، دقیقاً ۴۳ درجه سانتی گراد باشد. در این کشور تنها یک سرویس دهنده خدمات اینترنتی وجود دارد و تمام جریان فضای مجازی آن از یک کابل میگذرد. دولت کره شمالی پیش از این در دوره حکمرانی دو رهبر پیشین هم استفاده از نام آنها برای مردم این کشور را ممنوع کرده بود. البته، دوغ بدون شکر نیز گازدار خواهد بود اما باید مدت بیشتری بماند. حالا اگر ماستی را انتخاب کنید که میزان کلسیم در آن بیشتر باشد بی شک کمک بیشتری به سلامتی بدن خود کردهاید. به خاطر ایدئولوژی حاکم بر این کشور تساوی بیشتری میان زنان و مردان کره شمالی نسبت به کره جنوبی حاکم است. در کره شمالی جشنوارههایی پرهزینه به نام بازیهای توده در تجلیل از رهبر این کشور برگزار میشود که به مدت شش شب پیاپی در هفته و به مدت دو ماه برگزار میشود.

نتیجه هرگونه مخالفت و انتقاد از نظام حاکم و رهبر این کشور، تبعید افراد به این اردوگاه هاست. اخیراً اعلام شده امکان استفاده از نام رهبر کره شمالی در این کشور ممنوع است و افرادی که همنام کیم جونگ-اون هستند باید سریعاً نام خود را تغییر دهند. مالکیت هرگونه رایانه و وسایل ارتباطی شخصی در این کشور نیازمند مجوز دولتی است. پگاه بهعنوان بزرگترین تولیدکننده نوشیدنی دوغ در کشور و از پایهگذاران و مروجان فرهنگ مصرف این فرآورده لبنی در دوران اخیر از دیرباز تاکنون انواع دوغ با طعمها و بستهبندیهای متنوع به بازار داخل و منطقه عرضه میکند. ظاهراً اعدامها در ملاء عام انجام میشود که در صورت صحت، کره شمالی یکی از چهار کشور آخری است که هنوز اعدام در ملاء عام انجام میدهند. در صورتی که به دنبال خرید ماست چکیده باکیفیت و مرغوب هستید، به فروشگاه اینترنتی رزسا مراجعه کرده و به صورت آنلاین محصول مورد نظر خود را سفارش دهید.

این مسئله در مدارس هم به صورت جدی دنبال میشود و هر بخشی از زندگی مردم در کره شمالی از طریق قوانین خاصی کنترل میشود. سیستم پخش پارچه و لباس هم توسط دولت کنترل میشود و بیشتر اوقات مردمی که در خیابانها دیده میشوند لباسهای یک شکل و شیبه هم به تن دارند. اعدامها بیشتر با جوخۀ تیراندازی، دار زدن یا بریدن سر انجام می شود. با وجود اینکه دولت کره شمالی کمکهای زیادی از خارج دریافت میکند، مشخص نیست آنها را به دست مردم میرساند یا بین طبقه خاصی پخش میکند. ساعت خوابیدن آنها هم توسط سیستم خاموش کردن چراغ تعیین میشود. پیونگ یانگ که از زمان جنگ دو کره بر حمایت نظامی و معنوی پکن تکیه کرده همچنان در عرصههای بینالملل از حمایت همهجانبه پکن بر خوردار بوده تا آنجا که با استقرار نیروی نظامی و پلیس از فرار مردم جلوگیری کرده یا با استقرار پلیس در اطراف سفارتخانههای کشورهای مختلف در چین از ورود و دسترسی فراریان کره شمالی به سفارتخانهها جلوگیری کرده و آنها را به پلیس امنیت کره شمالی تحویل میدهد؛ و سرانجام پس چندین دهه در اوائل ماه ۲۰۱۸ کیم جونگ-اون با مون جه-این رئیسجمهور کره جنوبی دیدار کرد و روابط دیپلماتیک خود را شروع کردند.

پنیرها بر اساس خصوصیاتشان به چندین نوع مختلف دسته بندی میشوند. در این کشور آقایان میتوانند از میان چند مدل موی مختلف یکی را انتخاب کنند. تنش پیوسته با کره شمالی بانی آن شدهاست که کره جنوبی ۲٫۶٪ از تولید ناخالص داخلی کشور و ۱۵٪ از همهٔ هزینههای دولت را به نگهداری و بهبود ارتش خود اختصاص دهد؛ بنابراین، کره جنوبی توانستهاست هفتمین نیروهای فعال بزرگ جهان (۵۹۹٬۰۰۰ در سال ۲۰۱۸ م)، بیشترین شمار نیروهای ذخیره جهان (۳٬۱۰۰٬۰۰۰ در سال ۲۰۱۸ م) را داشته باشد؛ بدون آنکه بخش بزرگی از منابع خود را، صرف آن کند. کره شمالی دیکتاتورترین کشور جهان در فهرست دموکراسی واحد اطلاعات اکونومیست است. در پی سیلهای متعدد و بروز قحطی و خشکسالی در طول تاریخ کره شمالی، بیش از دهها هزار نفر جان خود را در این کشور از دست دادند. هیچکس نمیتواند جلو تکلم یا نوشتن یا استعمال زبانهای محلی را بگیرد، برای اینکه نمیتوان حلاوت شیر مادر را از یاد برد؛ زبان محلی و مادری همان حلاوت شیر مادر را دارد که هیچ انسان باغیرتی نمیتواند این حلاوت را انکار کند. سیاسی کردن زبان محلی، سیاسی کردن شیر مادر است؛ آن را از حلاوت خاص خود میاندازد و به پشت تریبونها میکشد.

دیدگاهتان را بنویسید