همه چیز درباره پیرسینگ بینی؛ آیا سوراخ کردن بینی درد دارد؟

با این حال در برخی از کشورها و فرهنگها استفاده از پیرسینگ ابرو در آقایان هم متدوال است. پیرسینگ بدن از هزاران سال پیش تاکنون در بسیاری از فرهنگها و جوامع بشری انجام میشود. پس از آن جراح، پوست سر را مطابق الگویی از پیش تعیین شده سوراخ کرده و پیوندهارا انجام میدهد. این نوع از پیرسینگ گوش نسبت به سایر روشهای سوراخ کردن گوش درد کمتری دارد و دوره درمان آن کوتاهتر است.

در کنار این دو مدل، نوع دیگری از جواهر پیرسینگ هم وجود دارد که به پیرسینگ ابروی مارپیچ یا اسپیرال معروف است. جدیدترین و کامل ترین روشی که برای کاشت موی سر معرفی شده است کاشت مو به روش SUT نام دارد در این روش تا 14000 تاری موی واقعی را می توان کاشت کرد و بدون جراحی ، بدون درد ، بدون خونریزی و دوران نقاهت.از مزیت های این روش، انجام کاشت مو با دستگاه اتوماتیک است و حتی رکورد کاشت 60 تار مو در یک سانت بنام این روش ثبت شده است. توجه: به طور کلی برای افرادی که بانک موی خوبی داشته باشند می توان با استفاده از این تکنیک تا 14000 تار مو را کاشت مو انجام داد.

در ادامهی این مقاله شما را با روشهای پیشگیری و درمان عفونت آشنا کرده و به تمامی پرسشهای شما درباره پیرسینگ ابرو پاسخ خواهیم داد. به علاوه چندین پیشنهاد جذاب برای خرید پیرسینگ ابرو هم به شما خواهیم داد. در ادامه چندین مدل جذاب برای پیرسینگ ابرو زنان و مردان به شما معرفی میکنیم. به همین دلیل است که امروزه کاشت مو زنان موضوع بسیار مهم و رایج است و روزانه تعداد زیادی از زنان برای انجام کاشت مو به کلینیکهای کاشت مو مراجعه میکنند. نوع زیوری که برای دورهی بهبودی استفاده میکنید بسیار مهم است. نکتهی مهم در استفاده از این نوع جواهرات این است که هیچ نیازی به سوراخ کردن پوست ندارند و در نتیجه هیچ گونه نگرانی بابت عوارض پیرسینگ وجود نخواهد داشت.

در این نوع از پیرسینگ از سوزن کانولا گیج 12 تا 18 استفاده میشود. در واقع مرحله به مرحلهی فازهای رشد مو بعد از کاشت موی bht این تصور را در داوطلب ایجاد میکند که کاشت موی طبیعی با شکست رو به رو شده است. پس از پایان عمل، در منطقه اهدا کننده، سوراخهای کوچک گردی ایجاد شده است. پیرسینگ ابرو (Eyebrow Piercing) یکی از انواع پیرسینگ یا سوراخکاری بدن است که البته نسبت به پیرسینگ گوش و پیرسینگ بینی محبوبیت کمتری دارد.

در غیر این صورت احتمال بروز عفونت و یا پس زدن جواهر پیرسینگ وجود دارد. یکی از سئوالات دیگری که بسیاری از مراجعین و علاقه مندان این روزها می پرسند این است که هزینه کاشت مو چقدر است؟ ستاره | سرویس آرایش و زیبایی – امروزه در اکثر کشورها و در تمامی نقاط بدن پیرسینگ انجام میشود و بسیاری از افراد بدون آگاهی از عوارض خطرناک پیرسینگ، تنها به دلیل پیروی از مد و زیبایی، در مراکز غیر بهداشتی و آرایشگاهها آن را دنبال میکنند. گروه اندکی اعتقاد دارند که پیرسینگ ابروی راست اولین بار توسط برخی از زنان همجنسگرا رواج یافت، اما این اعتقاد توسط بسیاری رد شده است.

این پیچ با بسته شدن، پیرسینگ را سر جای خود نگه می دارد. در این متد نیز جای زخمی روی سر فرد باقی نمیماند و موهای جدید، کاملا متراکم به نظر میرسند. وقتی صحبت از پیرسینگ و سوراخ کردن بدن میشود، بیشتر مردم فکر میکنند که این عمل فقط برای خانمهاست. البته همانطور که گفتیم سوراخ کردن ابرو برای آقایان در ایران خیلی رایج نبوده و در فرهنگ فعلی جامعه پذیرفته نیست. همانطور که گفته شد، معمولا پیرسینگ ابرو به صورت عمودی یا ورتیکال انجام میشود.

پس زدن حلقه پیرسینگ معمولا زمانی رخ میدهد که فشار پد روی پیرسینگ بیش از اندازه باشد. استفاده از جواهرات به شکل میلهی منحنی با دو نگین کوچک در هر سمت (جواهرات Curved Barbell) معمولا بهترین گزینه برای ابرو است که هم در بین خانمها و هم در بین اقایان بیشترین محبوبیت را دارد. البته این موضوع به متد انتخابی شما نیز بستگی دارد. علاوه بر این بهتر است تا زمانی که پیرسینگ ابرو بهبود پیدا نکرده ، پوست صورت و اطراف ابرو را نیز با موم یا وکس ، اپیلاسیون نکنید . پیرسینگ با ایجاد زخم همراه است و مشابه سایر زخمها، زخم ابرو نیز مستعد عفونت است.

