ژل بهداشتی بانوان؛ قیمت و خرید بهترین ژل شستشوی بانوان + نحوه استفاده • خانومی

مقایسه سنجش فعالیت ضدباکتری ژلاتین و نانو ژلاتین نشان دادند که نانو ژلاتین (بر علیه باکتری استافیلوکوکوسآرئوس و سودوموناس آئروژینوزا ) دارای فعالیت ضدباکتری بالاتری نسبت به ژلاتین (برعلیه باکتری سودوموناس آئروژینوزا) وPبرابر024/ 0می­باشد.نانوژلاتین دارایMIC وMBC پایین ­تری نسیت به ژلاتین بوده و P برابر با 0/024 می باشند. هدف از مطالعه حاضر فعالیتضدباکترینانوذره­ هایژلاتین و ژلاتیندرمقابلباکتری­ هایپاتوژنیهم­ چوناشرشیاکلی، استافیلوکوکوسآرئوس و سودوموناس آئروژینوزا و مقایسه آن­ ها با هم و هم ­چنین تعیین MIC (حداقلغلظتبازدارندگی) وMBC (حداقل غلظتباکتری­کشی) می­باشد. نانوذره­ هایژلاتین و ژلاتینمی ­تواننداثرضدمیکروبیخودرابه ­صورتخاصیت منحصربهفردنشاندهند.هم ­چنین نانوژلاتین خاصیت ضدباکتری بالاتری نسیت به ژلاتین دارد و این از خواص ویژه نانو ذرات می­ باشد. نتایج نشان داد که اضافه کردن 2 درصد TiO2 به فیلم دولایه باعث کاهش بیش از 15 درصدی نفوذپذیری نسبت به بخار در فیلم دولایه میشود. فعالیت ضد میکروبی قوی تری در برابر استافیلوکوکوس اورئوس نسبت به اشریشیا کلی در فیلم بهینه بدست آمد. سه مرحله در تجزیه و تحلیل حرارتی فیلم های پلیمری بدست آمد. حداقل نفوذپذیری به بخار آب در فیلم¬های ژلاتینی در 10٪ اکسید ساکارز و مقادیر بالای ZnONPs بدست آمد. چسبندگی و شکل سلولهای BMSCs توسط میکروسکوب اینورت، میزان خلوص و بنیادی بودن آنها پس از روز ششم به روش ایمنوسیتوشیمی مورد بررسی قرار گرفت.

نتیجه گیری: با توجه به اینکه سلولهای BMSCs به راحتی میتوانند بر روی غشای نازک (Ch-G)، رشد و تکثیر مناسب داشته باشند، بنابراین میتواند پوشش مناسب از سلول- غشا به عنوان یک بیوچسب پانسمان جهت ترمیم بعضی از نقص ها، زخمها و شکستگیهای استخوانی مورد استفاده قرار گیرد. مواد و روشها: در این مطالعه یک نوع غشای نازک حاصل از محلول پلیمری (Ch-G) از روش ریختگی مخلوط، به همراه سلولهای BMSCs تهیه گردید. نتایج حاکی از عدم اختلاف معنی دار بین سلولها بر روی غشای نازک (Ch-G) در مقایسه با گروه شاهد داشت. به دلیل توانایی ژل آلوورا برای افزایش تولید سلول های پوستی و مبارزه با التهاب و خارش قرمزی، یک درمان طبیعی برای از بین بردن لکه های پوستی و همچنین علائم الاستیک پوست است. استفاده از آلوئه ورا به تنهایی برای ژل اصلاح کاربرد دارد و پوست را نرم می کند، منافذ را می بندد، و علاوه بر مرطوب کنندگی موجب کشته شدن باکتری ها می شود. مزایای سلامتی ژلاتین شامل توانایی آن در بهبود پوست ، مو و رشد ناخن، کاهش التهاب مفاصل، بهبود هضم و جذب غذا ، افزایش رشد عضلات ، تقویت عروق خونی و شبکه های داخل سلولی ، بهینه سازی متابولیسم ، سم زدایی بدن ، تقویت استخوان ها ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، کمک به تنظیم وزن ، از بین بردن اختلالات خواب و کمک به سرعت بخشیدن به بهبود زخم.

به دلیل خاصیتی که این ژل دارد هوا در بین آن محبوس شده و با فشردنهای مکرر صدایی جالب از آن خارج میشود که کودکان به آن علاقهمند خواهند شد. از انواع دیگر ژل های لوبریکانت می توان به ژل لوبریکانت بیوتی اسکین و ژل لوبریکانت ایزومد اشاره کرد که در بسته بندی هایی با حجم های مختلف در بازار عرضه می شوند. محصولات اینتیمکس همان طور که بر روی بسته بندی آنها درج شده ، بر خلاف محصولات ایموشن ، در کنار کاندوم هم قابل استفاده هستند . اثر ZnONPs بر مقاومت کششی و افزایش طول تا نقطه شکست در نمونه بهینه در مقایسه با فیلم حاوی OS بارزتر بود، اگرچه استفاده ترکیبی از این گونه ها منجر به تولید فیلم های بسته بندی با مقاومت کششی بالاتر و مقاومت در مقابل پارگی نمونه پایین شد. کم­ترین و بیش­ترین مقدار حلالیت در فیلم­های حاوی 5/2 و 10 درصد سوربیتول بر پایه ژلاتین مشاهده شد.

همچنین افزایش میزان جذب نور UV در فیلم دولایه در مقایسه با فیلمهای تک لایه مشاهده شد. تولید لایه نازک کامپوزیت کراتین-کایتوسن- ژلاتین و بررسی خواص مکانیکی و چسبندگی سلولی آن جهت استفاده در لنز و کاشت در بدن. فیلم دولایه آگار/ژلاتین حاوی نانو ذرات دیاکسید تیتانیوم (TiO2) (2 درصد وزنی- وزنی) و نانو رس (با غلظتهای 3، 5، 10 درصد وزنی- وزنی)، بهوسیله ترکیب در بستر فیلم ژلاتین به روش قالبریزی و طی 2 مرحله تولید شد و ویژگیهای ساختاری، فیزیکی، مکانیکی و نوری فیلم تولیدی موردمطالعه قرار گرفت. از طرفی، نتایج نشان داد که افزودن 3 درصد نانورس (وزنی- وزنی) به فیلم آگار/ ژلاتین حاوی 2 درصد TiO2 (وزنی- وزنی) حلالیت و مقاومت کششی فیلم تولیدی بهترتیب از 41/31 درصد و 55/11 مگاپاسکال به 24/33 درصد و 43/18 مگاپاسکال افزایش یافت. اخیرا با استفاده از داربست های نانو چشم انداز جدیدی در استفاده بهتر از سلول های بنیادی ایجاد شده است، این مطالعه به منظور بررسی تاثیر داربست نانو فیبر پلی کاپرولاکتون- ژلاتین (PCL) در عملکرد درمانی سلول های بنیادی هماتوپوئتیک انجام شد. فرمولاسیون این محصول به گونه ای انتخاب و ترکیب شده که بتواند با طیف وسیعی از عوامل ایجاد ریزش یا کم پشت شدن ابرو مقابله کند.

دیدگاهتان را بنویسید