چگونه الماس تشکیل میشود ؛ انواع الماس و کاربردهای آن – تکراتو

من طرفدار نظر منشاء اولی هایدر ترمالی معدن مس می باشم ، که با مرحله انکشاف تکتونیکی ریفی بعدی این منطقه مربوط می باشد. پس از آن روسیه ۱۳ درصد تولید پلاتین دنیا را به خود اختصاص داده و کانادا، زیمبابوه و آمریکا هم در رتبههای بعدی قرار گرفتهاند. همچنین ابعاد سنگ نقش تعیین کننده ای در تعیین قیمت سنگ دارد و هر چه قدر ابعاد سنگ بزرگتر باشد قیمت آن هم بیشتر است . برای تعیین قیمت یاقوت سرخ تراش نخورده باید به کارگاه های تراشکاری مراجعه کنید تا با توجه به ویژگی های سنگ و وزن آن در حضور کارشناس قیمت یاقوت سرخ تراش نخورده تعیین شود.

این حرفه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی تنوعی زیادی است ساخت مجسمه های سنگی با استفاده از سنگهای متنوع ساخت نگین انگشتر و گوشواره و سینه ریز و دستبند و دیگر زیور آلات که با طلا و نقره تلفیق شده انجام می گیرد از مجموعه فعالیتهای این حرفه به شمار می روند. برای ساخت سنگ توپاز هفت رنگ یا توپاز جادویی از مواد شیمیایی استفاده میشود. ابرک خشککننده و پوشش دهنده، دیوارهای سمنتی گچی (غرض افزایش مقاومت دیوار)، منبسطکننده ماده رنگی، در پر نمودن ترکهای چاهای نفت، صنایع کاغذ سازی، تولید تایر، پلی پروپیلن، کورههای ذوب ریختهگری، فولادسازی (منبع تهیه لیتیوم)، ساخت وسایل عینک (عدسی)، زیور آلات، عایق حرارتی، پلاستیک سازی، علاج برخی امراض پوستی، تولید کاغذ میکا (میکای مصنوعی)، در صنایع زراعتی و .. مورد استفاده قرار دارد.

در جنوب معدن مس عینک اوفیالیت ها – اولترا بازیت ها وجود دارند ، که موجودیت قشر اوقیانوسی و زون ریفتی را درین منطقه ثابت میسازد. تحقیقات معاصر در سلسله کوهای وسطی اوقیانوسی و زون ریفتی در اتلانتیک موجودیت اوفیالیت ها و دودکشهای سیاه را ثابت ساخته ، که از انها محلول های هایدر ترمالی خارج میگردند و منرال های مختلف را تشکیل میدهند. در این زمان راه برای عبور بیلی روبین و بیلی وردین وجود نخواهد داشت و این دو ماده از راه های دیگری به جای وارد شدن به محل روده ها به خون وارد شده و یرقان را ایجاد می کنند.

سپس مسیر با استفاده ازدیلاتاتور بر روی گاید وایر گشاد شده و شیت امپلاتز وارد سیستم کلیه می شود. در حالی که کلیه مشغول ساختن ادرار جدید است، ادرار قبلی نیز وارد آن میشود. در قسمت هایی از این فیلم بهرام رادان در نقش علی سنتوری به همراه اردوان کامکار موسیقی دان برحسته مشغول به نواختن سنتور میباشند و صدای محسن چاوشی جلوه خاصی به این فضا میدهد که باعث شد فیلم علی سنتوری سکوی پرتاب بلندی برای محسن چاوشی شود.

نفریت به طور کامل استخراج شده است که سپرده های اصلی در چین در حال حاضر همه از دست رفته هستند. یا آنكه كسى نزد حضرت خاتم (ص) آمد و شكوه نمود كه دزد در راه اموال مرا ربود، حضرت فرمود: چرا انگشتر عقیق در دست نداشتى كه آن از هر بدى آدمى را نگاه مى دارد . در این روش تولید که از مواد ارگانیک و سنگ آهک به دست می آید، محصول، گرافیت ورقه ای خواهد بود. هنگام محاسبه ذخایر یاد شده 13میلیون تن کاندیشن صنعتی مس 2.5 فیصد برگزیده شده بود.

تا قبل از یافتن ذخایز اوپال اتیوپی، تنها ذخایر بزرگ اوپال در صد سال گذشته مربوط به استرالیا بود که 95 درصد اوپال های بازار از این معادن تولید میشد. مقدار مس درین معدن از 0.9 تا 1.6 فیصد تغیر میکند. مقدار مس در ان از 0.66 تا 2.06 فیصد می باشد. در نگاه کلی میتوان گفت، پلاتین سفیدتر، درخشانتر، مقاومتر و گرانتر از طلا سفید است. معادن طلا در چهار منطقهٔ زرکشان غزنی، بدخشان، خاکریز قندهار و تخار وجود دارد. معدن مس دربند – در شرق معدن مس عینک قرار دارد.

معادن زغال سنگ در یازده محل از جمله ۵ معدن آن قابل استخراج میباشد، معدن لاجوردبدخشان دارای ۱٬۳۰۰ تن لاجورد در سرسنگ بدخشان، معدن مس عینک لوگردارای ذخایر آهن ۱۱٫۳ میلون تن، ذخایر نفت وگاز شمال ۱٫۸ میلیارد مترمکعب و ذخایر نفت و گاز در هرات هلمند کتواز، معادن سرب و روی در هشت محل و هم دارای معادن مرمر «سفید و رنگه» میباشد. از نظرمنشاء ، در حال حاضر در معدن مس عینک سه نوع معدن مس – سترا تیفورم ( قسمت های مرکزی و غربی ) ، هایدرو ترمالی ( دربند و برخی ظواهر دیگر معدنی ) و هایدروترمالی – میتاسماتیکی ( قسمت جنوبی پاچی ) وجود دارند.

توپاز نوعی ماده معدنی سیلیکات است و یک سنگ قیمتی محبوب محسوب میشود. معدن مس سیبای در اورال بهترین مثال این نوع معادن محسوب میشود. قسمت غربی ادامه قسمت مرکزی محسوب میشود. پاسخ را در ادامه این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند. طبقات معدنی در بخش شرقی به طول 1100 متر و ضخامت 18 -120 متر تعقیب گردیده اند. با در نظرداشت انکشاف تخنالوژی های استخراج ، غنی سازی وذوب سنگ های معدنی مس ، ذخایر مس ازین رقم هم بالا خواهد رفت. در مورد سوال دوم هم میگوید که آزمایش کارشناسی روی سنگها انجام نشده و تستها بیشتر خانگی است.

بدین ترتیب که ستون سنگها از بالا به پائین عبارتند از: رسوبات دریایی، گدازههای بالشی و سنگهای آتشفشانی، دایکهای دیابازی، کومولای گابرویی یا گابروهای لایهای، کومولاهای الترامافیک و سنگهای الترامافیک؛ یافتهٔ دگرگونه. مقدار مس در انها از 0.64 تا 3.92 فیصد تغیر می کند و حد متوسط مقدار مس در اانها به 2 فیصد میرسد. ذخایر اساسی مس در سنگ های اولیه سلفیدی قرار دارند.مقدار متوسط مس در انها به 2.5 فیصد میرسد. ضخامت کتله معدنی در مقطع عمودی برهنه شده به 300 متر می رسد. طول جسم معدنی درین معدن به 7 کیلو متر میرسد وضخامت ان از 100 تا 1000 متر تغیر می کند.

طبقات مسدار درینجا به طول دو کیلو متر تحقیق شده وضخامت انها از 4 تا 94 متر تغیر می کند. بیست درصد سنگ های کیسه ی صفرا کاملاً از جنس مواد معدنی، عمداً نمک های کلسیمی و توده های صفرایی درست شده اند. تالك ترموليتي كه گاهي تالك سخت خوانده ميشود، حاوي 6 تا 10 درصد كلسيت و مقداري دولوميت است و درصدهاي مختلفي از تالكهاي ورقهاي نرم، سرپانتينهاي گروه تالك و مواد آمفيبولي غير آزبستي را نيز دارد. این معادن در منطقه بیتاب لرگر ولسوالی شهرستان ولایت دایکندی قرار دارد. در افغانستان معا دن ابرک در شمالغرب میدان شهر؛ در منطقه تکانهٔ ولسوالی جلریز در امتداد شاهراه ولایت میدان شهر – بامیان، در ساحه یامچیان ولسوالی درایم بدخشان، منطقه پیتاب لرگر ولسوالی شهرستان ولایت دایکندی، ابرک در ولایت کاپیسا، ظواهر معادن سنگ ابرک ولسوالی ارگو بدخشان ظواهر معادن ابرک بادغیس و غیره مناطق افغانستان وجود دارد؛ تاکنون در مورد مقدار ذخایر بعضی از این معادن چیزی گفته نشدهاست.

معادن سنگ ابرک سفید (مسکوویت) در منطقه ننگتای ولسوالی شیگل و شلتن (در ۱۵ کیلومتری شرق اسعدآباد) و در مناطق کوه قمچی، څانگار و دیوز ولسوالی وته پور (در ۱۲ کیلومتری شمال شهر اسعدآباد) نیز وجود دارد. معادن کرومیت در حصارک لوگرو و در ولسوالی زنخوان غزنی و غیره مناطق وجود دارد. این وسیله قدرت سایندگی بالایی دارد. سنگ توپاز زرد به انسان ها قدرت درک شهودی درونی می دهد . در نتیجه این پروسه ها تقسیم مجدد منرال های مس در ساحه وسیع صورت گرفته ، که موجود یت منرال های مس در کوهای چهلستون ، قرغه وحتی در منطقه ماهی پر بیانگر این امر می باشد.

بی مورد نیست ، که محقیقین اصطلاح منطقه مسدار کابل را بکار برده اند. کاهش وزن سبب کارکرد بهتر کلیهها و دفع راحتتر مواد زاید میشود؛ به همین دلیل نهتنها لاغر شدن اهمیت دارد، بلکه نوع رژیم غذایی که شما را به هدف میرساند نیز مهم است؛ بنابراین بهتر است از یک رژیم غذایی اصولی استفاده کنید که نهتنها برای شما اختصاصی است، بلکه با تامین ویتامینها مواد معدنی مورد نیاز بدن، میتوانید سلامتی خود را ارتقا دهید. کربن میتواند به الماس تبدیل شود، اما برای این کار نیاز به دما و فشار بالایی دارد، زمین این عوامل را تامین میکند.

البته در برخی موارد که بیمار احساس درد میکند ممکن است نیاز به ماندن او برای یک شب در بیمارستان باشد. برای نابود کردن دائمی موهای زاید کافی است به مدت چند روز این کار را تکرار کنید. اگر سنگ کلیه کوچک باشد، ممکن است بیمار اصلاً متوجه وجود آن نشود و سنگ هنگام ادرار کردن بدون درد دفع شود. مناسب برای تمیز کردن انواع کفپوش ، انواع سطوح از جمله پارکت ، سنگ ، سرامیک و کاشی و … 5. مالش سنگ پا را روی پوست خود ادامه دهید تا زمانی که پوست مرده از بین رفته و پوست نرم تری در زیر آن ظاهر شود.

دیدگاهتان را بنویسید