آبسه و برجستگی: در اثر جمع شدن عفونت و خون در زیر پوست، آبسه ایجاد می­شود. برای جلوگیری از عفونت یا واکنش آلرژیک، جواهرات از جنس استنلس استیل، نیوبیوم یا تیتانیوم را انتخاب کنید. در یک مطالعه در برزیل PRP پس از کاشت مو با بهبودی 15% در قطر و تعداد موها همراه بوده است. به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، تحقیقات علمی ثابت کردهاند که ریزش مو بهصورت روزانه تا ۱۰۰ تار مو در روز طبیعی است و این جزئی از چرخه رشد و ریزش طبیعی موی سر انسان است. البته با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از وسایل استریل در زمان سوراخ کردن ابرو میتوان از این عوارض پیشگیری کرد.

برای پیشگیری از این مشکل لازم است که از یک سوزن با اندازهی مناسب استفاده شده و همچنین سوراخ در عمق مناسبی از پوست ایجاد شود. مراقبت های مناسب بعد از پیرسینگ به همان اندازه سوراخ کردن گوش مهم است، و می توانید در ادامه درباره آن بیشتر بخوانید. فردی که نگین داخل چشمهایش نصب شده است، ممکن است دچار عارضه دارویی شود، چشمهایش عفونت کند یا بیناییاش کم شود.

این موهای پیوندی هنوز بسیار اسیبپذیرند و لازم است از آنها مراقبت کنید تا کاملا ریشه بگیرند. در این شرایط سوراخها در زیر یا بالای ابرو و به صورت افقی ایجاد میشوند. اما متأسفانه ، در طول درمان ، این کار تقریبا غیر ممکن است و ممکن است باعث ایجاد آسیب و عفونت در محل پیرسینگ ابرو شود . در جوامع غربی، ابتدای امر که این مد روی کار آمده بود، از نظر اجتماعی مورد قبول واقع نبود. به همین دلیل داشتن تجربه برای انجام این کار ضروری است.

مو از ناحیه ای گرفته شده و به نقاط طاس پیوند شود، باعث می شود که این جراحی یک فرآیند دائمی باشد. این موضوع به میزان رعایت کردن مراقبتهای بعد از پیرسینگ و همچنین ساختار بدن شما وابسته است. به همین دلیل در این پیرسینگ عمق سوراخ ایجاد شده کمتر از سایر پیرسینگهای متداول است. سوراخ کردن ابرو مشابه سایر انواع پیرسینگ با یک زخم همراه است که این زخم برای بهبودی کامل و بسته شدن نیاز به زمان دارد. در این مدلها از یک فنر برای نصب حلقه روی ابرو استفاده میشود.

استفاده از وسایل غیر استریل و عدم رعایت اصول بهداشتی در سوراخ کردن، می­تواند باعث بروز عفونت شود. پیرسینگ ابرو یکی از انواع پیرسینگهای سطحی محسوب میشود به این معنا که در این روش ورود و خروج سوزن برای سوراخ کردن ابرو فقط در بافت سطحی پوست اتفاق میافتد (برخلاف سوراخ کردن گوش که از یک طرف وارد شده و از طرف دیگر خارج میشود). زیرا در غیر این صورت پوست محل سوراخ شده، خشک شده و ممکن است آسیب ببیند. مردمان هر قومی با توجه به آداب و رسوم خود بخشی از بدن را سوراخ کرده و یک شی تزئینی را به آن میآویختند.

از مهمترین علائم پیرسینگ ابرو میتوان به خروج چرک سبز یا قهوهای از زخم اشاره کرد. مهمترین قدم برای داشتن یک کاشت موی موفق، پیدا کردن یک کلینیک معتبر با پزشکان حاذق و ماهر است. علاوه بر آلرژی های عفونی، سوراخ کردن دارای عوارض غیرعفونی آلرژی تماسی درماتیت – یک اصطلاح کلی است که التهاب پوست را توصیف می کند- نیز می شود. زیرا موهای شما می توانند باکتری ها را وارد سوراخ پیرسینگ ابرو کنند و یا ممکن است به جواهراتی که در پیرسینگ ابرو استفاده کردید گیر کرده و باعث آسیب به محل سوراخ شوند . دقت داشته باشید که این مرحله را باید بسیار آرام انجام دهید تا آسیبی به پیرسینگ وارد نشود.

به هر حال در این دوره باید نکات بهداشتی خاصی را رعایت کرد برای مثال درمورد پیرسینگ لب و زبان باید بعد از هر بار غذا خوردن و قبل از رفتن به تختخواب از دهانشویههای آنتیباکتریال استفاده کرد طوری که دهانشویه چند دقیقه در دهان باقی بماند. در حال حاضر گزینههای درمانی موجود برای افرادی که دچار کمپشتی و نازک شدن موها هستند بیشتر از هر زمان دیگری است. اگر چتری دارید ، در طول مدت زمانی که پیرسینگ ابرو شما در حال بهبودی است ، چتری موها را کوتاه کنید یا به گونه ای جمع کنید تا با محل پیرسینگ ابرو تماس نداشته باشد .

توجه کردید که اگر اصلا نخواهید گوشتان را هم سوراخ کنید میتونید از گوشواره کلیپسی دکوریکور به راحتی استفاده کنید.؟ 4- بعد از اینکه حلقه وارد سوراخ شد، صابونی که برای لیز کردن جواهر پیرسینگ استفاده کرده بودید را از محل پیرسینگ پاک کنید. بعد از اینکه پیرسینگ را در آورده و زمانی که قصد گذاشتن پیرسینگ جدید را دارید، باید محل پیرسینگ را تمیز و ضدعفونی کنید. شما باید در حین ترمیم پیرسینگ ابروی خود ، از روش های مراقبت پس از آن پیروی کنید : طبق دستورالعمل پیرسینگ ، روزانه 2 تا 3 بار با محلول سالین (آب و نمک مخصوص) قسمتی از پوست که سوراخ شده را تمیز کنید .

دیدگاهتان را بنویسید