گزینههای زیادی پیش روی شما هستند

اما برای پیدا کردن آن ها نیز کارگران باید مقدار زیادی خاک برداری کنند که این امر ممکن است به زمین ها آسیب رسانده، موجب انسداد رودخانه ها شده یا به قطع درختان جنگل منجر شود. سنگ ها تشکیل دهنده پوسته کره زمین هستند. سنگ پاهای خوب در ایسلند، جزایر قناری، نیوزلند، یونان، سواحل اقیانوس آرام در ایالت متحده و در مناطق بسیار دیگری که سابقه آتشفشانی داشتهاند، یافت میشوند. هرچند در عامیانه هر دو اینها به اسم جید یا یشم خوانده می شوند زیرا احتمالا تمایز آن دو برای اشخاص عادی خیلی مشکل بوده است. یشم از محدودیت های تحمیل شده چشم پوشی می کند و به پرورش ایده ها و تمایلات کمک می کند،جاه طلبی و ایجاد آن افکار را در واقعیت فیزیکی تسهیل می کند.

علم تراش برلیان در اویل قرن نوزدهم میلادی شکل گرفت و کم کم تا اوسط این قرن ادامه یافت که دانشمندان بیشتری با این نوع تراش برلبان آشنا شدند و توسط توسعه آن ها تراش برلیان به یکی از سودآورترین علم های امروزه بدل شد. امروزه نیز کشور چین یکی از بزرگترین عرضه کنندگان گوهرها و سنگهای شفابخش در سراسر دنیاست. رادیوگرافی دستگاه گوارش تحتانی که به آن باریم انما نیز گفته می شود روشی است که برای عکسبرداری از روده بزرگ بکار می رود.

خواص درمانی سنگ ابسیدان لکه برفی،عملکرد روده هارا آسان میکند و تقویت کننده استخوانهاست. انجام این تست در تشخیص مشکلات پولیپ روده و بیماری های التهابی روده مؤثر است. همچنین این آزمایش ممکن است برای تشخیص تعدادی از بیماری های مربوط به کیسه صفرا از جمله آزمایش سنگ کیسه صفرا (رسوبات سخت شده در صفرا که می تواند باعث حالت تهوع و شکم درد همراه با درد کمر و شانه شود را کیسه صفرا مینامند) ، عارضه کولسیستیت (حالتی که کیسه صفرا ملتهب یا آلوده می شود و اغلب در نتیجه انسداد سنگ صفرا در لوله ای است که صفرا را از کیسه صفرا حرکت می دهد) تجویز شود.

اگر غذاهای حاوی اگزالات را مصرف می کنید، حتماً باید یک منبع کلسیم را همراه با آن بخورید یا بنوشید. از لحاظ کانی شناسی نیز LDG از زمینه ای شیشه ای به همراه انکلوزيونهایی از الشاتلریت، کریستوباليت، زیرکن، روتیل، استارولیت، تورمالین، کردیریت و کیانیت تشکیل شده است. خواص درمانی سنگ ابسیدان رنگین کمان،باعث تسکین عفونتها و التهابات شده و ضد باکتری میباشد و نیز مانع زخم معده است. خواص درمانی سنگ آمیتیست،ضد میگرن و فشارهای عصبی و مفید برای سیستم کلی اعصاب. همچنین سیستم دفاعی در بدن و غده تیموس را قوت میبخشد.

در چین باستان نیز درمانگران از خواص سنگها و درمان با آنها آگاه بوده اند. درین ذخیرهگاه معادن تنتالیوم، نیبیوم، لیتیم، برلیم، سیزیم، روبدیم و قلع نیز وجود دارند. مانند معدن جامنک، درومگل، پسگوشته ومعادن دیگر واقع ولایت نورستان که ذخایر اوکساید لیتیم درین معادن از پانصد تا یک میلیون تن میباشد. دو ساحهٔ دیگر در منطقهٔ افغانستان مرکزی و ساحات شرقی کشور مماثل تشکلات بالا منطقهٔ سیمابدار (Hg) را نشان میدهد. پیشنهاد می شود در افراد بالای چهل سال و افرادی که عوامل ریسک ابتلا به این بیماری کبدی را دارند سالی یکبار از روش سونوگرافی که یک روش در دسترس و کم هزینه است استفاده شود .

بیماری کبدی همانند مرض دیابت نوعی بیماری خاموش به حساب می آید و اخیرا در جامعه بسیار شیوع پیدا کرده است. از عواملی هستند که ممکن است در معاینات اولیه آشکار شوند و پزشک برای تشخیص دقیق تر علت ایجاد آنها بیمار را به سونوگرافی کبد و کیسه صفرا ارجاع دهد. سونوگرافی کبد و کیسه صفرا در مرکز تصویر برداری شقایق تهران با به روزترین دستگاه ها قابل انجام میباشد. خواص درمانی سنگ اون چورین،درمان بیماریهای چشمی ریزش اشک ، ضد شوره سر و بوسیله ارتعاشات ملایم این سنگ ناراحتی های قلبی و سیستم عصبی در مان میشود. خواص درمانی سنگ آمازونیت،برای تقویت مغز ، اعصاب و آرامبخش است.

این سنگ احساسات را متعادل میسازد و به کسانی که از حالت افراط و تفریط به یک طرف دیگر می روند کمک می کند. فوق العاده مؤثر بوده و احساسات درونی فرد را تقویت کرده و روحیه فرد را متعادل و آرام میکند و شباهت بسیار فراوانی به برلیان دارد. به همین دلیل، قیمت هر دو نوع آنها بسیار نزدیک به هم است. به ميزان مساوى از آب هر يك نياز داريد. سرب و آرسنیک بسیار سمی می باشند و از این رو، در تالک مورد استفاده در این کاربرد، نباید این مواد وجود داشته باشد.

1- تراش صفحه ای در مورد سنگها و بلورهای گرانبها و شفاف اعمال می شود که تراش هرچه بیشتر صفحات سبب جلای بهتر و رنگ آمیزی جالب تر در نگین می شود. ناحیه نرشیسنگ سبری واقع در اتحاد جماهیر شوروی سابق، منطقه مورسینسک در رشته کوه های اورال، ایالت های اومی و مینو در کشور ژاپن و سان لوئیس پوتوسی مکزیک از محل های مهمی ست که می توان سنگ توپاز را در آنها پیدا کرد. اگر شرایطی داشته باشید که امکان گسترش این بیماری را در شما ایجاد کند، به درمان نیاز پیدا میکنید.

درگستره کمربند پگماتیت خیز افغانستان در ولایت لغمان و جلالآباد وجود دارند. ذخایر بزرگ این ماده در منطقهٔ نیلهٔ ولایت لغمان در میان سنگهای پگماتیت بطول ۴ کیلومتر و عرض ۴ متر میباشد قرار دارند. به درازای ۸۵۰ تا ۹۰۰ کیلومتر (از هلمند تا ننگرهار، لغمان تا ارزگان و اشکاشم) با پهنای ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتر تثبیت شدهاست. درمان دارویی: میتوان از داروهایی مانند تامسولوسین جهت گشاد کردن حالب ها و کمک به دفع سنگ تحت نظر پزشک معالج بهره جست. این روش معمولا سونوگرافی کبد و طحال نامیده میشود، چون طحال نیز با کبد کار میکند و پزشک ممکن است بخواهد طحال را نیز آزمایش کند.

حضرت سلیمان بر روی انگشتر خود دعای “سُبْحانَ مَنْ اَلْجَمَ الْجِنَّ بِکَلِماتِهِ” را داشته اند که حرز بسیار قوی برای دفع بلایا و شرور است که حضرت زهرا (س) نیز همین حرز را بر روی انگشتری خود داشته اند. هنگام استحمام انگشتر توپاز خود را درآورید. یکی از بهترین پایههای نگین انگشتری برای سنگ توپاز bezel است که به خوبی از این جواهر نگهداری میکند. گفته می شود سنگ باعث خرسندی معنوی فرد می شود و استرس را آسان تر می کند. اگر به هر دلیلى ترکیب مواد فوق که نسبت خاصى دارد به هم بخورد احتمال رسوب صفرا وتشکیل هسته اولیه سنگ کیسه صفرازیاد مى شود.سنگهاى صفراوى می توانند منشا کلسترولى(سفید)، بیلیروبینى(سیاه)ویا عفونى داشته باشند .میزان تشکیل سنگ در خانم هاى سفید پوست وچاق وچند زا شایع تر است .این سنگ ها در کسانی که تغییرات شدید وزن داشته وگرسنگى هاى طولانى داشته اند نیز شیوع بیشتری دارد.

اگرچه کانادا نیز یگانه کشورپگماتیت خیزجهان است ودارای مقدار زیاد اوکساید لیتیم میباشد اما ذخایر این فلزات در افغانستان نسبت به کانادا بیشتراست. سونوگرافی یک روش تصویربرداری است که برخلاف رادیوگرافی از امواج فرا صوتی بی خطر استفاده می کند به همین دلیل شیوه ای امن و بدون درد در بررسی ساختار و حرکات ارگان های داخلی بدن شناخته می شود. به عنوان یک سنگ شفابخش قوی شناخته میشود. آنچه جالب توجه است پخش آنلاین ویدئوهایی در شبکه های اجتماعی است که این گوی ها را به عنوان “الماس لونسدالیت” ، “الماس کیهانی” یا “الماس هگزاگونال” توصیف می کنند. کیسه صفرا یکی از اعضای بدن می باشد که در قسمت پایین و در کنار کبد قرار دارد .

اگر کبد شما صدمه ببیند و بیمار شود، ممکن است عملکردش دچار اختلال شود. اول، نوشیدن مقداری عصاره سیب هر روز به مدت ۵ روز است. این سنگ اوپال به علت درجه سختی پایین، هر لحظه امکان خراش برداشتن دارد. استفاده از سنگ فیروزه به بیداری نیرو و انرژی های درونی بدن کمک می کند و بسیاری از امراض همچون سردرد ، میگرن و دردهای عضلانی و استخوانی را از بین می برد . سونوگرافی کبد و کیسه صفرا چگونه انجام می شود؟ طحال (کیسه صفرا) در زیر کبد در سمت راست شکم قرار دارد. ساحات یاد شده در اثر تحقیقات مزید از موجودیت تشکلات نقره (AU) و طلا (AG) نیز آگاهی میدهد.

سونوگرافی داپلر رحم و ضمائم علاوه بر بررسی رحم، اندومتر و تخمدان ها، که در سونوگرافی معمولی قابل انجام است؛ عروق این مناطق را نیز مورد پایش قرار میدهد. در طب سنتی هند (آیورادا) دستورات دقیقی در مورد تهیه پودر، خمیر و الگریز با سنگهای شفا بخش وجود دارد. متون و دستورات این طب تا به امروز حفظ شده و توسط پزشکان آن در سراسر دنیا و بخصوص در آمریکا، اروپا و هند بکار گرفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید