گزینههای زیادی پیش روی شما هستند

بهتر است کلسیم خود را از مواد غذایی دریافت کنید، نه از مکمل ها، زیرا اینها با تشکیل سنگ کلیه در ارتباط هستند. برای درمان درد گلو بهتر است فیروزه بر روی چاکرای گلو بگذارید . حضرت به او فرمودند:انگشتری با نگین عقیق زرد به همراه داشته باش که بر روی آن حک شده باشد «ماشاءالله لاقوه الا بالله استغفرالله» و بر آن سوی نگین «محمد و علی» حک کن. فرمودند:انگشتری دیگر با نگین سنگ فیروزه باید همراهت نمایی که در بین طوس و نیشابور شیری با تو روبه رو می شود و قافله را از راه رفتن باز می دارد، به سوی آن شیر رفته و انگشتر را نشانش می دهی، به او بگومولای من می گوید از راه کنار برو.

سنگ فیروزه، سنگ صلح و آرامش است و سبب افزایش قدرت عشق و دوستی، صداقت، عقل و حکمت می شود. پدیده چشم گربه در همه رنگهای این گوهرسنگ وجود دارد ولی در نوع صورتی، آبی یا سبز با قدرت بیشتری دیده می شود. این سنگ شما را هنگام سوارکاری در امان نگه می دارد. این سنگ در زمان مسافرت از شخص حمایت می کند. این سنگ افراد را قادر میسازد تا به خلاقیت های هنری خود دسترسی پیدا کند و قدردانی افراد را از زیبایی ها افزایش دهد. حتماً همهی داروها و مکملهای مصرفی را به پزشک معالجتان اطلاع دهید، چون ممکن است مصرف این داروها خطر تشکیل سنگ کلیه را به دنبال داشته باشد.

اگر شرایطی دارید که احتمال ابتلا به سنگ کلیه را افزایش میدهد: مانند بیماری التهابی روده، عفونت مداوم مجاری ادراری یا چاقی را افزایش میدهد، در مورد روشهای کاهش خطر سبنگ کلیه خود با پزشک خود صحبت کنید. شما میتوانید خدمات مشاورهای و کارشناس موردنظر خود را انتخاب کنید و از طریق اطلاعات تماس با ایشان ارتباط برقرار کنید و مشاوره دریافت کنید. شما با انجام آزمون آنلاین در این سایت و پاسخ صحیح به سؤالات مربوط میتوانید به جرگه مترجمان این سایت بپیوندید. او در پاسخ به این پرسش که اگر درآمد تالک بسیار پایین است، چرا این معادن همچنان فعالند، توضیح داد: ما در تلاش هستیم از معادن افغانستان یک نقشه تهیه کنیم و تا وقتی که برآورد درستی از این معادن نداشته باشیم نمیتوانیم آنها را تعطیل کنیم.

در همین حال، علی محمد، رئیس اتحادیه شرکتهای فرآوری تالک در ننگرهار در پاسخ به این اتهام میگوید: این گروهها به طور مستقیم از استخراج معدن تالک در این ولایت درآمدزایی نمیکنند و هدف گلوبال ویتنس از این ادعا، توقف استخراج معادن در این ولایت است. با این حال، روشهایی وجود دارند که نابودی سنگ کلیه را تسریع و از بازگشت آن جلوگیری میکنند. معدن بزرگ لاجورد در منطقه کرانمنجان، معدن سنگ آهک در دره خستک منیقه جرم، معدن طلا در راغستان، معدن سنگ آهک در حوالی منطقه درهیمگان، معدن سنگ بیروج در منطقه جرم، معدن زمرد در مناطق بهارک و خاش از بزرگترین معادن بدخشان هستند که درحالحاضر گروه طالبان در بخشهایی از این نواحی فعالیت میکنند و مشغول استخراج این معادنند.

علاوه بر این، بدخشان در شمالشرق افغانستان یکی از ولایتهایی به شمار میرود که دهها معدن سنگهای قیمتی در آن موجود است. بدخشان با بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر فاصله از مصر، منبع لاجورد براى تمدنهاى قدیم مصر، بابل، یونان و روم بوده است. به اعتقاد محققان این شهابسنگ در عبور از جو به دو قسمت شکسته شده و با سرعت 20km/s و با زاویه ۳۰ تا ۴۵ درجه به زمین برخورد کرده که این برخورد سبب شد تا دو کراتر یا دهانه برخوردی Ries (به پهنای ۲۵ کیلومتر و عمق ۶۰۰ متر) و Steinheim در جنوب شرقی آلمان بوجود آیند.

این سنگ در رُکن شرقی کعبه (که به رکن اسود یا رکن حَجَری نیز معروف است) در ارتفاع یک متر و نیم از زمین نصب شده است. نژاد: سنگ کلیه در آسیاییها و قفقازیها نسبت به بومیان آمریکایی، آفریقاییها و آمریکاییهای آفریقایی تبار شیوع بیشتری دارد. توپاز آبی ضریب شکست بالاتری نسبت به آکوامارین دارد، بنابراین نگینهای کوچک کمی بیشتر برق میزنند. سنگ توپاز یک کانی با جلای شیشه ای بوده و سنگی شفاف تا نیمه شفاف است. اُپال های معمولی در کنار انواع قلوه ای و ماتریکسی مشاهده می شوند.

در مصر قدیم نیز این گوهرسنگ نماد زندگی ابدی و هدیه ای از جانب خدای حکمت (Thoth) شمرده می شد و گوهر محبوب ملکه کلئوپاترا بود. این گوهر ها معمولاً درمیان سنگ مرمر سفید به شکل سرخ کم رنگ، سرخ، کبود، و رنگهای دیگر پیدا میشود.سنگهای قیمتی یاقوت در مناطق مختلف کشور چون بدخشان، کنر، پنجشیر، نورستان و منطقهی جگدلک کابل وجود دارد. زمرد گوهر سبز رنگی از خانواده بریل می باشد. این فلز در میان خانواده پلاتینوم بیشترین دمای ذوب و پایینترین فشار بخار را دارد و از آن در اتصالات الکترونیک استفاده میشود. اکومارین معمولا به رنگ آبی یافت میشود و همانند زمرد از خانواده بریل می باشد.

مهم ترین نوع این کانی به رنگ سبز تیره است و «یشم اسفناجی» یا «یشم چینی» خوانده می شود. در خراسان یکی از معروف ترین معادن فیروزه در دنیا قرار گرفته و به همین علت، این استانمرکز تراش و معاملات عمده فیروزه در جهان است و فیروزه استخراجی از معادن را در مشهد تراش می دهند و از آن جا به دیگر بازارهای جهانی وارد می کنند. فیروزه نیشابور که بهترین نوع و گران ترین سنگ است . در گذشته هر که با خود فیروزه داشته بر دیگران پیروز می شد؛ بر این اساس نام اصلی این سنگ پیروزه بوده و بعدها به فیروزه تبدیل شده است.

یک مسئول شرکت استخراج تالک در ننگرهار که نمیخواهد نامش برده شود، به بیبیسی گفت داعش بر معادن کنترل ندارد اما طالبان از این معادن محصول میگیرد، همچنین به گفته او دولت افغانستان از هر تن تالک، ۶۰۰ افغانی و طالبان ۸۰۰ کلدار (حدود ۷ دلار امریکا) مالیات میگیرد. بیشتر این پودر به امریکا و اروپا صادر میشود و غربیها به طور مستقیم به طالبان و داعش پول میپردازند. برای درمان بیماری های شکمی درقدیم فیروزه را به صورت پودر در آوردند و به مریضی که از درد شکم رنج می برد می خوراندند. مقداری از این پودر برای فرآوری به پاکستان صادر میشود، اما درحالحاضر چندین کارخانه فرآوری این پودر در ننگرهار فعال شده است.

رقمی که تالک با آن خرید و فروش میشود، اینقدر بالا نیست. نرگس نهان، وزیر معادن و پترولیوم افغانستان در واکنش به این ادعا توضیح میدهد: ما نمیگوییم امکان این کار وجود ندارد و همچنین ادعا نمیکنیم از این قضیه بیخبریم، اما آنچه ما را به گزارش ناظر جهانی معترض میکند این است که در این گزارش مبالغه شده است و ارقام درآمدی که از راه استخراج تالک اعلام میشود، بسیار بالاست. شواهد تاریخی نشان مىدهند که بهرهبردارى از معادن لاجورد بدخشان، ۶۰۰۰ هزار سال پیش شروع شده است که قدیمىترین تجارت سنگهاى قیمتى جهان به حساب مىآید.

اسپودومن از جمله احجار قیمتی به حساب آمده و معمولاً در کوه های نورستان و کنر یافت میشود. سنگ پازل جزء سنگ های آنتیک به حساب آمده و به دلیل قطعات منظمی که دارد، کاملا دکوراتیو می باشد. ساخت الماس مصنوعی نخستین بار در سال 1970 میلادی صورت گرفت اما به دلیل این که بلور های ساخته شده حدود 1 قیراط و کمتر بود و همچنین مخارج تهیه آن بسیار زیاد بود استفاده از آن ها در صنعت جواهر سازی رایج نشد. افرادی که به سرعت و بدون دلیل وزن خود را از دست می دهند، نیز بیش از بقیه احتما ابتلا به سنگ کیسه صفرا را دارند .

هنگام خیساندن پا ، سنگ پوکه را نیز در آب گرم خیس کنید. با فشار دادن دکمه هایی که در طرفین سنگ پا برقی وجود دارند، سری جدا می شود و می توانید آن را با نوع دیگر تعویض کنید. ميله هاي سوخت سپس در بسته هاي چندتائي دسته بندي شده و تحت فشار و در محيطي عايقبندي شده نگهداري مي شوند. در قسمت بالایی گوشته زمین و در عمقی در حدود 120 تا 200 کیلومتری با فشاری در حدود 45 هزار bar و دمای 900 تا 1300 درجه سانتیگراد، مراحل اولیه شکلگیری الماس آغاز میشود.

پیشتر، گلوبال ویتنس نیز گفته بود درآمد طالبان از استخراج و تجارت تالک در ننگرهار در سال به حدود ۴ میلیون دلار و سهم داعش به صدها هزار دلار میرسد. پیش تر از این، در دوره خلیفه مروان اموی، تعمیر شده و در آن دوره صاحب هفتاد هزار خانه آباد بودهاست. بزرگترین معدن بیروچ در پارون مرکز این منطقه ، دواب، وامی، پییین و کولین وجود دارد که به علت ناامنی، تا هنوز اندازه آن مشخص نگردیده است.علاوه بر این؛ بیروچ در محلاتى مانند کامدیش، پیروک، آژمون، اشپی، نچینکل، مومدیش، کوتیا، تیتن، شام، ودهو، قریه چکران، پشهگر، کلتن، پشه نر، که نلو، موسه، منجه گل، کوردر، کوشت، اسلام آباد نیکموک، بدین شاه، اتتی، پچیگرام، پپرا، اپسی، نوآباد فقیرآباد، دیوانه بابا، کانتیوا مرکز، موکلی، اسلام پیت، کانتوا علیا، کشت کانتیوا، قریه چمن، کشت اشتاپ، چتراس، دیوه، پرونس، اشتوی، کشتکی، وتوز، کشتون، کترای کل، ذی تو، کورکل، ماوی، پجیکل و نیلاب، وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید