کاشت مو: 15 نکته مهم قبل از کاشت مو طبیعی

مرکز تخصصی موی رنسانس عضو انجمن بین المللی پیوند مو با بیش از پانزده سال سابقه با بهره گیری از بهترین و مجرب ترین و باتجربه ترین تیم های کاشت مو در ایران توسط تکنیک های جدید و انحصاری SUT و FUE توانسته تحولی در امر کاشت مو را پایه گذاری نماید. توسعهی فضای مجازی و پیدایش شبکههای اجتماعی نظیر اینستاگرام و فرومها سبب شده است تا این بستر یک محیط مناسب برای به اشتراک گذاری تجربهها و یافتن پاسخ پرسشهای مختلف باشد. روشهای کاشت موی سر به دو دسته روش برداشت نواری یا روش FUT و روش استخراج واحد فولیکولی تقسیم میشوند که دسته دوم انواع مختلفی نظیر روش FIT، روش SUT، روش FUE، کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی و …

این نمونه در انتهای خود دارای نگین می باشد و برخی دیگر دارای مهره ای بی نظیر در خود می باشد. FIT: روش دیگری برای کاشت مو وجود دارد که نیازی به بیهوشی و انجام عمل جراحی آن هم طولانی مدت نیست، چراکه در این روش هر یک از واحدهای فولیکولی مو بهصورت تکبهتک از سر جدا میشوند و دیگر برای گرفتن گرافت، نیازی به برش دادن پوست سر نیست. پاسخ بسیار ساده است؛ هیچ گونه تفاوتی بین گوشواره و پیرسینگ گوش وجود ندارد. معمولا طول درمان این پیرسینگ بین 4 تا 8 ماه است.

هافبک سابق چلسی، لیورپول، فنرباحچه و تیم ملی پرتغال که اخیرا از دنیای فوتبال خداحافظی کرده، در دوران فوتبالش معمولا کچل بود و یا موهایی نصفه و نیمه داشت اما پس از بازنشستگی، وی عمل کاشت مو انجام داده و ظاهر متفاوتی نسبت به گذشته دارد. البته به کمک متدهای نوین، برای افرادی که تراکم موی کمتری دارند نیز کاشت مو قابل انجام است و نتایج رضایت بخشی خواهد داشت. کاشت مو با صبر و حوصله و دقت زیاد انجام می شود.

این روش بسیار پرخطر است؛ زیرا ممکن است حین انجام کار، دندان بشکند یا آسیب ببیند. زمان روش دوم طولانیتر است؛ در عوض از ایجاد زخمهای نواری روی پوست سر جلوگیری می­کند. برای جلوگیری از تحریک از صابون بدون عطر استفاده کنید. دستهای خود را با صابون آنتی باکتریال شسته و سپس دستکش های لاتکس بپوشید. این عوارض و معایب ممکن است گاهی منجر به این شوند که افراد، کاملا از گزینهی کاشت مو صرف نظر کرده و به فکر لیزر موهای زائد سر و خلاصی کامل از باقیماندهی موهای سر خود باشند.

این روش ها جهت بازگرداندن موهای از دست رفته سر مردان و زنان مورد استفاده قرار می گیرند و تاکنون میلیون ها نفر از کسانی که دچار ریزش مو و یا طاسی شده بودند، با استفاده از هر یک از این روش ها، موهای از دست رفته سرشان را بدست آورده اند. در پیرسینگ اوربیتال گوشواره اغلب به شکل قلب، گل و در حالت کلی یک منحنی بسته است؛ در حالی که در پیرسینگ صنعتی از گوشوارههایی با شکل دمبل یا میله استفاده میشود. درد در پیرسینگ این ناحیه میتواند بسته به ضخامت و اندازه تراگوس کمتر یا بیشتر شود.

در روش BHT به جای استفاده از موهای ناحیه برش خورده، از واحدهای فولیکولی مو در سایر نواحی بدن مثل سینه، بازوها و ران استفاده میشود که در نتیجه نیز به جراحی و درد را از بین میبرد. بررسی شده و با توجه به نتیجه این مشاوره مشخص میشود که آیا شما باید کاشت مو انجام دهید یا از سایر روشهای درمان و کنترل ریزش مو استفاده کنید. مانند پیرسینگ در سایر نواحی بدن، پیرسینگ گوش هم خطراتی مانند سوزش، عفونت و یا ماندن جای زخم را دارد.

افرادی که به خاطر بیماریهایی مانند بیماری غده تیروئید و یا بیماری پوستی ریزش مو دارند. البته در این شرایط الگوی ریزش مو باید مشابه آقایان و به صورت موضعی باشد. در برخی نقاط بدن نهتنها کمکی به زیبایی نمیکند بلکه چهرهای نازیبا برای فرد ایجاد میکند که باعث خطرات جدی میشود. بنابراین توصیه می­شود که برای انجام پیرسینگ گوش به مراکز معتبر و افراد متخصص مراجعه کنید تا نتیجه­ی عمل بهتر و عوارض بعد از آن کمتر باشد. کاشت موی طبيعی دارای يکسری محدوديت های بالقوه می باشد که يکی از مهمترين آنها محدود بودن تعدادجلسه های قابل انجام کاشت مو در هر فرد است.

برای عمل کاشت مو با استفاده از روش برداشت واحد فولیکولار (FUE) یا پیوند / انتقال واحد فولیکولی (FUT) میتوان به نتایج عالی دست یافت. و آیا روند برداشت مو از بدن، مشابه با برداشت از سر است؟ يکی از عوارض مصرف اين داروها ريزش مو است ولی چون بيماربه عضو پيوندزده شده نيازدارد و ادامه زندگی وی وابسته به وجود عضو پيوندی است لذا مجبور است ريزش مو را تحمل نمايد ولی درمورد پيوند مو اين مسئله صدق نمی کند.

ریزش موی مردانه یک روند رو به جلو و دائمی است و برای تقویت موهای موجود فرد که با وضعیت ژنتیکی او ارتباط دارد و امکان ریزش آنها در آینده وجود دارد، راهی به جز استفاده از ماینوکسیدیل و فیناستراید نیست. سوراخ کردن نرمه گوش رایجترین نوع پیرسینگ است که از گذشتههای دور در فرهنگ ما وجود داشته است. در هر دوی این روشها نتایج کاشت بسیار طبیعیتر و جذابتر از دیگر روشها خواهند شد؛ اما طبیعی است که هزینه آنها نیز بالاتر باشد. در این نوع پیرسینگ، سوزن مخصوص سوراخ کردن گوش به جای اینکه به صورت عمودی وارد نرمه شده و از طرف دیگر خارج شود، از پهنای آن وارد شده و بعد از طی فاصلهای مشخص از سمت دیگر نرمه خارج میشود.

۴- برای اینکه محلول نمک به طور کامل از جذب شود، پیرسینگ ها را به آرامی به جلو و عقب تکان دهید. همچنین مراقبت­های بعد از سوراخ کردن در این روش اهمیت بالایی دارد و لازم است محل زخم حداقل دو مرتبه در روز با محلول آب و نمک تمیز شود. خط رویش طبیعی و تراکم بالا از جمله ویژگی های چشمگیر کاشت به روش SUT می باشد. در حال حاضر FUT مطمئن ترین و قطعی ترین روش کاشت مو در دنیا است و تا 97 % استفاده کنندگان از این روش به نتیجه دلخواه رسیده اند.

به علاوه اولین شستشو بعد از کاشت مو نیز از خدمات و پشتیبانی کلینیک است. به علاوه به دلیل ایجاد سوراخ در غضروف، این پیرسینگ دوره درمان طولانیتری دارد. این نوع پیرسینگ در قسمت غضروفی و فرورفته گوش انجام میشود و به دلیل درگیری غضروف، میتواند بسیار دردناک باشد. استفاده از این روش خطر عفونت بسیار بالاتری دارد و بسیار دردناک تر از سوزن هستند. ولی به گفته متخصصان پوست متخصص در زمینه ریزش مو و ترمیم مو هر دو روش در حال حاضر استفاده میشوند. تعداد جلسات لازم، تعداد گرافتهای مورد نیاز و سطح تخصص پزشک، همگی در هزینه ترمیم مو تأثیر زیادی در بر دارند.

سوراخ کردن بدن با هر سوزنی درد دارد اما به دلیل اینکه این کار سریع انجام میشود درد زیادی در آن احساس نخواهد شد که قابل تحمل نباشد . با خود بگویید که: پیرسینگ بینی کار نسبتاً ساده ای است. درباره پیرسینگ بینی بیشتر بخوانید. سوراخ كردن غضروف گوش معمولا خطرناک است و احتمال بروز عفونت در آن بیشتر است. این مدل در دهه­ی 1990 و اوایل دهه­ی 2000 میلادی رواج یافته و بیشتر خوانندگان راک به آن علاقه دارند.

این مدل بر اساس جنس فلز سازنده آن انتخاب و خریداری می شود به طوری که اگر به دنبال محصولی مرغوب هستید می توانید بهترین جنس های آن را انتخاب کنید و مورد استفاده قرار دهید. 9) خونریزی: در اثر تراشیدن پوست سر قطعاً خونریزی محدودی ایجاد میشود که ممکن است در حین عمل قطع شود یا تا زمان کمی ادامه داشته باشد. رشد موهای نواحی ديگرنسبت به موهای سراغلب کمتراست، اين موها معمولاً نازک و دارای رنگدانه کمی بوده و بطورکلی از نظرمشخصات رشدی و ظاهری تفاوت های زيادی با موهای سرداشته و لذا عمدتاً مناسب کاشت مو در سرنمی باشند.

به گرافت های کوچک تر شامل فولیکول های مو تقسیم می شود. یک متخصص پوست آمریکایی به نام نرمن انریش با بکارگیری گرافت های آزاد بیمارانی که دارای الگوی طاسی مردانه بودند را مورد آزمایش قرار داد. مدلی جدید و به روز از پیرسینگ گوش مدلی است که به سبک نوعی طراحی شده است و در واقع دایره ای خمیده است که انتهای آن ها به هم متصل نبوده و آزاد است. مهمترین مزیت کاشت مو این است که نهایتا در چند جلسه و در یک پروسه زمانی 6 تا 9 ماهه میتواند مشکل طاسی سر را برای یک عمر حل کند.

دیدگاهتان را بنویسید