کدام جراح کاشت را انتخاب کنم؟

در قبیله ودابه مردان برای اینکه مورد پسند خانم ها قرار گیرند و به عنوان همسر انتخاب شوند، خودشان را آرایش می کنند و با رنگ های تیره، لب ها و چشم های خود را رنگ کرده تا سفیدی چشم ها و دندان هایشان بیشتر دیده شود. در روش جدید کاشت مو(SUT) دیگر نیازی به تیغ جراحی، بیهوشی، به جا ماندن اسکارو برش نبوده و هیچ گونه عوارضی در آن وجود ندارد، ما می توانیم، به وسیله دستگاههای تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین مجرب، برداشت و پیوند مو را تا 14000 هزار تار موی واقعی، که 3 برابر بیشتر از روشهای قدیمی کاشت مو می باشد را انجام دهیم .

حتما شنیده اید که می گویند خوشگلی و هزار دردسر! برای آن که بدانید مناسب پیوند مو هستید یا نه، حتما باید جلسههای مشاوره اولیه و آزمایشهای لازم را پشت سر بگذارید. سر به هیچ عنوان نباید شوره ، جوش و تاول داشته باشد در غیر اینصورت باید درمان شود. بهتر است فرد پیش از کاشت یا ترمیم مو از آمادگی کافی برخوردار باشد، چرا که کاشت مو بسیار حساس است و اگر به درستی صورت نگیرد و با روش های سنتی و غیر تخصصی انجام شود می تواند منجر به ریزش مجدد مو شود ، علاوه بر آن تاثیر بدی در روحیه آن فرد بگذارد.

کاشت مو به روش DHI به معنای کاشت مو مستقیم است که بر پایه روش FIT یا همان FUE انجام می شود، به این صورت که همزمان با برداشت هر واحد فولیکول از ناحیه اهدایی، حفره هایی در ناحیه گیرنده ایجاد می شود و فولیکول ها پیوند زده خواهند شد. اما وقتی در اینکار زیادهروی می شود، بعنوان اعتیاد و یک اختلال شناخته می شود. وقتی واحد فولیکولی از بافت های مجاور جدا شود، می توان آن را اغلب با انبرکی که موی بالای سطح پوست را می گیرد، استخراج کرد. در پیرسینگ لب، به دلیل تماس با سطح مخاطی و میکروب های دهان احتمال عفونت بسیار زیاد است و به دلیل بافت خاص لب ممکن است شخص دچار خونریزی زیادی شود.

البته این روش ظرافتهای خاص خود را دارد و به همین جهت، باید به ی نکات مهم در کاشت مو به روش BHT توجه لازم را مبذول داشت. البته خانم های هندی باید قبل از ازدواج گوش و بینی خود را سوراخ نمایند. یکی دیگر از رسم های عجیب و غریب مردمان این روستا این بود که اگر مردی مو های یک زن را می دید، باید با او ازدواج می کرد. در قرون 7 و 8 میلادی در چین نیز افراد برای زیباتر شدن ابروهای خود را محو می کردند وطرح و مدل ابروهای عجیب و غریبی برای خود می کشیدند و نام های مختلفی برای ابروهای خود مانند تپه های دور، برگ های بید یا شاخک پروانه انتخاب نموده بودند.

در این بخش از نمناک در مورد مدهای عجیب و غریبی که در گذشته در کشورهای مختلف جهان وجود داشته اند، صحبت خواهیم نمود. داشتن موهای بلند خانم ها رسم و مد عجیبی نیست اما آنچه سبب عجیب شدن این مد می شود این است که خانم های روستای هوانگلو تنها در سن شانزده سالگی می توانستند مو های خود را کوتاه کنند. قبل از سن 30 سالگی، هنوز الگوی ریزش موی فرد به طور کامل ثابت نشده است. زنان قبیله اینو که در کشور ژاپن و روسیه زندگی میکردند، برای جذب مردان و آرامش داشتن در جهان دیگر پس از مرگ از سن هفت سالگی در چندین مرحله طرحی شبیه جوکر را در بالای لب های خود تتو میکردند.

تا اواخر قرن 19 میلادی در ژاپن رسم سیاه نمودن دندان وجود داشت و مردم ژاپن نه تنها به دلیل زیبایی بلکه برای محافظت از دندان ها و تامین آهن بدن دندان های خود را با رنگ سیاهی که از آهن، دانه سماق و اسید استیک تهیه می شد، سیاه می کردند. شیوع این اعتیاد در بزرگسالان بین یک تا دو درصد برآورد شده اسـت. معمولا طول درمان این پیرسینگ بین 4 تا 8 ماه است. به طور معمول بعد از کاشت مو موها شروع به رشد می کنند؛ این رشد ۱۰ الی ۲۰ روز طول می کشد.

دراین پیرسینگ بخشی از دندان را می تراشند و نگینی روی آن می چسبانند. در پیرسینگ چشم هم که هنوز طرفداران زیادی پیدا نکرده است، جراح، نگینی را با روشی دقیق اما پر خطر، روی کره چشم در زیر ملتحمه (خارجی ترین لایه چشم) نصب می کند. و ماندگاری آن ها، و دوم مهارت و تجربه پزشک کاشت مو در جایگذاری دقیق گرافت های مو است. افرادی هم که تصمیم دارند تا پس از جراحی بینی (رینوپلاستی)، عمل پیرسینگ را انجام دهند، بهتر است که حتما با پزشک متخصص مشورت کنند. انجام پیرسینگ در سالن های آرایشی و توسط افراد غیر متخصص خطرناک است.

به افراد توصیه می شود پس از پیرسینگ تا مدتی همواره ناحیه مورد نظر را با آب و صابون های آنتی باکتریال شستشو دهند. تا به حال 433 بار استخوان های او شکسته است. اما این مرد دارای رکورد بیشترین شکستگی استخوان در جهان است. او در 1997 موفق به کسب این رکورد شد ، او حدودا 56 سانت قد دارد. گفته می شود این اعتیاد با هدف جلب توجه شکل می گیرد اما برای کسانی کـه اینکار را انجام میدهند واقعا خطرناک اسـت و میتواند جراحاتی بـه دنبال داشته باشد.

سال های سال است که افراد زیادی برای شکاندن این رکورد جهانی جان خود را از دست میدهند. مردم فقط بـه واسطه جراحیهاي زیبایی و تتو بـه دنبال تغییر ظاهر خود نیستند؛ پیرسینگ نیز از دیگر کارهایی اسـت کـه تعداد زیادی از مردم برای ایجاد تغییر انجام میدهند. افرادی کـه چنین اعتیادی دارند اغلب مضطرب، سراسیمه و عصبی هستند و پس از کندن موها، آنرا در دهان گذاشته و میجوند. به علاوه در این روش اغلب تعداد گرافت بیشتری از پیوندها را در یک جلسه میتوان انجام داد. اغلب خانم ها موهای بلند و پر پشت را دوست دارند.

داشتن مژه های بلند یکی از معیارهای زیبایی در این روزها محسوب می شود تا جایی که بسیاری از خانم ها که به طور طبیعی از داشتن مژهای پر و بلند محرومند اقدام به کاشت مژه می کنند. خانم هایی که در هنگام استفاده از ساعت و انگشتر بدلی دچار حساسیت، خارش و قرمزی در پوست خود می شوند، باید از نصب بدلیجات خودداری کنند و اگر علاقه زیادی به پیرسینگ دارند، فقط از تزئیناتی با جنس طلا استفاده نمایند، چون احتمال حساسیت به طلا در دنیا بسیار کمتر از سایر فلزات است.

دیدگاهتان را بنویسید