29 نمونه از انواع پنیرهای جذاب و خوشمزه جهان – حقوق نیوز

آیا شیر واقعا غذایی مفید، سالم و کامل است؟ به طور معمول این ماست از شیر کامل بز تهیه می شود، نسبت به ماست گاوی قوام نرم تری دارد و اندکی مزه شیرین و شور دارد. ماست گوسفندی غنی تر و چرب تر از ماست گاوی است، میزان کلسیم آن دوبرابر آن است و پروتئین بیشتری هم دارد. میزان کلسیم آن کمتر است و معمولا چربی بیشتری دارد، اما با چرخ کردن آن می توانید میزان چربی آن را کم کنید . بهطور معمول، پنیر دولسهی گورگونزولا درصورتی که کمتر از سه ماه سن داشته باشد، بافتی بسیار نرم و خامهای دارد و بهراحتی قابلپخش شدن است. هرچقدر میزان اسیدلاکتیک بیشتر باشد، میزان ترشی ماست هم بیشتر خواهد بود. نهچندان، از آنجا که تولید اسیدلاکتیک بیشتر در طول فرآیند تولید، میتواند باعث ترشتر شدن برخی از ماستها شود، نمیتوان تفاوت چندانی در ارزش تغذیهای ماستهای ترش و شیرین در نظر گرفت. لاکتوز موجود در شیر بهوسیله باکتریهای لاکتیکی موجود در ماست شکسته و به اسیدلاکتیک تبدیل میشود. مصرف ماست در گرم مزاجان باعث تقویت قوای جنسی میشود.

ماست انسان را از امراضی همانند اگزما و کهیر حفظ می کند و به علت داشتن فسفر تقویت کننده حافظه است. گفتنی است که این سرشیر تقریبا تمام عناصر معدنی مفید موجود در آب را حفظ می کند. یکی دیگر از خواص ماست، تقویت و حفظ سلامت سیستم عصبی میباشد. شیر حاوی مواد مغذی مانند پروبیوتیک ها، ویتامین D و ایمونوگلوبولین ها است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و به نوبه خود خطر ابتلا به آلرژی را کاهش می دهد. این میکروب اخیرا عامل اصلی ۶۰ درصد از سرطان ها در جهان است. مصرف ماست از عفونت های میکروب هلیکوباک تر جلوگیری می کند. تحقیقات نشان می دهد که اسید لاکتیک موجود در ماست می تواند باعث تحریک تولید کلاژن شود ماده ای که برای ترمیم سلول های آسیب دیده پوست بسیار مهم و ضروری است و نتایج آن نشاندهنده پوستی جوان و شاداب و بدون چین و چروک است. ریبوفلاوین یا ویتامین B2 بهترین منبع تولید انرژی است.

بهترین ماست از شیر گاو تهیه میشود. می توانید آب ماست را برای نگهداری پنیر و یا تهیه دوغ استفاده کنید. این مساله صرفا برای صرفه جویی نیست بلکه به دلیل فواید بی نظیر آب ماست است. منجمد: نوعی ماست کم چرب است و به دلیل سالم تر بودن به جای دسر مصرف می شود. غذاییت آن نسبت به دوغ که مخیض نامند به سبب زیاد بودن بخش چربی (دهنیت)، بیشتر است در سایر افعال نزدیک به دوغ است. به دلیل خواص مرطوب کنندگی که در اسید لاکتیک ماست وجود دارد، ترک های کوچکی که روی پوست به وجود می آید با استفاده از ماسک ماست به سرعت از بین می رود. ماست به دلیل اینکه پروبیوتیک دارد باعث جلوگیری از یبوست می شود. در این شرایط مدفوع آبکی بوده و حتی ممکن است به دلیل از دست دادن مایعات بدن و مواد معدنی دچار کم آبی و خستگی شوید.

حتی ممکن است خوردن چند باره یا دائم ماست حیوانات دیگر باعث بروز مشکلاتی در سلامت فرد شود. اول اینکه ماست حاوی لاکتوباکتری است که از روده ی بزرگ حفاظت می کند و حتی خطر سرطان روده ی بزرگ را کاهش می دهد . دوغ دارای ویتامین های B و D است که به تامین ویتامین ها در بدن کمک می کند. داشتن دندان های محکم، تمیز و سفید نیاز همه افراد است، در عین حال برخی غذاهای شیرین می توانند به آرامی دندان های ما را بشکنند. این نظریه وجود دارد که افزایش مصرف ماست ، به خصوص در افراد دارای اختلال ایمنی مانند افراد مسن ، پاسخ ایمنی و مقاومت به بیماری های مرتبط با آن را افزایش می دهد . در افراد دارای کاندیدا PH حدود 6 میباشد. به عنوان مثال، کفیر آلی لیبرته، ۴۰ میلیارد موجود زنده پروبیوتیک در هر فنجان را ارائه میدهد، در حالی که اکثر ماستهای پروبیوتیک تقریباً یک میلیارد در هر فنجان عرضه میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید