ژل و پالپ آلوئه ورا

ژلاتین به دلیل داشتن پروتئین و چربی های سالم، سبب کاهش التهاب می شود. ژلاتین بخاطر داشتن پروتئین و چربی سالم، از ایجاد التهاب در قلب و عروق پیشگیری می کند. در بین رشتههای دندانپزشکی رشته اندودانتیک ارتباط نزدیکی با تجربه درد و درمان آن دارد، خصوصاً این مسئله میتواند طی درمانهای اندودانتیک تشدید شود و بیمار حین درمان و نیز پس از آن درد را تجربه کند. بنابراین، طبق نتایج مطالعه حاضر کاربرد پیش درمانی این داروها در کاهش درد پس از درمان ریشه دندان موثر بوده، اما مزیت خاصی بین دو دارو وجود ندارد. هر دو اینها از کلاژن حیوانات تهیه شدهاند. عوامل مختلفی به عنوان عوامل پیشبینیکننده درد پس از درمان (Flare up) معرفی شدهاند که میتوان از جمله آنها به درد قبل از درمان، سن، جنس و درمان مجدد اشاره کرد.(10) برخی مطالعات رژیمهای دارویی خاصی برای کنترل درد پس از درمان پیشنهاد کردهاند، اگرچه نوع داروها و نحوه مصرف آنها در این مطالعات یکسان نبوده است.(21و 16)داروی ژلوفن و ادویل باعث کاهش درد به صورت متوالی در تمام دورههای زمانی 6، 12، 24، 48 و 72 ساعت پس از درمان شدند. داده ها بر اساس کد اختصاص یافته، تجزیه و تحلیل شدند و پس از اتمام تجزیه و تحلیلها، کد هر دارو توسط مجری طرح مشخص گردید.در تمام گروههای آزمایشی، درمان به صورت یک جلسهای و توسط یک نفر (دندانپزشک عمومی) انجام شد.

از آنجایی که تمام داروها از نظر ظاهر شبیه یکدیگر بودند بنابراین بیمار نیز مانند عمل کننده، نسبت به نوع داروی دریافتی بیاطلاع بود. به عنوان یک جمعیت ، ما این قطعات حیوانی را مانند گذشته مصرف نمی کنیم. روان کننده یک مایع یا ژل است که افراد در طول رابطه جنسی برای مرطوب و لیز شدن ناحیه تناسلی استفاده می کنند.روان کننده های مختلفی وجود دارد که هر کدام مزایا و مضراتی دارند. در گزارش هایی که اخیراً در زمینه مطالعه بر روی گور خر ماهی داده شده است، مشخص شده که در تعیین ترادفژن های این ماهی بیش از 26000 پروتئین کد شونده یافت شده که این تعداد بزرگ ترین مجموعه در مهره­داران است که تاکنون تحقیقات بر روی آن صورت گرفته است(15). تعداد 48 بیمار با محدوده سنی 25 الی 50 سال که دارای دندانهای قدامی تک کانال وایتال و دارای پوسیدگی شدید اما بدون ضایعه، تورم، فیستول و با درد خود به خود کمتر از 30 درجه (بر مبنای صفر تا 100 درجه بندی VAS)، انتخاب شدند.

همچنین به بیماران دو عدد قرص استامینوفن کدئین (300 میلیگرم استامینوفن و 10 میلیگرم کدئین) (فاخر، تهران، ایران) داده شد و از آنها خواسته شد که در صورت وجود درد، ضمن ذکر میزان درد تجربه شده در (VAS) ساعت مصرف آن را یادداشت کرده و هر 4 ساعت یکی از آنها را مصرف کنند و در صورت وجود درد شدید که با استامینوفن کدئین تسکین نیابد بیمار مجاز به استفاده از مسکن قویتر بود و از مطالعه خارج میگردید. دسر موز با ژلاتین یکی از انواع دسر موزی است که علاوه بر طعم عالی سرشار از پتاسیم است و می تواند بهترین میان وعده برای کودکان باشد. اما به دلیل فرم متفاوت عرضه ممکن است تاثیر ژلوفن سریعتر و عوارض آن کمی کمتر باشد. اما اگر واقعا دردتان شدید شده باید از عوارض قرص چشم پوشی کنیم و آن را بخوریم. از هیالورونیک اسید برای رطوبت رسانی موضعی نیز استفاده میشود، اسید هیالورونیک یک درشت مولکول میباشد که نمیتواند به دلیل بزرگ بودن ابعادش از سد پوستی عبور کند و میزان جذب آن به صورت تاپیکال از سد پوستی بسیار پایین میباشد به جز در مواردی که توسط سیستمهای رهایش دارو کپسوله شود تا بتواند از استراتوم کورنئوم پوستی عبور کند اما با استفاده از فیلر (ژل)های هیالورونیک اسید به طور تزریقی میتوان حجم از دست رفته را بازگرداند و مخصوصا در تزریق ژل لب محسوس می باشد.

اگر سری به جعبه داروی منزل بزنید، به طور قطع داروهایی پیدا خواهید کرد که بدون نسخه از داروخانه تهیه شده و برای روز مبادا نگهداری میشوند. سپس اجازه دهید تا به طور کامل جذب شود و پس از آن حتی میتوانید آرایش ابرو را انجام دهید. مطالعه حاضر با هدف مقایسه و بررسی اثربخشی پیشدرمانی دو داروی ژلوفن و ادویل در تسکین درد پس از درمان کانال ریشه دندان انجام گردید. بهتر است ابتدا این تورم از بین برود و سپس تزریق انجام شود. اما در قرص بروفن همان ماده موثره به صورت جامد و همراه با مواد حجم دهنده عرضه میشود که نیاز دارد در دستگاه گوارش تحت تاثیر ترشحات گوارشی قرار بگیرد تا بصورت قابل جذب در بیاید، به همین دلیل ممکن است کمی دیرتر از ژلوفن شروع به اثر کند. فرمول شیمیایی بروفن C13H۱۸O۲ و نقطه ذوب آن ۷۶ درجه سانتیگراد است. این یک دارو با خاصیت ضد درد و تب همراه با خواص ضد احتقانی بوده و به همین دلیل برای سرماخوردگی بسیار پرکاربرد است. ژلوفن دارویی است جزء دسته داروهای ضد التهایی غیر کورتونی بوده که متاسفانه مصرف خودسرانه آن به شدت رواج پیدا کرده است. برخی قرص ها بصورت ترکیبی از سیلدنافیل و ترامادول (که ضد دردی از دسته داروهای مخدر محسوب شده و به منظور کنترل زود انزالی است) به فروش می رسند.

دیدگاهتان را بنویسید